Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padání nafty Peugeot 5008


Honzis15

Recommended Posts

Ahoj všem, narazil jsem na jeden problém, který mě sužuje už 2. týden. 5008 mám zaparkovanou na mírném kopci. Každý ráno, když jdu nastartovat, tak motor chytne, ale hned chcípne. Zřejmě mi padá nafta. Zkoušel jsem vyměnit pal. filtr (Bosch), ale je vyroben v Bulharsku a gumicka na 100% nesedí. Prvních pár dnů šlapalo všechno hladce. Když mi to nechytne, jdu natlakovat naftu přes pumpu, potom to úplně v pohodě chytne. Měli jste taky tenhle problém? Mohli byste mi prosím pomoct co s tím? Bojím se, že promáčknu pumpu...

Předem díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projevuje se ti to i s plnou nádrží ? Tento typ nemá čerpadlo v nádrži. Pokud by ti klesla hladina nafty, a lehce to nasálo při startu v nádrži vzduch při stání v kopci, bylo by to pouze tím. Bude fajn to vyzkoušet s plnou nádrží, případně stát na rovině u souseda, zda je to " něčím", nebo je pouze problém stání v kopci bez dostatečné zásoby paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Mám úplne rovnaký problém s 5008 2.0HDi 2013, často v kopci nestojím, na rovine si to udrží naftu aj mesiac bez štartu. Problém sa začal prejavovať po výmene palivového filtra za BOSCH. Ak je nádrž plná je väčšia šanca že naštartujem v kopci. Menší rozdiel v tesnení filtra BOSCH som tiež spozoroval, zvažujem znova vymeniť filter za MANN (čo je aj na kryte filtrovej vložky napísané) prípadne tesnenia okolo krytu.  @Honzis15 podarilo sa Vám odstrániť závadu?

Upraveno uživatelem zofrem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Môj problém je tiež vyrišený, filter som vymenil 2 mesiace dozadu, ale len včera stál v kopci, auto samozrejme naštartovalo.

Na originál filtry, čo je aj MANN je na tesnení vložky pár filtrovaných dieročiek ktoré dopomáhajú pri zakladaní filtra úplne odvzdušniť jeho vnútorný priestor nad zasunutým hrdlom viečka.

ešte raz ďakujem @Honzis15

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...