Jump to content
Sign in to follow this  
RichVa

Zámek předních levých dveří 207 - r.v 2006

Recommended Posts

Ahoj

U 207ky (z podpisu)  začal totálně zlobit centrál - auto se nedařilo zamknout, nešlo zamknout ani klíčkem u řidiče. Po vypnutí se samo v minutových intervalech snažilo, cvakalo centrálem ve dveřích a občas i rozblikalo blinkry jako když se nechá vyhledat na parkovišti

Po rozebrání nahlásil mechanik výsledek: Vadný motorek v centrálu předních levých dveří. Tak ho odpojil, aby nedělal kraviny.  Naštěstí se povedlo zprovoznit zámek (tím se nedalo otočit směrem k zamknutí, byla tam vzpříčená planžeta), takže teď centrál dálkovým ovládáním zamkne vše kromě řidičových dveří, ale klíčkem ve dveřích se zamyká i odemyká celé auto.

Nesmí se tedy na to zapomenout a při odchodu namísto zmáčknutí tlačítka na klíčku ho hezky zasunout a pootočit. Stejně tak při příchodu si řidička musí otevřít dveře klíčkem - takže naštěstí se dá nyní auto normálně požívat a není to fatální problém.

A teď je otázka, zda koupit zámek nový v Peugeotu (v AutoKelly jsem se zastavil dnes a nemají ani na objednání) - je to 207 z roku 2006 nebo zkusit nějaký z vrakoviště s tím, že může být podobně "načatý".

Nemáte někdo číslo dílu, aby se mi lépe hledalo?  Na internetu jsem našel s 6ti nebo 4pinovým konektorem, ale mechanik jej neměl sundaný takže neví.

Proto dávám VIN: VF3WC9HZC33566784

Děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Číslo dílu najde někdo kdo má placenou verzi SB. No zkusil bych Hugo Boos ten by tam u sebe v tom ráji mohl mít a možná že by uměl i najít k VINku ten správný.  A myslím si že pokud by jsi pořídil z vrakárny tak bude cena i s poštovným určitě milejší než z peugeotu za nový originál. Kdyby byl problém s dopravou tak tu bych uměl zařídit od HB ke mě a buď by si řidička dojela osobně nebo bych jí to mohl do práglu hodit až budu mít cestu nebo by jsi se mohl zastavit tady u mě a poskytnul bych ti azyl aby jsi to nemusel měnit na ulici v práglu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za nabídku. Hugo Bosse zkusím, i když na netu jsem viděl nabídku nového dílu za 2500 kč, se zasláním na dobírku. Pokud by to bylo za tuto cenu, tak  bych asi šel do nového. Když by to bylo od HB tak se asi uvidíme 🙂 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty zámky jdou i opravit, ale podívej se ještě na svazek v průchodce dveří (gumový husí krk). Tam se umějí žvejknout kabely a pak to dělá tenhle bordel taky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dráty do dveří v průchodce  mechanik kontroloval a prý jsou v pořádku. Je to docela koumák a tvrdí, že určitě motorek centrálu. Takže bych to rád vyměnil celé.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Většinou tam blbnou mikrospinace a ty maj v Gesu. A do zámku tu také nějaké mám, rozeber ho. Nech ve dveřích jen mechaniku. Uvidíš, pak se vejdeš do stovky. 

Edited by Milan+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky za rady.

Poptám u @Hugo Boss zámek, vyměníme ho a ten stávající ve volných chvílích rozeberu, pokud půjde opravím a budu připraven na případnou poruchu "nového".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...