Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 nestartuje + chyba brzd


Lister

Recommended Posts

Zdarec, dnes ráno jsem sedl do auta, svítil oranžový trojúhelník, svítili kontrolky ruční brzdy a auto pípalo. Auto nenechalo nastartovat a místo toho zahlásilo chybu brzdového systému. Dokonce ani nešla ručně odbrzdit ručka. Nesetkal se s tím již někdo? Předem díky za zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký je že jsi popsal co udělalo auto. Co jsi udělal ty? Povedlo se auto nastartovat?  Nebo jsi ho nechal zatím osudu?  Další věc nepíšeš přesně jaká je to 5008. 

Podle mě bych to šacoval na mrtvou baterku. Většina Peugeotů má něco jako signalizaci špatné baterky kdy pokud při startu " samovolně " rozbliká varovky nebo zapíská tak to bývá znakem slabé nebo umírající baterky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenastartoval. Baterka bylo to první co mě napadlo a vzhledem k tomu, že je byla původní 6,5 roku stará tak jsem ji rovnou vyměnil. To nepomoho, jen to kromě pípání napsalo tu chybu brzd. To se starou nepsalo. Konkrétně je to r. 2013 1,6 HDi 84 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za komentáře. Již mám výsledek. Nakonec jsem včera odpoledne nevydržel a nechal to odtáhnout do Peugeot servisu. Z něj mi volali, že v té krabičce elektroniky co je na baterce se uvolnil nějaký šroub nebo matka, došlo ke zkratu a s tím vylétalo dost pojistek. Tak to upevnili, pojistky vyměnili a auto je prý OK. Ještě to budou dnes prověřovat. Tak to sem píšu kdyby měl někdo podobný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to proběhla výměna baterie asi špatně. Mě se stalo ve čtvrtek to samé, a baterka byla KO. Jen mě fascinuje, jak je v Peugeot úžasně pitomě nastartovat přes kabely - za mě to nejde vůbec. Tělocvik s výměnou baterie taky super. Konstruktéři Faurecie jsou opravdu píp píip...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to jsi asi neměnil baterku třeba u Citroen Picasso nebo u Tranzita kde je pod sedačkou řidiče. U velké většiny dnešních vozů je okolo baterky spousta další elektroniky která se musí demontovat aby byl k baterce přístup. To je daň za moderní vozidlo které je prošpikované elektronikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

To Lister. 

Normálně sem nepíšu, ale vždy tu hledam radu a o5 mi to vytrhlo trísku z pr....le.

Muzu potvrdit! Auto nestartovalo, hláška brzd a já myslel, že je baterka kaput. Startér jen cvakal!! Řešení bylo doplnit chybějící maticku M5 na svorkovnici u baterky - pojistka 30 A. PROBLÉM ZAŽEHNÁN. 

Ještě malá poznámka :Poslední cesta byla D1 ten tankodrom u Brna, že jsem si myslel, že se auto rozpadne!!

 

IMG_20200713_211042.jpg

Upraveno uživatelem ymsx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám prosbu. Nechal jsem na mém Peugeot 5008 2,0 vyměnit egr a od té doby auto nejde nastartovat. Už vyčistily i ten starý a daly ho zpět a pořád nic. Elektrikář vše zkontroloval a také nic. Jen to točí,ale nechytne. Auto jsem měl mít ještě ten den a už je to 10 den a pořád nikdo nic neví. Nemáte někdo nějakou radu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
V 13. 7. 2020 at 21:50, ymsx napsal:

To Lister. 

Normálně sem nepíšu, ale vždy tu hledam radu a o5 mi to vytrhlo trísku z pr....le.

Muzu potvrdit! Auto nestartovalo, hláška brzd a já myslel, že je baterka kaput. Startér jen cvakal!! Řešení bylo doplnit chybějící maticku M5 na svorkovnici u baterky - pojistka 30 A. PROBLÉM ZAŽEHNÁN. 

Ještě malá poznámka :Poslední cesta byla D1 ten tankodrom u Brna, že jsem si myslel, že se auto rozpadne!!

 

IMG_20200713_211042.jpg

Všiml si tady někdo vůbec že od te pojistky 30 nic nikam nevede takže to co tady řešíte je z cesty .je to asi jen příprava na něco navíc a matička se tam nadává od výroby.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím,  celý problém s tím že auto nechtělo nastartovat jen blikaly kontrolky atd . Byl že minusový kabel na baterce nese chip nebo čidlo nebo jak nazvat černou hovadinu na kabelu poblíž mínusového pólu baterie byl asi of . V peugeotu mi řekli 1500 a 5000 s kabely ke starteru a převodovce . Na vrakáči 500 auto startuje takže cajk . Origo diagnostika peugeot nezjistila nic

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...