Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP + EGR ventil


karelski

Recommended Posts

Ahoj, P5008 2.0 HDI 110kW rok 3/2012. Při 240tis. km vyměněn FAP originál Peugeot ve značkovém servisu. Nyní najeto 400tis. km (najedu přes 50tis. km/rok) O víkendu se mi po delší době rozsvítila kontrolka motoru, nápis Engine faulty, repair needed. Včera diagnostika ve značkovém Peugeotu. Výsledek - nutno vyměnit FAP za nový + EGR ventil. Rozpočet cca 38tis. Kč (z toho cca 22tis. FAP, zbytek práce a EGR). Protokol mám, pokud by to někomu pomohlo. Máte někdo zkušenost s čištěním FAP? Hned po výměně FAP se prý musí podle servisu vyměnit EGR, jinak se prý nový FAP zničí. Nebo máte nějakou jinou radu? 🙂 Jsem z Přerova. Po včerejší diagnostice se mi zatím kontrolka nerozsvítila (najel jsem ale zatím jen cca 40km), ale nedělám si iluze a myslím, že se brzo rozsvítí znovu...

V Peugeotu se nebrání, že FAP si můžu případně nechat vyčistit jinde a oni ho vymontují a namontují a dají nový EGR ventil. Firma www.dpf-cat.cz nabízí vyčištění filtru + prý je podle nich nutné vyčistit i katalyzátor před a za filtrem za cca 10tis. bez DPH celkem. Je skutečně nutné čistit i oba katalyzátory?  (ve vláknu P3008 FAP filtr nemám na dotaz žádnou reakci, proto zkouším zde jako nové vlákno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dobrý den,

jak jste s tím filtrem dopadl? Mám úplně stejné auto i rok výroby. V létě při cca 205 tis. km jsem musel po několikerém přicpání filtru a i jeho vyčištění jej nechat už vyměnit ve značkovém servisu. Bohužel cca po měsíci a 2 tis. km znovu problém s FAP, tentokrát vyměnili termostat, kolísala teplota, mohlo to souviset s nedokončenou regenerací atd. , po dalších 2 tis. znovu, nepřišli na žádnou příčinu, tak přehráli software. Teď je auto zase cca po 2 tis. v servisu a nevědí co s tím je.....

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Nepatří to úplně k této diskuzi ale týká se to EGR ventilu, tak nechci zakládat nové téma. Koupil jsem nový EGR ventil a chtěl ho vyměnit. U starého mně ale nejde vyndat jedna zásuvka (ani nevím, co přesně to za zásuvku je, jestli nějaký spínač...). Je nějaká zatavená. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Mně přijde, že už to někdo opravoval, protože tam třeba nedržela ale možná se to takhle musí zatavit u každé, nevím... Dík za odpověd.

 

20211013_183035.jpg

20211013_183115.jpg

20211013_183159.jpg

20211013_183311.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

"potěšující" info pro toho, kdo bude teď řešit FAP. Nový v Peugeotu cca 95000 nebo 105000,-  repas cca 65000 nebo 75000,-. Cena mě dost zaskočila, tak proto je tam to rozpětí (nebyl jsem schopný v šoku si to zapamatovat přesně). Katalyzátor co s tím možná půjde taky je za cca 45000,-. 

Jsem čerstvě pro výměně vstřiků a čerpadla za cca 70000,- a teď pokračování. Výrobci zřejmě velmi záleží na udržování starších aut ve značkovém servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2.0 hdi 110kw r.v.2011 a FAP je bez katalyzátoru, ten je před ním. Takhle mi to dneska ukazoval u Schwaba na Kladně. Filtr +- kilo a když bude třeba i kat, tak myslím 45000,- navíc. Najeto mám 255000km. Čekám na verdikt, jestli tam nezlobilo něco jiného, pak půjdu sem do Tuchlo na vyčistění, když nepůjde, tak nějakou levnější náhradu. Kuchat to nechci 

Na netu toho svítí dost, ale nebudu kupovat nic čemu nerozumím. Nechám to na servisu, akorát asi ne na autorizovaném. Uvidím s čím přijdou

Na to v příspěvku výše se zeptám, ale je tam psaný, že není skladem. Každopádně to hledal přes VIN a rád bych aby se spletl, ale spíš to nevypadá. 

Upraveno uživatelem martinecondrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě servisní technik na otázku na FAP řekl, že by teď rozhodně neinvestoval do nového ani do repasu, pokud není rozbitý. Nechal by z něho vymýt cerín a na další cca 150tkm by bylo vystaráno. Až příště by řešil výměnu...

Kvalifikované vymytí je záležitost do deseti tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...