Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - Po STK, zimní spánek 🥱


radim.1008

Recommended Posts

Ahoj, ahoj,

rád bych vám představil svůj splněný sen, jehož realizace se začala rýsovat v lednu, kdy teď již bývalý majitel :papa začal přemýšlet o prodeji a poprvé zveřejnil inzerát. Když se inzerát objevil v únoru podruhé, neváhal jsem a vyrazil se podívat do Rychnova nad Kněžnou na červené cabrio. Vzal jsem si týden na rozmyšlenou a špekuloval. @Ferrymu díky za konzultaci. :super Po přemýšlení pro a proti, to rozsekla moje drahá @Zůza, která prohlásila, že jestli po tom toužím, ať ho koupím. :super Sám jsem si to odůvodnil tím, že někdo si koupí na léto motorku a já si koupím cabrio, protože na motorku nemám noty. :D Tak jsme si plácli a bývalý majitel se nabídl, že zařídí přepis. Doručil jsem mu plnou moc a jelikož začátkem května měla být STK, tak jsme se dohodli, že cabrio protáhne ještě technickou. No a byl březen. Já dostal chřipku a byla corona a zákaz pohybu. Dostal jsem další nabídku, ať to nechám v Rychnově v garáži do pěkného počasí.  No a včera bylo pěkně a tak jsem si ho přivezl do Žamberka. :mrk

Jedná se tedy o Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW r.v. 2001 prvně registrované ve Francii s polokoženými sedačkami Saint Tropez a červenou elektrickou střechou. Stav tachometru je necelých 180tis.km. Auto je na neoriginálních 15ti palcových discích značky OZ v černé barvě, které budou během léta vyměněny na origo Cyclony, které byly k autu. Dále k autu byla i větrná clona a nové čepy na přední nápravu, které v budoucnu budou čekat na výměnu. Před dvěma lety byly měněny rozvody, spojka a měly by být po výměně i brzdy na přední nápravě. Cabrio má samozřejmě na svůj věk a kilometry i nějaké vady, které bych řekl, nejsou fatální, jen kosmetické. Povolenou sedačku řidiče ve švu, vnitřní zpětné zrcátko se začíná loupat, na zadním čele kde klasická 306ka má přiznané spáry je puchýř na každé straně. Střecha střechuje, ale v dolní části pod oknem ji někdo v minulosti zkoušel nejspíš barvit. V budoucnu budu přemýšlet o její generálce. :myslim Filtrbox na vzduchový filtr budu hledat jiný, je totiž lepený bílým silikonem a harmonika na sání je nejspíš rozpadlá, protože je omotaná šedivou páskou, která všechno spraví. :DStředový panel kolem hodin byl zlatý, ten jsem hned vyměnil za šedý, ještě seženu šedý plast kolem ovladačů topení, je poškrábaný a prostřední pravý výdech, ten má rozpadlý klapky. Chybí těsnící lišta na prahu řidiče. Hlavice řadící páky je nějaká tuning červená, ale ta už by měla být na cestě od šikmooček. Na karoserii je i pár kosmetických vad.

A teď pár fotek. IMG_20200427_165216.jpg

IMG_20200427_174516.jpgreceived_2596598287330021.jpeg

IMG_20200428_182028.jpg

V budoucnu je v plánu. Nechat opravit nebo sehnat přední sedačky Saint Tropez, nechat zrenovovat Cyclony, obout nové letní pneu, OZeta prodat, nechat opravit ty dva puchýře na zadním čele, sehnat lištu na práh, vyměnit těch pár plastových dílů a dále si užívat budoucího letního počasí. IMG_20200217_161925.jpg

IMG_20200427_174309.jpg

IMG_20200217_164327.jpg

IMG_20200217_161746.jpg

04/20 - 179 940km - Koupeno Cabrio

05/20 - 179 980km - Výměna táhla kapoty 

06/20 - 180 020km - Výměna hlavice a manžety řadící páky

02/21 - 180 560km - Výměna plastů středového panelu, zadního sedáku

03/21 - 180 560km - Obuty nové pneu Orium High Performance 195/55 R15 85V na zrenovované Cyclony

