Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

co je lepsi? stavebni sporeni nebo hypoteka?


Guest Ondra

Recommended Posts

Čau lidičky, nerozumíte někdo hódně dobře financování baráku? nemáte někdo nějakýho známýho? potřebuju konzultaci, kdyžtak přivezu skleněný kolek....

jenom poradit, co a jak ohledně hypotekys nebo stavebního spoření...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecne je levnejsi stavebni sporeni, zalezi na tom, kolik potrebujes pujcit penez a jestli budes muset mit preklenovaci uver. Stat neco prispival na uroky u hypoteky, ale nevim kolik - snizovalo se to ze 4 na 2.5% a mozna jeste min - a nevim jestli to jeste funguje. Oboje uroky lze odecist z dani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedejte se zmást. Půjčky u stavební spořitelny mjí nízký úroky, ale ty úroky se počítají z Cílové částky. Tedy: našetříte 120 tis, půjčíte si 180 tis a platítě 3-4% z 300 tis.... což je zhruba 6-7% z těch 180 tis. Hypotéka je výrazně levnější, hlavně si úroky u hypotéky můžete odečíst z daní až do výše 300 tis ročně. (taky stavím, proto jsem tak strašně chytrej :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to ste mi teda zamotali hlavu....

no chceme stavit barak a budeme muset si polovinu penez nekde pujcit....

tak shanim, co bude vyhodnejsi... se mi libi, ze ta hypoteka de vrazit do vydaju???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdary, chci se optat, ta hypotéka se hodí i na opravu starého baráku nebo je to pouze na novostavby. Taky mě docela straší to následný splácení, co když člověk přijde o práci, pak je nahranej. Těch zhruba dvacet let je docela dost nejistejch, co? Taky řeším jestli se do toho pustit nebo ne, je to docela lákavý bydlet ve svým, i Pepča by měl svoji boudičku. No zatím kralikarna, sweet kralikarna neboli „sladké“ sídliště panelové :(:mad::o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...