Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TPMS 508


AlBunda

Recommended Posts

Zdravim, koupil jsem druhou sadu pouzitych orig. 16" disku bez senzoru.  Na Ebay jsem nasel dva druhy snad originalnich tmps senzoru. Jedna sada ma oznaceni  98 115 363 80 za 130€ https://www.ebay.de/itm/4x-ORIGINAL-PSA-TPMS-RDKS-Sensor-BERLINGO-C4-II-C5-III-207-308-508-I-9811536380/352927999826 a druha sada 5430.WO za 242€ https://www.ebay.de/itm/4x-ORIGINAL-Peugeot-RDKS-Reifendrucksensor-Luftdrucksensor-308-508-RCZ-5430-W0/183953255020

Vi nekdo, jaky je v nich rozdil a ktere bych mel pouzit? Nekde jsem se docetl, ze pro rychlost do 210km/h se mohou pouzit gumove ventilky a nad 210km/h jen kovove. Je to tento pripad, kdyz maji ruzne oznaceni a cena je taky dost odlisna.

Upraveno uživatelem AlBunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kupoval jsem na https://www.aliexpress.com/item/4000162881226.html?spm=2114.13010708.0.0.76794c4dOqtlob . Už někdy po Novém roce, takže cena byla značně nižší než tebou uváděné. Mají na sobě označení Schrader 9802003680. Montuju až teď na plechové disky se zimáky. Auto si je nadetekovalo samo po přehození kompletního disku s pneu a čidlem, nic se nikam přes diagnostiku nemuselo zadávat. Zatím jsem udělal pokus s  jednou pneu a zbytek bude následovat, do zimy je ještě dost daleko. Přes diagnostiku má snad jít nastavit volba typu zadávání(načtení), ruční nebo automatická. Čidla TPMS, které jsi našel mají obojí gumové ventilky, alespoň podle vzhledu. Kovové vypadají trochu jinak, ale zásadní cenový rozdíl u ventilku není. Třebas u VAPP přívěsy je za gumu 8Kč a za kovový 35Kč. Vysílač TPMS je k ventilku přišroubovaný jedním šroubkem  a myslím, že guma s kovem je záměnná. Ten rychlostní limit nevím a cenový rozdíl??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zatim zakoupene ventilky nevyzkousel. Kdyz jsem kupoval druhou orig. pouzitou sadu kol s jeste slusnym letnim vzorkem, tak jsem se ptal prodavajiciho (asi 60let, Nemec), zda jsou instalovany TMPS/RDKS senzory. Koukal divne, a ze ne. Zrejme uzivatel, co nemel tuseni...  Nicmene jsem jeste ten den objednal ventilky....   Za tyden jsem prehodil kola(bez zakoupenych TMPS), a ocekaval hlasky, ze TMPS... a ono po 300km stale zadna hlaska. Takze mi sadu kol prodal s TMPS a ja mam ted doma nahradni sadu ventilku....

S tim rychlostnim limitem 210km. Koukal jsem po letnich neoriginalnich kolech a v prilozenych ABE listech bylo psano, ze u aut s rychlosti do 210km/h mohou byt pouzite gumove ventilky, u aut s rychlosti nad 210km/h pouze kovove.

Cena za ty Schrader 9811536380 na ebay.de byla 100€ https://www.ebay.de/itm/4x-SCHRADER-Reifendrucksensor-3002-RDKS-TPMS-für-PSA-Citroen-Peugeot-9811536380/383406136503?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Upraveno uživatelem AlBunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se dívám do historie mých nákupů v Aliexpresu, tak jsem platil 37 $. To je dost značný rozdíl. Je otázkou, jestli tebou zakoupené jsou opravdu originál a jak se ta cena projeví (jestli je použiješ) na kvalitě. Ty moje budou jistě no name kopie, pouze s tím označením Schraeder. Vizuálně budou asi naprosto stejné. Kvalita se pozná asi až po delší době (několik let), kdy půjde baterka uvnitř do kopru. Víš, jak jsou stará kola s ventilkama, co jsi koupil? To by bylo zajímavé vědět z hlediska výdrže baterky.  

IMG_20200525_104429[1].jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje kola/ventilky jsou stare leden/16.(auto jsem kupoval nove a nejakou dobu stalo v salonu. Radeji nechci vedet jak dlouho a skutecny datum vyroby). Prezouval jsem na discich letni/zimni, takze ventilky po 92tkm, 4 a pul roce stale funkcni.

Nevim jak je stara sada kol, co jsem koupil. Jsou na nich obute Hankook r.2015. Prepokladam, ze Peugeot to neobouva do Hankook pneu, a vzhledem k vydrzi letnich pneu to muze byt rok vyroby i 2011. Jestli tam menil jeho servis ventilky netusim. Sam nevedel, ze tam neco takoveho ma:-)

20200525_115956.jpg

Upraveno uživatelem AlBunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jen pro info. Skoro 2 mesice jsem jezdil skoro denne okolo komina. Max 30km. Zadna chybova hlaska ohledne ventilku, proto jsem si myslel, ze je na druhe sade kol od puvodni majitele mam. Dnes jsem jel delsi streku 650km a po 123km si auto vsimlo, ze nemam ventilky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem dával poprvé zimáky, které byly bez TPMS, tak při opakovaných jízdách po Praze do práce nic neindikovalo, že chybí čidla tlaku. Až při jízdě na chalupu, což je nějakých 80 km to vyhodilo hlášku, že je chyba a trvale se usadil svítící znak pneu - TPMS. Takže dost podobná nebo stejná zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...