05/21 - 180 560km - Výměna filtrboxu, úprava sání, výměna vzduchového filtru, oprava předních sedadel 

09/21 - 181 360km - Výměna stěračů 

09/21 - 181 420km - Výměna oleje, palivového filtru, lanovodu ruční brzdy, čepů řízení, zadních silentbloků spodních ramen, oprava třetího brzdového světla a kabeláže mezi víkem kufru a karosérií, STK 

07/23 - 182 815km - Výměněno čidlo na diferenciálu (snímání rychlosti) 

09/23 - 183 420km - STK 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, dostane Total. Ještě musím kouknout, kdy byl olej dělaný, to si nepamatuji. Auto odpočítává do výměny 22500km. Tak nevím, jaký je tam interval a musím najít, jak ho potom dát na deset. Klidně se stav, jen cabrio tu není. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si říkal, že tu něco chybí. :D Troubení. :D

před 12 minutami, skuci napsal:

tak to jsme se asi minuly, taky jsem na něj volal, ale v té garáži to vypadalo hůř, než takhle venku ;)

tak můžeme dát někdy srázek 😂 joke 😜👍

Jo říkal mi, že se ozvalo víc lidí. Akorát já byl první. :P Srázek? Každý na jedné straně parkoviště. :P:D Ať to nedopadne zase takhle. :D 

FB_IMG_1582304192581.jpg

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, radim.1008 napsal:

Díky, dostane Total. Ještě musím kouknout, kdy byl olej dělaný, to si nepamatuji. Auto odpočítává do výměny 22500km. Tak nevím, jaký je tam interval a musím najít, jak ho potom dát na deset. Klidně se stav, jen cabrio tu není. :D

Přesně. Proč dávat do francouzského auta německý olej? :aut  Na 10 poladíme přes DIAG ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna barvicka ;) Gratuluju ke koupi.

Harmoniku sani mam taky rozpadlou. Nejak jsem si toho nevsimnul a peknou z te moji 5dv. 306-darce organu jsem prodal znamymu na jeho cabrio :D ted jsem ale shodou nahod na jednom vraku skody felicie ukoristil peknou peknou harmoniku, ktera tam pasuje jak pr..l na hrnec, tak asi uz nebudu shanet jinou.

Se strechou premyslim, ze ji necham poladit v i-cabrio.cz , potrebuju tam nasit nove gumicky, co pritahnou platno pri skladani, aby se pekne srovnalo, co sleduju jejich praci na FB, tak to maj v ruce

BTW, co rikas na srovnani 65 a 72kw verze 1,6 ? Znamej ma v cabriu prave tu slabsi 1,6 a moji silnejsi dost kvitoval, ze je to znat

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Harmoniku jsem kupoval na modrý v Peugeotu. Ujel jsem s tím asi 15km a musím říct, že rozdíl tam je. 72kW je živější, líp se sbírá od spoda. Nevíš o filtrboxu? Zatím jsem žádný nenašel. Na gumovou lištu jsem psal, tak uvidím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radime, vítám Tě mezi námi s větrem ve vlasech. :super

Pěkný autíčko. :potlesk Tak ať Ti slouží k plné spokojenosti a pozdravuj @Zůza že Ti kabriolet schválila, takových ženských moc není. Je vidět že Tě má ráda. :super

Těším se na příští sraz na který určitě se Zůzou a Vašíkem přijedete. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel o airboxu nevim, mam jen na tu slabsi verzi a ten je jinej.

jinak me ke koupi taky vlastne dovedla moje zena, taky jsem furt jen vahal a premyslel a kdyz se objevilo to, co mam ted a to se mi fakt dost libilo a bylo za slusnou cenu, tak mi taky rekla ona, at si to auto koupim, kdyz o nej tolik stojim a nerozmyslim se ;):D Jeste, ze ty zensky mame ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu. :)

Dnes proběhlo seznámení a první gruntování. Našel jsem menší nedostatek. Asi trochu zateká do kufru, byl trochu mokrý koberec pod pravým zadním světlem. Našel jsem natržený těsnění. Při úklidu jsem našel české koruny a maďarské forinty. :D

IMG_20200429_174803.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...