Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDi - vzduch v naftě?


filo06

Recommended Posts

Ahoj všem, nenašel jsem odpověď, proto zakládám nový dotaz, pokud někdo už řešil, rád se poučím...

P508 2.0 HDi 120 kW AT 2014 - na podzim začaly studené starty občas trvat dlouho, někdy bylo potřeba 2-3x startovat. Jednou se rozsvítil servis, dovezl jsem auto do servisu, kde to vyhodnotili jako vzduch v naftě, nevěděli odkud. Vyměnili těleso palivového filtru. Zdálo se, že to pomohlo. Teď cca poslední měsíc pozoruju následující. Když auto ohřeju, následný zcela studený start je OK, někdy mírně déle točí. Když ale jen "přeparkuju", následný studený start (po hodině nebo po týdnu) je min na 2-3x. Motor naskočí ale chcípne. Prázdná/plná nádrž nehraje roli. Problém se zhoršuje. Za studena motor neudrží déle volnoběh a opakovaně chcípne.  Taky při studené akceleraci drobné vynechání. Teplé auto se chová lépe. Počítač žádnou chybu nikdy neukazuje. Setkal se někdo s něčím takovým? Slyšel jsem podobnou zkušenost, kterou prý dokázal nakonec vyřešit až origo francouzský palivový filtr. Jinak se prý palivová soustava pořád zavzdušňovala. Díky moc za rady, rád bych zas normálně jezdil. Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem to na stejnem motoru jak pises. Vymenen cely filtrbox original MANN od te doby klid. Litali bubliny v prusvitne hadicce mezi filtrboxem a CR cerpadlem. Zkus nastartovat a jak pujdou bubliny primacknout postupne palivove rychlospojky na filtru. Jedna je na hadicce a druhou domackni co vede od balonku a uvidis jestli se neco zmeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...