Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém se stránkou


Dave_k

Recommended Posts

Mám takovej malej problém s přihlašovací stránkou do bankovnictví MBank.

Když se chci přihlásit tak už při otevření stránky s přihlašovacíma údajema se stránka načte a během pár vteřin spadne. Dělají to všechny prohlížeče (FF, IE, EDGE).

Děje se to jen na jednom PC a asi jen tato stránka.

Dříve to fungovalo, ale asi problém po nějaké aktualizaci.

Systém je W7pro. Připojení kabelem přes UPC. Přes jiná zařízení to jede.

Nemáte někdo nápad co s tím?

Zkoušel jsem systém přebagrovat na W10, ale po celém procesu se to nakonec s nějakou chybovou hláškou vrátí z5 na W7. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když si nemyslím, že by s tím bankovnictvím měl být na W7 problém, na jakou verzi W10 to zkoušíš aktualizovat? Pokud na nejnovější, doporučuju k přechodu použít starší nástroj pro update, který to z W7 převede nejdříve na nějakou starší (ale funkční) verzi W10. Následně to pak lze upgradovat na nejnovější. Je to sice zdlouhavější, ale v případě komplikací např. s ovladači na starší HW je to cesta, jak tam ty W10 dostat :myslim

Edit: Ještě se zeptám. Jiné stránky na https protokolu tam jdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechod jsem zkusil přes https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10 a teď koukám, že ta stránka to dělá taky.

Jinak přes toto jsem předělal W7 na W10 na starším stroji a vše v pohodě.

Příkazový řádek hlásí žádné narušení integrity. Vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli zlobí některé https bude to security problém. Mají ty W7 nainstalované všechny security updaty? Dělává to i staré datum a čas, ale to nebude tenhle případ. Spíš v systému chybí nějaká důležitá aktualizace (neaktuální certifikát) :myslim

Přes tu windows stránku ti to stáhne aktuálního pomocníka pro upgrade. Zkus stáhnout pomocníka pro upgrade třeba na 1709 (až budu na PC, tak ti sem nějakou starší verzi dám).

Windows10Upgrade24074.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizace jsem víceméně všechny instaloval krom těch co měly v popisu něco jako "pro zlepšení kvality". Někde jsem četl, že jsou spíš pro zlost než k užitku.

Bohužel se teď k onomu PC nedostanu. Až za 14dní. Odzkouším a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes úspěšně nainstalovány W10pro přes boot flashku a vše vypadá, že funguje jak má. Jen jsme zjistili, že na funkci bankovnictví má vliv Adblock. Pokud je zapnut tak v určitý části stránky padají. Takže Adblock v bankovnictví vypnut.😕

Ještě momentálně řeším převod záložek z IE do Edge. Bohužel jsem to před instalačkou W10 ve W7 nepřevedl a následně neuložil jako u FF a záložky mám jen vykopírovaný ze souboru "Favorites". Nevíte někdo jestli to jde někam ve W10 jen prostě nakopírovat, aby to fungovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dave_k U FF je nejlepší si vytvořit učet, pak maš založky ihned po přihlášení se odkudkoliv. U Edge klikni nahoře na hvězdičku, pak Oblíbené a tam je Import. 

Jen ten soubor z FF by měl být Bookmarks si myslim

Screenshot 2020-05-09 10.29.35.png

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dám import v edge tak nabízí buď svoji zálohu v html formátu (bohužel jsem ve W7 neudělal), nebo FF (ta se povedla a FF provozuju dál) anebo z IE, ale ten už jaksi není nainstalovanej ve W10 takže smolík.

Mám prostě ty záložky z IE vykopírovaný, jelikož ještě na disku leží složka "Windows.old" ve který jsou. Tak se ptám jestli je lze jen někam do edge nakopírovat nebo jak s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IE v 10 je, jen není na první pohled viditelné.Nutno vyhledat ručně. Bookmarks jsou záložky Chrome.

U FF, jsou záložky součástí profilu v Appdata/roaming. Teď z hlavy nevím, kde konkrétně. Stačí to prekopirovat do aktuálního profilu a jede to :myslim

Na Edge se teď nemám jak podívat, ale pokud dáš ty oblíbené do oblíbených v profilu, tak budou v IE viditelné a měl by si je převzít i Edge :myslim

Jen možná budou o řád níž (bude tam jakoby složka navíc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad zdířka, pokud jsi neinstaloval ovladače a nechal jen ty z Win 10 muže byt problem v ovladači. Jinak to bude v nastavení ovladače

 

A založky, proč jsi je teda nenakopiroval z toho FF když to tam jede?? Tak jsem to myslel že to uděláš.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, MJSytic napsal:

IE v 10 je, jen není na první pohled viditelné.Nutno vyhledat ručně. Bookmarks jsou záložky Chrome.

U FF, jsou záložky součástí profilu v Appdata/roaming. Teď z hlavy nevím, kde konkrétně. Stačí to prekopirovat do aktuálního profilu a jede to :myslim

Na Edge se teď nemám jak podívat, ale pokud dáš ty oblíbené do oblíbených v profilu, tak budou v IE viditelné a měl by si je převzít i Edge :myslim

Jen možná budou o řád níž (bude tam jakoby složka navíc).

Založky ve FF jsou soubor places.sqlite. Ve složce bookmarkbackups jsou soubory Bookmarks (např. - bookmarks-2020-04-17_1563_uHKIME5wtgiLf80gZKoteg==.jsonlz4) Naimportovat do Edge jdou normalně

Cesta k nim je c:\Users\JmenoUživatele\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\NazevProfilu\

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek Hurvajz napsal:

A založky, proč jsi je teda nenakopiroval z toho FF když to tam jede?? Tak jsem to myslel že to uděláš.

Však jsem psal, že FF jsem předělal v pohodě. Šlo mi o Edge vs IE. Tam jsou zase jiný záložky (jinej uživatel) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Ad zdířka, pokud jsi neinstaloval ovladače a nechal jen ty z Win 10 muže byt problem v ovladači. Jinak to bude v nastavení ovladače.

Je to integrovaná zvukovka s chipem ALC887. Našel jsem ovladače a po nainstalování zmizela i přední zdířka. Předtím alespoň byla, ale nereagovala na připojená sluchátka. Teď tam je jen HDMI a zadní zdířka. Ve W7pro s tím nebyl problém. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...