Jump to content
Sign in to follow this  
karelski

FAP + EGR ventil

Recommended Posts

Ahoj, P5008 2.0 HDI 110kW rok 3/2012. Při 240tis. km vyměněn FAP originál Peugeot ve značkovém servisu. Nyní najeto 400tis. km (najedu přes 50tis. km/rok) O víkendu se mi po delší době rozsvítila kontrolka motoru, nápis Engine faulty, repair needed. Včera diagnostika ve značkovém Peugeotu. Výsledek - nutno vyměnit FAP za nový + EGR ventil. Rozpočet cca 38tis. Kč (z toho cca 22tis. FAP, zbytek práce a EGR). Protokol mám, pokud by to někomu pomohlo. Máte někdo zkušenost s čištěním FAP? Hned po výměně FAP se prý musí podle servisu vyměnit EGR, jinak se prý nový FAP zničí. Nebo máte nějakou jinou radu? 🙂 Jsem z Přerova. Po včerejší diagnostice se mi zatím kontrolka nerozsvítila (najel jsem ale zatím jen cca 40km), ale nedělám si iluze a myslím, že se brzo rozsvítí znovu...

V Peugeotu se nebrání, že FAP si můžu případně nechat vyčistit jinde a oni ho vymontují a namontují a dají nový EGR ventil. Firma www.dpf-cat.cz nabízí vyčištění filtru + prý je podle nich nutné vyčistit i katalyzátor před a za filtrem za cca 10tis. bez DPH celkem. Je skutečně nutné čistit i oba katalyzátory?  (ve vláknu P3008 FAP filtr nemám na dotaz žádnou reakci, proto zkouším zde jako nové vlákno)