Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Couvací kamera a el zavírání pátých dveří


Míla

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Mám P 3008 ACTIVE  1,2 PureTech 130 S&S MAN6. r.v. 2018

Prosím, má někdo zkušenosti s dodatečnou montáží "couvací /parkovací/ kamery" 

a el. zavíráním zadních pátých dveří?

Budu rád, když se se mnou o zkušenosti a názory se mnou podělíte.

Děkuji Míla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ofiko kameru máme v autorizáku pro zákazníka objednanou už 3 měsíce a ještě nepřišla :D a dle aktuálního stavu fungování skladu ve Francii i na Slovensku dlouho ještě nepřijde 😕

A El. zavírání 5. dveří se snad ani jako příslušenství nedodává, nebo alespoň jsem na to ještě nenarazil :) 

 

EDIT: Pokud je tvoje VIN VF3MRHNSJJS347374, tak na to se dodává paket kamery za 3200 Kč + 3 hodiny práce.

Rozebírá se kvuli tomu celá levá strana interiéru (plasty v kufru, spodní části kolem dveří, B sloupek, část A sloupku a kus palubní desky, odstoruje se částečně stropnice a komplet 5. dveře. 

žádný balíček na elektrické dveře neexistuje, pokud by jsi to přesto chtěl dodělat, je to cca 150 tisíc vč. práce s tím, že se musí měnit některé jednotky a tahat kabeláž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš ten paket z Peugeotu tak na ní budeš čekat hodně dlouho, sám si ji nenamontuješ, protože jí nemáš čím nakonfigurovat. Univarzální kameru tam nenamontuješ, protože potřebuješ digitální kameru a né analogovou.

Jediné řešení je modul + analogová kamera. Problém je však to, že i bez předělávky jsou aktuální zobrazovací systémy RCC a NAC tak náchylné na problémy a tak nedolazený soft, že jakýkoliv zásah je průser :( My jsme jednu na testovačku namontovali k nám do dema a systém se každou chvíli nezapne, někdy restartuje atd..

Používali jsme tento modul: https://www.hifi24.cz/video-vstup-peugeotcitroën-nac , poté i jeho levnější variantu jen s couvacím vstupem, ale výsledek stejný a na něm nejde nastavit obraz, takže je přesvícenej, a nejde doladit 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za informace.

Tak kamerku objednám v Peugeot servisu. Už jsem rozhodnutý. Tak budu čekat na dodávku mont. sady.

Co se týče el. otvírání 5. dveří. Našel jsem tento odkaz:  https://www.automultimedia.cz/cz/shop/peugeot-6/elektricke-vzpery-5-dveri-pro-peugeot-2/

Podle informací provedou montáž za 4.000,- Kč. Já nejsem odborník, ale Ty jsi.

Jaký je Tvůj názor, prosím. Je to nějak podezřelé. Prosím, vyjádři se k této nabídce.

Moc děkuji Míla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní kameru jsem si dal rovnou z výroby. Příplatek 13000,-. Dával jsem to pro ženu, ale sám si to chválím. Možná lituji, že nemám i přední. Na zvedače dveří jsem se už taky díval, nicméně vše je na dálkové ovládání. Kopnutí pod nárazník vyžaduje i bezklíčové odemknutí a startování, takže celkem drahá vychytávka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som presne kvoli zvyku z ineho auta, hladal take co malo kamery obe. Sprava sa to ale celkom nestastne, ked predkom prijdem k prekazke, tak zacnu fungivat len senzory. Akonahle dam ale spiatocku a zacuvam, tak vidim pohlad zhora plus zadnu kameru. Ked preradim dopredu tak sa mi zapne spravne predna kamera.

Nevie niekto ci sa to neda nastavit, ze po priblizeni predkom by sa hned zapla predna kamera + senzory ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja stále nejako nedokážem pochopiť na čo je komu kamera? Ešte v zadu pokiaľ má široky pozorovací uhol tak na sledovanie prichádzajúcich áut z boku si to viem predstaviť ale v predu je to uplná hlúposť. Senzory sú absolútne postačujúce. Kedysi neboli na autách ani senzory a jazdilo sa aj cúvalo bez nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se divíš--na samotném autě asi už radikálně zlepšit nic nejde--motor je furt stejný, blok, klika, písty, kolem plno elektroniky, podvozek taky, vpředu McPherson, vzadu zkrutná příčka, tvar karoserie je převážně na jedno brdo, dnes se až na vyjímky nedá zdáli poznat, co je to za značku--tak do toho musí dát elektroniku, aby se šlo s dobou..., vždyť i tady je nejvíce příspěvků ohledně navigace, tempomatu, kamer a připojení telefonu 😜 možná autům chybí ještě katapult jako v tryskáči 😯😂, kujva, teď jsem si uvědomil, že nějaký trottl to může vzít vážně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...