Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak čí to jsou děcka?


ozzy56

Recommended Posts

před 37 minutami, Espero napsal:

..... No a potom jsem auto dal klukoví, je mu 13 3/4 a začal ho učit jezdit. Myslím, že jsem nic neporušil, bylo to nikoli na silnici, ale ani na účelové komunikaci ne, protože do toho pojmu přistávací dráha nespadá. Zatím jsem ho učil rozjíždět, zastavovat a držet vůz za jízdy rovně, a taky řadit až do 4. stupně. A ejhle - zvládl to. Najezdil tam asi 25 km a pak jsme vyrazili zpátky domů.

A teď mravokárci do mně.

Doufej, že za 2 - 3 roky nebude chtít machrovat před spolužáky (nebo nějakou buchtou) a nevzpomene si, žes ho na letišti učil jezdit. U pomlácenýho dítěte ve špitálu se blbě říká :"Ty vole, já neměl..." 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Péťa napsal:

@Espero U mě máš plus, myslím, že to bylo pro synátora přínosné. Určitě si to užil. Pamatuji, jak mi na sraze s nadšením vykládal o vašem novém autě a teď, když ho mohl i řídit, musel to být super den :super

Já si fakt nepamatuju, že by na srazu něco vykládal. Ale možná jo.

Nebojím se toho, je to o povaze. Já to taky nezneužil. Ostatně s holkama to začne hlavně až po 18 letech a tou už bude mít řidičák určitě. Teď je to takové oťukávání, zatím ho školím, proč holky chodí převážně ve dvojicích hezká-ošklivá anebo proč holky chodí na záchod ve dvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase dostanu Červeňáka ale nevadí. 

@Medvěd právě protože ví že za 2-3 roky by mladej mohl chtít machrovat před spolužáky nebo nějakou buchtou tak mu dnes dal možná že ne první lekci v řízení. A ví že pokud by se v mladým tyhle choutky probudili a dostal se k autu aby se předvedl že základy má a že základy zvládá.  

 A nemysli si že to tvoje "Pavel by si sednout za volant v životě netroufl a kdyby snad náhodou jo, tak by si na prdel půl roku nesedl "   bude Pavla v 15 nebo 16 letech zajímat. Protože v telecích letech bude mít " fotra " na háku úplně stejně jako to měla většina z nás. A nechci být prorokem špatných zpráv ale taky se ti může stát že to že ti sekne káru kterou někde vymele bude to co by jsi možná přijmul raději než aby se chytnul nějaký party smažek nebo něčeho podobnýho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve městech se nedá ,,učit" dítě za volantem. Na vesnici nebo v menších městech, kde jsou místa jako například polní cesty, louky(které vlastní), letiště a pod. je velmi dobré si vzít vlastní dítě a seznámit ho s řízením vozidla. A to z moha důvodů. Ať je to jako rodič-řidič, tak i do budoucna, až bude věkem splňovat podmímku zhotovení řidičského průkazu skupiny ,,B". Myslím si, že by se k této otázce, nejlépe vyjádřila a řekla svůj profesní názor @Weri 605, zdali je poznat, jestli je poznat, že klient již jezdil a má nějaké ,,návyky" nebo znalosti. Za mého mládí, jsme jezdili na pionýrech a měli i motokáry:super. Rodiče nás nechali samotné jezdit.  Myslím, že nám to dalo hodně do života, co se týká řízení. Znám případy, kdy uchazeč skupiny ,,B", poprvé sedl za volant až autoškole a po získání ŘP, si nebyl jistý v provozu. Ale toto není chyba autoškoly! Zde se ukázala vliv rodiny a jejího přístupu. Ale o tom by nejlépe pohovořil psycholog.
 Jen na okraj. Děti žijící na vesnici, jakmile došáhnou na pedály traktoru, tak pomáhají v létě při sklizni sena a pod. a to tím, že jezdí. Osobní zkušenost a věřím, že nejen moje. Osobně jsem pro, aby na místech, kde nikoho neohrozí a ani neomezí, si pod dohledem rodiče, seznámili děti s řízením. Je prokázáno, že dítě nemá z řízení strach či obavy, ale má respekt, který mu vstěpil rodič. Výše uvedený příspěvek je můj osobní názor ze života. Dítě by nemělo zůstavat v této oblasti ,,zaostalé". Výdyť i dítě někdy umí lépe zacházet s mobilem než jeho rodiče. Né každý s ním příspěvkem + zkušenosti musí souhlasit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vena garážmistr napsal:

