Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

NTB nevidí SSD


Davidak79

Recommended Posts

Stálo mě to 130 kč :D  teda manželku :D  místo pc servisu nechám vydělat  In time .  Hele je hodně věcí co si udělám sám a taky dost věcí za které rád zaplatím , u něčeho se rád přiučím . Moje poslední zkušenost s pc servisem byla taková , že jsem dostal nabušenou grafiku za hodně velké peníze do hodně bídné  základní desky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ten postoj MotoMoto chápu, ale to jsme přesně "my Češi". Než někomu "nacpat" litr, tak si to raději udělám sám za 250,-. Sice na to žena čeká půl roku a ve finále to vyjde na 2.100,- ale nějak to dáme. Bohužel nejsem výjimka. Loni jsem si dělal (off topic) výměnu kotoučů a destiček ""samo domo" s tím, že jsem si koupil chybějící nářadí a vešel jsem se do 7k co bych asi v servisu nepořídil. Jen matroš mne vyšel u Dufy na 5.5k ale zas vím, že měnit "brzdy" na Fluenci je brnkačka na 2 hodiny i s kafem, cigárem a kecáním s bratrem. Takže proč dávat 8k v servisu, že? 
> Davidak79: grafika je většinou ta komponenta, co v dnešní době nestíhá "zásobovat" zbytek, ale celé to musí být vyladěné. Musíš brát v úvahu propustnost sběrnice, cache, mem... v této době není lehké vyladit comp do nějakého optimálního stavu (zkuste vzpomenout na film Televize Onion a scénu s počítačem... a to je starej film).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z každé věci co udělám sám, mám radost. Do servisu jdu s tím s čím vím že si opravdu neporadím. Co vím že mě neohrozi na životě nebo někoho jiného , na to si troufnu , co se můžu naučit se naučím. Tím bych to asi uzavřel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Namor74 napsal:

Já ten postoj MotoMoto chápu, ale to jsme přesně "my Češi". Než někomu "nacpat" litr, tak si to raději udělám sám za 250,-. Sice na to žena čeká půl roku a ve finále to vyjde na 2.100,- ale nějak to dáme. Bohužel nejsem výjimka. Loni jsem si dělal (off topic) výměnu kotoučů a destiček ""samo domo" s tím, že jsem si koupil chybějící nářadí a vešel jsem se do 7k co bych asi v servisu nepořídil. Jen matroš mne vyšel u Dufy na 5.5k ale zas vím, že měnit "brzdy" na Fluenci je brnkačka na 2 hodiny i s kafem, cigárem a kecáním s bratrem. Takže proč dávat 8k v servisu, že? 
> Davidak79: grafika je většinou ta komponenta, co v dnešní době nestíhá "zásobovat" zbytek, ale celé to musí být vyladěné. Musíš brát v úvahu propustnost sběrnice, cache, mem... v této době není lehké vyladit comp do nějakého optimálního stavu (zkuste vzpomenout na film Televize Onion a scénu s počítačem... a to je starej film).

I tak to může dopadnout... Ale často to dopadá i tak, že ti to servis zprasí... Možná to funguje ale ale... Jendou dobou jsem si přivydělával opravama iPhonů a co tam bylo možné vidět po opravách v autorizovaném servisu, by člověk :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera dorazil správný SSD . Vrazil jsem ho tam a vše Ok , poté se mi nechtělo přeinstalovávat widle  , tak jsem to na ten SSD naklonoval , nebylo to ouplně OK, tak jsem to dnes komplet přeinstaloval od základu . KUA já mám radost :D ( alza mi vrací peníze ze ten první )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj, využiju tohle téma pro dotaz k SSD disku... v datasheetu MB stolního pc je údaj, že SSD 256 GB. Jak moc tomuto omezení věřit? Řeším nedostatek místa na stávajícm 128 GB SSD a když už, tak koukám po něčem větším, je to sice jen na OS, ale i tak... 

https://i.dell.com/sites/csdocuments/Shared-Content_data-Sheets_Documents/en/Dell-Precision-T3500-Spec-Sheet.pdf

image.png.88e738c032626423caeedce3fbf87014.png

V hledáčku mám tyto Samsungy, buď řada 860 nebo 870, velikost bych bral těch 500, ale pokud bude mít limit deskou 256, nezbude než 256GB.

https://www.alza.cz/samsung-860-evo-500gb-d5258008.htm?o=1

https://www.alza.cz/samsung-870-evo-500gb-d6308917.htm?o=6

 

Osobně si myslím, že v době, kdy tu desku vyrobily, tak větší SSD neexistovaly, proto tento udaj, ale radši bych názor někoho, kdo tomu rozumí...

Předem díky za názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj pracovní notebook Dell má uvedeno max. 1 TB a když jsem zkoušel 2 TB, tak to opavdu nevzal :( Nejlepší to máš vyzkoušet. Nechci Tě navádět, ale pokud nemáš možnost si disk někde půjčit, tak si ho objednej na e-shopu a pořád máš možnost ho do 14 dní vrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udate BIOSu zní pro mě moc dramaticky.... je to pro mě stroj pro denní obživu a být bez něj den by znamenalo kalamitu. Asi zkusím možnost, jak píše Péťa....  Prakticky jde asi o to, že když disk připojím, tak ho buď v BIOS (potažmo ve WIN po klasickém bootu z původího disku) uvidím, nebo neuvidím?

Každopádně díky moc

Ještě jaký je vlastně rozdíl, když připojím 1TB HDD a 1TB SSD? 

Upraveno uživatelem skypeja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...