Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace při brzdění, zkroucené kotouče?


rass76

Recommended Posts

Návštěvník

Ále prd Oldo, střelils kozla a zamotáváš se do toho:

V 2. 5. 2020 at 8:30, P607Olda napsal:

Jinak mě napadá pouze to, že při odtahování/zatahování šroubů jste poškodili ložisko.

Už tohle je blbost. Nikde tam nepíšeš že poškodili ložisko srážením kola z náboje kladivem či palicí.

před 20 hodinami, P607Olda napsal:

Pročpak by to byla blbost? Když kolo nechce odskočit od náboje, tak se používají mírné, střední až hrubé metody.

Tady už jsi se chytil za nos.

před 19 hodinami, P607Olda napsal:

Pak ještě špatné vyvážení. - by se projevilo kolem 100 km/h, ale ne jenom při brždění.

Tohle není vůbec nesmysl, špatně vyvážený kola můžou vibrovat třeba ve 30- 40 km rychlosti. Není žádný problém ztratit závaží ať už naklepávací na plecháč či samlepící na litý disk. 
A tady si dovolím poznámku že vím o čem píši.

před 19 hodinami, P607Olda napsal:

Ještě jsem neviděl, že by byl povolený šroub, který drží kotouč vůči náboji, a to jsem byl přítomen u stovek přezouvání.

Víš, že třeba Fordi nemají ten šroub? Mají jen takový jakoby vějířový podložky na šteftech, ty rády praskají a pak tam není nic. Kotouč se tam mrcá jak nudle v bandasce když se sudá kolo.
Dále jak někde výše je napsáno, někdo třeba měnil kotouče, šroub nešel povolit, tak odvrtá hlavu a zbytek už nevyndá, na zbytek šroubu nasadí kotouč a pak kolo. Při další výměně kol si toho jinej člověk nevšimne, kotouč se pootočí a je problém na světě. Ale to je zase o tom kdo je čuňě a kdo ne. A možná by ses divil kolik aut s tím kakhle jezdí.

Tak a teď k dotazu 1
Takový opravář se může v klidu nazývat opravář, nebo servisák vedle z vesnice - ovšem ten dodatek o "vesnickém" ve spojení s hrubou sílou být nutně nemusí.
Dotaz 2
Rad tady zaznělo dost, nevím co dál by měl dělat. Nejjednodušší je přendat kola, pak převážit, pak zkusít změřit házivost nábojů, kotoučů. Zažil jsem i nové kotouče Zimmermann co byli zmetky z výroby. Ale tady nový nedával, tak měřit házivost. Může to dělat i přirezlá brzdová destička. Může být někde celkem neznatelná boule na plášti.
No a nakonec to sundání kol, řešil bych to stejně jako městský, či velkoměstský servis ať již značkový, nebo neznačkový - buďto dřevěnou pákou o disk a spodní čep, případně o držák tlumiče vzadu, nebo kladivem přes prkno na disk, rozhodně né na gumu. To bych si mohl ještě ublížit.

Stačí?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žes neporadil hned, když od začátku znáš správnou odpověď.

Za svými názory si stojím, hledal jsem příčinu, proč se to projevilo právě po přezouvání, právě tento detail jsi nevysvětlil.

Stojím si za tím, že volant kmitá při nevývaze obvykle kolem 100 km/h. Že ty jsi zažil i případ, kdy to kmitalo kolem 40 km/h, není obvyklý případ. Nicméně, tady kmitá volant při brzdění, takže jde o házivost kotoučů nebo náboje.

Píšeš: Přirezlá destička? Boule na plášti? No uvidíme, tady bych příčinu nehledal.

Náš spor v podstatě spočíval v tom, že pro mne "vesnický opravář" je výrazem kvality, protože si poradí v různých situacích a jeho poměr kvalita/cena je tak dobrý, že se trvale uživí. Za to jsi mne označil za ješitného. Tys pochopil, že "vesnický" je urážka, ponížení.

Fakt, že o Fordech nevím nic, vyhýbám se jim. Měli jsme ve firmě jednou Transita a bylo to celkově horší, než Peugeoty.

Vysvětluješ mi, jak nedrží kotouč na náboji u starých aut a u Forda - ale tady se jedná o zánovní Peugeot, takže proč tady píšete o vyměněných kotoučích, odvrtaných a ztracených šroubech atd.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

S tebou je zábava, mimo jiné provozuji i pneuservis. Takže vím a dovolím si tvrdit že při špatném vyvážení, je běžné a obvyklé že to kmitá i při 40km rychlosti.
Proč by nemohla být na letní pneumatice boule? Před přezutím na zimní si toho nemusel všimnout, protože to přicházelo pomalu.  No a teď si toho všimnul, protože všichni tak nějak podvědomně po přezutí hlídáme každý cvakání či vibraci.
Ta poznámka k tomu zda drží či nedrží kotouč na náboji byla k tvojí přítomnosti u stovek přezouvání, kde jsi takovou věc asi nezažil. Asi jsi špatně koukal, nebo servis neměl potřebu tě na to upozornit.
Tedy pokud ty stovky přezouvání nejsou na nových či zánovních vozech, kde zpravidla ty šrouby co drží kotouč při výměně jdou povolit.
U nás co tyhle věci skoro denně děláme je to celekm běžná věc. Když to tak je, šroub vytočím, nebo odvrtám, opravím závit a dám nový šroub. Když vidím, že zákazník by tu práci nezaplatil, nebo by se kroutil, šroub zabrousím a nasadím kotouč bez zajištění. Přeci jen to může trvat i hodinu než se to vše opraví a to dneska jsou peníze.
.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, P607Olda napsal:

tady kmitá volant při brzdění, takže jde o házivost kotoučů nebo náboje.