A nemysli si že to tvoje "Pavel by si sednout za volant v životě netroufl a kdyby snad náhodou jo, tak by si na prdel půl roku nesedl "   bude Pavla v 15 nebo 16 letech zajímat. Protože v telecích letech bude mít " fotra " na háku úplně stejně jako to měla většina z nás. A nechci být prorokem špatných zpráv ale taky se ti může stát že to že ti sekne káru kterou někde vymele bude to co by jsi možná přijmul raději než aby se chytnul nějaký party smažek nebo něčeho podobnýho. 

Do toho, jak budu mít vychovanýho syna je Ti velký kulový. Co se ježdění bez papírů týče - jednou je daný, že mladí smradi nemají co sedat za volant a já určitě nemám důvod to mladýmu umožňovat. Sám jsem za volantem poprvé seděl na vojně a nemám pocit, že by mi snad něco uteklo 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, taky jsem jako malej jezdil se Suprem po louce. Jen, co jsem oběma nohama ušlápl spojku :D A protože jsem ze sedačky neviděl kloudně ven, tak na ruční plyn a koukal jsem ven z bočního okna jak z válce. :D Táta mě učil před autoškolou se stodvácou na polní cestě, na pařezu jsem jezdil po cestách mezi loukama a polema... Jo to bylo krásný dětství. 

Jestli někdo učí svoje dítě popojet po dvorku nebo od cesty k lesu, tak je to riziko rodiče. Hlavně musí být ale důvěra, že to dítě nezneužije. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdysi jsem na jednom sraze zacinajicim na K. od jednoho decka jehoz jmeno zacinalo na P. slysel, jak rika jinemu klucinovi, ze se rodice nemusej poslouchat........ porad z ty hlasky mam husinu.......

Bylo to pro mne takove, ze si to dodnes pamatuji, a tak se snazim vychovavat sve holky..... a rozhodne se nebojim, jim treba v 15 pujcit nekde volant aby si to vyzkousely. Nicmene z diskotek bude fungovat tatataxi........ klidne i s ozralejma samstrama....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky poprvé řídil ve 12 letech traktor na poli, při sklizni, to mi půjčil nebožtík brácha. Pak mi půjčil kolem 14 na polňačce náklaďák - německý Garant.  A pak je tady ještě jedna věc, mnoho let jsem učil v autoškole do 80. roku jako hlavní pracovní poměr, pak po večerech.  (Vinohrady, neboli Praha 2) a naučil mnoho set lidí jezdit. Už je to hrozně dlouho, bylo od 1976 do 1984. Takže na rozdíl od jiných vím, jak to učit, i když do dnešního provozu a ve svém věku už bych to dělat nechtěl.

To Medvěd: Nejsi náhodou policajt nebo prokurátor?  Že jsi takový zaťatý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem poprvé seděl za volantem otci na klíně někdy okolo 6 roků. Sám jsem řídil poprvé někdy okolo 12 dědovo záložní embéčko po dvoře a pak okolo stodoly. Někdy okolo 14  jsem pomáhal při žních většinou to bylo že jsem rajtoval traktor s vlekem po poli a na souvrati si ho vzal kluk který mohl jezdit po silnici já si vzal zase to co přivez a rajtoval okolo kombajnů. Večer když se " zatahovalo " tak jsem vezl do statku buď poslední fůru nebo traktor s voznicí nebo s pluhem který se na pole tehdy tahali kdyby náhodou začalo hořet. To samé bylo ráno ze statku jsem v koloně na pole dovezl buď voznici nebo pluh a postavil to na souvrať a pak jsem rajtoval s vlečňáky pod kombajnem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Espero - nejsem ani jedna z Tvých nabídek, ale troufám si tvrdit, že mám na krku hlavu s mozkem a umím si domyslet PROČ nepovažuju za rozumné, aby si fotrové honili pindíky nad tím, jak malýmu smradovi dovolili sednout za volant (dělat něco nedovoleného)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nedovoleného, ale nezákonného, jestliže by to bylo na veřejné komunikaci. A nebyly to nabídky, ale jen dotaz. Spíš mám dojem, že z nějakého důvodů svému dítěti něvěříš. Těch dětských unesených aut a bouraček v poměru k tomu, kolik smradů, jak Ty říkáš pouští fotři za volant zase tolik není. 

