Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz kde kupujete spojovací materiál


dennis77

Recommended Posts

já kupuju spoj. mat. ve Feroně, ovšem pokud jedná o auto, rozlišuju o jaký šroub či matku jde..., například šrouby kola bych dal co maj bejt, ale třeba zástěrku bych přišrouboval těma z Ferony

odpověděl bych i přesněji, ale momentálně se mi v hlavě nevybavujou OEM čísla tebou udaného spoj. materiálu, možná by to chtělo trochu podrobněji popsat, o co vlastně jde:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

1709160929_rouby.png.5a6b8ff3038a4ca8e403f7d3e1f08389.png

20 a 72 je pevnostní šroub 10.9 s integrovanou podložkou v rozměru M12x1.25, 72 je matice nylstop. Bohužel sehnat jinde takový šroub je problém maj ho ve faborech ale minimální objednávka je 200ks. Zrovna před chvilkou jsem volal k pežotovi a 20 prodávaj za 96Kč s dph no hrůza. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zastav se v nějakém servisu, většinou mají "šmelcbednu" tam se vyhazujou starý čepy i s maticema, šrouby a podobně. Šrouby tam 100% najdeš i zadarmo.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na některých uvedená není, některé mají klasický závit, někde je je jiný, hromada jich je pojistných.. tohle jsou zrovna díly na kterých bych v autorizáku nešetřil ;) 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo mi pouze o to že jsem nechtěl kupovat jeden šroub od peugeot za 100 kč, když se prodává podobný kus za 15 -20 kč jako tady https://www.proprumysl.cz/sroub-sestihranny-castecny-zavit-din-960-m12x1-25x80-10-9/ bohužel nemá integrovanou podložku takže ty síly se tak dobře nerozloží do povrchu. jinak přikládám foto co jsem sháněl 

0.jpg

Upraveno uživatelem dennis77
chyba ve slově
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem objednal to ložisko do předního kola tak jsem se zeptal u peugeot, protože některý díly tam mají levnější nebo za lehce vyšší cenu že se ta druhovýroba nevyplatí holt origo je origo, ale ta jejich cena 4 643 Kč mi vyrazila dech. pro mně naprosto nepochopitelný peugeot žádný ložiska nevyrábí a beztak by mi nejspíš dodaly SKF které jsem si sám koupil za 1070 Kč i s dopravou. Otázka je jestli to nemají nadsazené schválně abych si to u nich nechal opravit, protože zatím mi to vychází ložisko + šrouby + práce = strašná raketa.

Jinak proč si auto opravuji svépomocí baví mně to a zatím do všech rádoby autoservisů co jsem vešel tak mě vo*neumím psát slušně*li.

1. servis poztráceli gumičky z kytu motoru.

2. servis poztrácel šroubky, které během týdne vyjednávání našel. Bohužel vyměnili jenom 3 žhavičky no důležitý je že si nechaly zaplatit za všechny 4.

3. servis Peugeot vyvážení kol na konci řína. Na začátku dubna jsem si všiml že ty nalepený závažíčka mi z kol nějak zmizely.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, dennis77 napsal:

…………………………....

3. servis Peugeot vyvážení kol na konci řína. Na začátku dubna jsem si všiml že ty nalepený závažíčka mi z kol nějak zmizely.    

Jako to že ztratíš závaží z kola není nic nemožného tam stačí když je kolo při vyvažování mokré z myčky nebo mechoš hůř odmastí dotykovou plochu a závaží po čase uletí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ja si tohle kupuju v Hornich Pocernicich v UTECHu, kupoval jsem tam i pevnostni srouby na sedaky do Tranzita a pripevnoval je k podlaze, a podobny, vlastne i srouby na kola do podlozek a nikdy se nic nestalo......... Nedelam si iluze, ze by v autorizaku byly lepsi. Drazsi rozhodne, protoze tam i samolepka stoji nesmysl..... holt se musi na ten ancabl lidi a vysedavani u kaficka nekde vydelat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 To chápu, ale nikdy bych si nemyslel že budu mít problém zrovna s maticemi a šrouby. Říkal jsem si že snad všichni nemůžou kupovat origo šrouby a že na to musí mít někdo nějaký trik, tip kde to vše koupit. Jinak všem zúčastněným děkuji za příspěvky.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Jako to že ztratíš závaží z kola není nic nemožného tam stačí když je kolo při vyvažování mokré z myčky nebo mechoš hůř odmastí dotykovou plochu a závaží po čase uletí.

To je mi jasné, ale abych ztratil téměř všechny ze 4 kol to mi hlava nebere. Nejspíš se s tím nesral a nalepil to na ten bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...