Jenom doplním, že mi to taky volant vibroval, a nebyly kotouče ani náboje. Dělalo se třemi sadami různých kol.

Příčina byla v uložení spodních ramen. Po výměně silent bloku je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kirkiz napsal:


Ta poznámka k tomu zda drží či nedrží kotouč na náboji byla k tvojí přítomnosti u stovek přezouvání, kde jsi takovou věc asi nezažil. Asi jsi špatně koukal, nebo servis neměl potřebu tě na to upozornit.
Tedy pokud ty stovky přezouvání nejsou na nových či zánovních vozech, kde zpravidla ty šrouby co drží kotouč při výměně jdou povolit.
U nás co tyhle věci skoro denně děláme je to celekm běžná věc. Když to tak je, šroub vytočím, nebo odvrtám, opravím závit a dám nový šroub. Když vidím, že zákazník by tu práci nezaplatil, nebo by se kroutil, šroub zabrousím a nasadím kotouč bez zajištění. Přeci jen to může trvat i hodinu než se to vše opraví a to dneska jsou peníze.
.

Proč o tom píšeš? Zbytečně se namáháš, tady je řeč o zánovním autě. Mnoho slov, ale ne k věci.

Dobrá informace, že provozuješ servis. Možná někdy využiju, kdyby se firemní auto pokazilo tam poblíž.

Boule být může, ale neprojevila by se jenom při brzdění.

No navrhuji zanechat hádky, a počkat na výsledek, až se to tazateli podaří odhalit a opravit.

PS: teď jsem se díval na tvůj profil, hledal jsem nějaké údaje o tvém servise. A tam jsem se dočetl, že jsi ženského pohlaví - a já jsem tě pořád oslovoval jako muže. Takže, vážená paní, nebo slečno, moc se omlouvám, určitě bych byl psal galantněji.

 

Clipboard01.jpg

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak nakonec podle servisu su to kotouče, samozrejme záruka sa na to nevzťahuje, výmena 14tis, sa zbláznili, to prdim na nich. Myslíte keď kotuce/desky vymením sam môžem prísť o celkovú záruku? Sak ked sa na brzdy záruka nevzťahuje, tak si s brzdami môžem robiť čo chcem, nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předpokládám, že auto je tvoje, tak si s ním můžeš dělat co chceš..., ale pokud budeš reklamovat v budoucnu brzdy a zjistí se, žes tam něco dělal-měnil, záruka a odpovědnost servisu padá

pokud ale budeš reklamovat např. motor, výměna brzd. kotoučů nebude mít vliv na záruku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změř i házivost náboje, zda není špatně vložené ložisko, jinak si zkazíš i další kotouče.

Paní @kirkiz, teď raď, namísto sáhodlouhých litanií v předchozích příspěvcích. Psala jsi o bouli, nevyvážení... všechno mimo. Jak bys to řešila ve tvém servise?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bolo to v offiko servise, tak typujem že to skontrolovali, keď tvrdia že sú to kotúče.  Je to nové auto tak snáď nemôže byť ložisko špatne vlozene.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak chceš, auto je tvoje a další kotouče taky. Já jsem řekl svoje. Buď u toho, když budou úchylkoměrem měřit i náboj, tedy to, co zůstane, když sundají kotouč.

Myslíš, že je to tvoje zavinění, že jsi nahřál brzdy z kopce do skoročervena a pak jsi to zadupl, takže se kotouče zkroutily? Pokud ano, tak prosím.

Změřit samotné náboje věc na malou chvilku.

V ofiko servise se s tím nemalují. Rádi ti za půl roku prodají další kotouče, vždy i s deskami

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Když jsou špatný kotouče, tak vyměnit. Ano, tak bych to milý @P607Olda řešil.
Jo a nejsem holka ☝️teda aspoň ráno jsem ještě nebyl.

před 31 minutami, rass76 napsal:

Myslíte keď kotuce/desky vymením sam môžem prísť o celkovú záruku?

Sám doma je neměň. Nevím jak na SK, ale tipuji že bude platit Bloková vyjímka i na Slovensku jelikož je to nařízení Evropské Unie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okej zmeram, ale neviem ako sa to rieši, myslel som že keď to tvrdí servis tak to zmerali.

 

No a nemyslím že som ich prehrial, jedine čo ma napadá niekde v Alpách, ale kopce a alpy som jazdil vela aj na starom aute plno naložený a vždy vydržali kotúče viac ako teraz na novom aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si oprav pohlaví v profilu, momentálně tam máš "žena".

@rass76 je fakt, že diesel motorem moc nebrzdí a je třeba to držet na brzdách - je třeba být v Alpách opatrný. Byl jsi v Alpách v inkriminovaném čase, těsně než se to objevilo?

Já už jsem mockrát psal, jak jsem se natrápil na 406 s špatně vloženým ložiskem - nakonec jsem platil dvoje kotouče, dvoje desky, ložisko (jedna strana) a asi i náboj. Proměření házivosti náboje je pár sekund práce - poprvé mi to neudělali, jen vyměnili kotouče, a ty se za 2 měsíce zkroutily taky. Bylo taky zajímavé, že těsně po výměně to nevibrovalo - až za nějaký čas.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...