Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - Probuzeno ze spánku 🥱 vyměněn olej


radim.1008

Recommended Posts

To bude, jen mi teď doteklo, že musím sehnat ještě sadu šroubů. :D

před 13 minutami, MJSytic napsal:

Přesně, proč to sem vůbec dáváš, když to není dokonalý? :aut

Dokud to neprojde L'Aventure servisem, tak si to nech :D:D:D 

To by mohla @Verýsek zařídit, ne? :D:D:P:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přeci. Gratulace ke koupi, však jsme to i spolu konzultovali. Obecně se ví, že sehnat slušný cabrio je problém. 20 let je 20 let. 

Pokud jde o šrouby, musel bych se podívat. Ale bohužel si myslím, že krátké s chromovou hlavou už nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k nákupu ;)
Vypadá dobře. Ani nevím proč ale líbí se mě ta kombinace červená a černý kola. Vždy jsem to chtěl vyzkoušet ale nikdy jsem to neuskutečnil protože sem měl strach že by to nebylo pěkný. Na druhou stranu originál je originál ;)
Co se tyče těch šroubu tak koukni jaky máš v kolech díry. Je tam přelom 5/2000 do toho data jsou šrouby s rovnou dosedací plochou bez kuželu od toho data s rovnou dosedací plochou a s kuželem.
Ty starší se už nedělají. Jedině sehnat použity. Ty novější se dají sehnat v druhovýrobě bez problému.
Pokud by si měl starší variantu a nesehnal šrouby tak by ti mohlo pomoct toto https://www.reviloshop.cz/podlozky-na-srouby-pro-vozy-citroen-peugeot/
edit: Našel jsem fotku
vlevo starší typ do 5/2000 
vpravo nový typ od 5/2000

b.jpg

Upraveno uživatelem čakom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Béďo díky. Není to stejná barva jako máš na GTi? Kód mám MOQK. Dole máš kolo. 

před 2 hodinami, Pepito napsal:

Kdyby se Ti hodily, tak mám šrouby, které už nepoužívám. Sada s rovnou dosedací plochou je kompletní, ale nevim proč mi u druhé chybí jeden šroub. Ještě tu mám bezpečnostní šrouby. Pro Tebe vše jako věnování pro Tvoje kabrio. :papa

Pepito diyk za nabídku. :super Vyšroubuji z modré šroub a porovnám, ale myslím, že ty první jsou ony. Ale jistý si nejsem. :myslim

 

received_2395516230747083.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky gratuluji ke splnění snu:) a přeji hodně šťastných kilometrů bez střechy:)

Jinak příští týden (PO nebo ÚT)  se pojedu podívat na vrakáč, tak kdybych tam natrefil na něco z toho co máš v inzerci, tak napíšu SZ, Jenom mi někdo řekněte, jak poznám správný airbox, případně ten silnější motor:D

A dávej si bacha na delší dveře než na druhé 306, jak teď jezdíme tou užitkovou 206, tak si na to dáváme pozor, ale drahá polovička nadává, že tak malý auto má takový křídla:D(hlavně nechceme obouchávat ostatní stroje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se jel podívat na cabrio. :D Opravil jsem středový výdech, byly vypadlý klapky. Zjistil jsem, že předminulý majitel byl asi úchyl na silikon. :D Protože rámeček kolem rádia byl přilepený, dál je slepený ten filtrbox. Středový panel budu shánět dál, je podřený a pod pravým šroubem prasklý. Dal jsem pod kapotu deku, z té původní toho mnoho nezbylo. :D Ještě jsem přišrouboval na baterku horní držák, který byl v kufru. Jo a sundal jsem z nárazníku samolepky. 

Našel jsem dvě závady, pod autem byla loužička oleje a nejde zacvaknout kapota. Mám podezření na lanovod. Ale i tak jsem se byl kousek svézt. :D

IMG_20200508_155119.jpg

IMG_20200508_160019.jpg

IMG_20200508_162447.jpg

IMG_20200508_162230.jpg

IMG_20200508_174814.jpg

IMG_20200508_174855.jpg

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem rozdělal sání o kterém vím, že je lepený jak izolepou, tak silikonem. :D Ano zase silikon. :roll A nejenom ten. Prosím posaďte se a zírejte. Vidíte ten kus kartonu? :D

IMG_20200516_162149.jpg

IMG_20200516_161901.jpg

Jinak díky @Ferrymu jsem sehnal fungl nový filtrbox, který když přišel, tak v krabici byl jiný. :D Přesněji na Peugeot Partner, co jsem dohledal podle čísla. :D Takže jsem ho zase poslal zpět.

Jinak koupeno táhlo na otvírání kapoty, které v týdnu vyměním, aby šla zavřít kapota. Za táhlo a kus sání díky @jarokare. :super:papa

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes výměněno táhlo na kapotu, přiznám se, že nikdy víc. :roll Nebo zvolit jiný postup a novou průchodku nedávat a použít starou. Skončilo to rozebráním palubky, vyndáním pojistkovky, vyndáním výdechu u sloupku a rozebráním předku. Palubkou jsem se moc nedostal, tak jsem měl ruku mezi sloupkem a odtaženou palubkou. Dělat to poslepu není zrovna ideál. :D Ale hlavní je, že kapota jde zavřít. Navíc jsem ještě přesvědčoval auto, aby zavřelo víko střechy, to se taky povedlo. Víc jsem nefotil, byl jsem ve stavu dosti nevrlém. :D

IMG_20200520_174101.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes provětráno a opláchnuto. Při mytí jsem našel pod odchlíplou mřížkou pod červenou barvou ještě světle modrou. Takže jak jsem si myslel, tak předek je stříkaný. Bylo to nejspíš bouraný na levý roh. :myslim Ale to je druhořadý.

A společná fotka se starším bráchou. 

IMG_20200521_170218.jpg

IMG_20200521_181706.jpg

IMG_20200521_182121.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...