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys měl pravdu, nemohla by děcka jezdit motokáry a nikdy by nenaskočila do okruhového motoristického sportu. A vůbec to není nic jiného, jen snad to, že začínají kolem 6 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Medvěd napsal:

Do toho, jak budu mít vychovanýho syna je Ti velký kulový. Co se ježdění bez papírů týče - jednou je daný, že mladí smradi nemají co sedat za volant a já určitě nemám důvod to mladýmu umožňovat. Sám jsem za volantem poprvé seděl na vojně a nemám pocit, že by mi snad něco uteklo 

Chudák Pavlík, kdyby tak věděl jak o něm mluvíš a co si o něm myslíš.. :myslim :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych napsal mé zkušenosti  s volantem jako hodně nezletilej , asi by se našel někdo kdo by hlavně dědu chtěl  možná i ukrižovat. A abych někoho nepohorsil nechám si je pro sebe . (Moje děti rozhodně jako "telata" do autoškoly nepůjdou) Jo a vzít si rodicu (dědy) auto bez dovoleni ? Twl , děda byl boxer a jeho pohlavky a rány na perdel , opravdu za to nestály  :) ty sem poznal za jiné lumpárny :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 -13 let - každý léto Zetor klasický krásný oblý modrý traktor s podkovou na masce....  13-16 - Žigul 1500, Škoda 120 tak různě po polňačkách.... 16-17 Seat Toledo - tak různě do hospod a na nádraží - občas i sama... 17 - 22 BMW 730 - naprosto všude a sama... ano udělat si řidičák byla jen formalita... - a sem vděčná, že to tak bylo....

A teď příběh Filipa M.: 0-22 vlak autobus MHD.... despotický otec Karel s podplaceným řidičákem od 28let (děda s babičkou ani jeden neměli řp). Cesty pouze v pátek na chalupu a v neděli zpět.., kdy (dle slov Filipa) na ně stále někdo troubil... a on se mě vždycky ptal proč.... na rovinu, Karla na silnici potkat nechcete... - to co mi kolikrát Filip popisoval - zahodit klíčky málo.... Filipovi to taky moc nešlo... dělal si papíry tajně..., aby to otec nevěděl... a protože doma absolutně nic, tak najezdil 78 hodin než to alespoň k něčemu bylo.... a pak dalších 46 než si i on sám sebou byl jistý....! Ano... 124 hodin ve svý podstatě ho řidičák vyšel finančně stejně jako jeho otce.... ale ten obrovskej rozdíl v umu se nedá srovnat... Je to extrém, ale bohužel takových podobných Filipů je čím dál víc... Je hodně znát průprava doma... teď mám šikovnou Frančesku... mamka s ní jezdila na chatě... David, taky s bráchou drandili... Budou to mít jednodušší a levnější než Tereza, který rodiče auto nepůjčí, protože by ho nabourala... - no tak hlavně že jde o auto a dítě je až na druhým místě... 😅 

A poslední poznámka - děti, neolizujte zmrzlý zábradlí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Medvěd napsal:

Espero - nejsem ani jedna z Tvých nabídek, ale troufám si tvrdit, že mám na krku hlavu s mozkem a umím si domyslet PROČ nepovažuju za rozumné, aby si fotrové honili pindíky nad tím, jak malýmu smradovi dovolili sednout za volant (dělat něco nedovoleného)

 

Medvěd--jsi SAM :roker

 napíšu upřímně, že za fotra bych tě nechtěl ani zaboha, joo, a dej mi zas červený bodík, i když bych to od padesátiletého chlapa fakt nečekal-- tolik červené jako jsi mi dal ty, jsem neměl ani v žákovské knížce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...