Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206, chcípá, kolísají otáčky, při otočení volantu chcípne


Araxion

Recommended Posts

Zdravím, auto cca týden jezdilo tak nějak divně, při záběru do kopce občas cuklo, při řazení na 3 pekelně padly otáčky, pak z ničeho nic chcíplo, nastartovat se podařilo až když jsem dolil benzín cca do půlky nádrže. Po nastartování na volnoběh občas v nepravidelném intervalu padnou otáčky, někdy chcípne úplně. Pokud na volnoběh otočím volantem o cca 45° tak chcípne. Pal. čerpadlo jsem zkusil odpojit, bylo natlakované, sítko v nádrži čisté. Palivovy filtr jsem nenašel, pravděpodobně nemá, vzduchová klapka otvírá a zavírá bez problémů. Vzduchový filtr jsem vyměnil. S autem jsem nouzově dojel na půl plynu půl spojky v otáčkách a chcípnutím v každé křižovatce. Nevíte kde by mohl být problém?

15848087656201888507180.jpg

Upraveno uživatelem Araxion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či sa to tyka aj tvojho auta ale aj na maminej aj priatelkynom 206 (velmi podobne ale bez volantu, co moze mat suvis serva na zataz motora) toto presne robil regulator otáčok, dva srobiky a je vonku 

Vyčistiť premazat nahodit, pri vyberani sa nic nestane ale je v nom pružina tak pozor aby ti nevyletela

Najlepsie sa to vybera tak ze ho demontijes nastrcis znovu na káble chytis ho tak aby ked sa vysunie piestik ti ostal v ruke a nech niekto zapne kluc a pekne vyjde von

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak ksem se k tomu konečně distal, celý jsem to rozebral, vyčistil, vrátil. Bohužel beze změny + jsem postřehl že při točení motoru občas kopne zpět do sání a je cítit benzin.

Upraveno uživatelem Araxion
Překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Krokový motůrek vyčištění? Podle popisovaných příznaků, to může být i kvalitou paliva. Výše popsané problémy, měla naše 106 i 406, když se natankoval špatný benzin. Buď tam byli nějaké eko přípravky nebo byl benzin špatný. Tak se nádrž vyjela a poté se natankoval kvalitní benzin a veškeré závady zmizeli.
 Samozřejmě, že svíčky jsou nové a vše je v pořádku.
 Ale může to být i vadný snímač otáček, ale to zase nebyli další závady. A co zkusit napíchnout na diagnostiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...