Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

telefon si dela co chce aneb mamky telefon a moje nervy nejdou dohromady


Scratch

Recommended Posts

mamka ma nejaky samsung bud A nebo J a kupovany to bylo asi 2 roky zpet. Ma vnitrni pamet 8 giga, coz je zalostne malo, ale proc tu zadam o radu.....

opakovane mamce odstranuji z plochy aplikace zdvojene, ci ztrojene (napr. messenger, galerii, email) nechapu, ale proste se ji to tam mnozi (nevim jak to dela, pokud to dela ona.......)

A druhak, vsechny aplikace co jdou, prenesu na SD kartu, takze mapy, fcb, messik, viber, whatsup a dalsi *neumím psát slušně*ky.....

Za 14 dni mi pise, ze ma zase skoro zaplnenej telefon (pamet), kouknu na uloziste, a vsechny ty *neumím psát slušně*ky jsou zase v telefonu a nejsou na karte......

a ted babo rad......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nastavení aplikací se dá nastavit jestli se při instalaci (I Aktualizaci) má vytvořit zastupce na ploše, tak to zruš. Teda pokud si je tam nepřetahuje sam, moje mama to taha zase na druhou plochu :D

A ty appky z karta se přesunou zpět při aktualizacích, protože defaultní uložiště je vnitřní paměť. Ja na to kdysi použival aplikaci která tyhle dvě uložiště, Karta a Vnitřní prohodila a pak bylo vnitřní uložiště podle velikosti karty, ale potřebuješ ROOT

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Radek Hurvajz. Taky když jsem měl telefon kde byla malá vnitřní paměť se některé aplikace přesunuté na SD kartu po aktualizaci přesunuly zpět do vnitřní paměti. 

S tím zástupcem na ploše se to většinou při instalaci aplikace zeptá zda se má vytvořit zástupce na ploše, takže pokud to máma potvrdí, tak se ji ten zástupce tam vytvoří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No telefon s 8GB paměti je fakt na novej. To, že je 2 roky starej, to je dost smutný, už před dvěma lety jsem jeden takovej vyhazoval, posunout ho někomu jinýmu jsem si už netroufl. Asi to byl nějakej bonus k tarifu, aneb jak se zbavit neprodejných zařízení. Asi tam bude i starší verze Androidu, kde přesouvání na kartu nemusí být u aplikací optimálně funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď nevím od které verze Androidu, ale instalovat aplikace jde pouze na interní paměť a na SD kartu lze směřovat pouze data. Jinak si myslím, že maminka si umísťuje na plochu aplikace sama. Moje žena to dělá také. A to takto. Otevře dole na liště seznam všech aplikací a místo ťuknutí na aplikaci, tak podrží ikonku o trochu déle a když se otevře plocha, tak pustí a má jí tam. A můžeš to vysvětlovat jak chceš.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...