Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nakouslý jabko


Dýdý

Recommended Posts

Dcera 15let neustále otravuje s tímhle telefonem.Vůbec se v tom nevyznám a tak jestli mi někdo poradí zda má smysl jí koupit nějakou 7 nebo8 model.Nebo bazarovku?Jsem cetl jenom o nějakém zpomalení starých modelů a podobně.Dát jí pár facek a tlf s čudlíkama by bylo asi nejlepší ale zase budu mít vymyšlený dárek k narozeninám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do bazarovýho bych nešel. Klidně bych jako první iPhone vzal tu sedmičku. Má proti osmičce výhodu v tom, že je kovová, takže když upadne, tak spíš přežije. Osmička je ze skla, ale zase má o něco lepší foťák a bezdrátové nabíjení. Což s sebou nese další náklady, protože bude chtít bezdrátovou nabíječku 🙂 Zpomalení se neboj, měl jsem ještě starší 6s a chodil suprově. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel jsem od 5S přes 6s, 8 a dnes mám X.  Rozhodně vezmi minimálně 8. 
7 je dost stará a s tempem jak jde systém dopředu bude za chvilku nedostačující.  
To zpomalení se týkalo 5S, kde to zpomalovali kuli výdrži baterie, byl kuli tomu trochu cirkus a snad od toho upustili.  
Obecně iOS je fajn, běhá to svižně. Komunikace Apple - Apple je dokonalá ať již telefon - telefon, či telefon - iPad apod. 
Taky je dobrý zvážit paměť telefonu, protože do iPhone se nedá vložit datová karta. Čili dnes je minimum 64GB. Lze to řešit uložištěm na iCloudu. Kdy se všechny fotky ukládají na iCloud a v telefonu máš pouze náhledy v kvalitě dostatečné na prohlížení. V momentě když chceš plnou kvalitu, tak se daná fotka stáhne do zařízení z iCloudu. Já to tak používám. Také si z iCloudu můžeš cokoliv stáhnout přímo do PC s Windows.
Kupovat iPhone z druhé ruky je pro neznalého riziko. Může jít o kradený kus, který není odhlášen z iCloudu a to potom máš hezké, drahé těžítko. 
Kdysi jsem si první 5S koupil tak nějak ze zvědavosti a dnes jedeme v Apple celá rodina. I moje máma 72let zdědila mojí 6S a je spokojená. Ikdyž potenciál toho přístroje nikdy nevyužije naplno. 
Pokud chceš dceři do telefonu investovat, tak než dát 13 000,- do androida, kup iOS. 
Vždy jsem míval “prémiové” telefony od Samsungu. Končil jsem na S4. Dnes je bez pochyby dost dobrých telefonů s Androidem. Je to jen otázka ceny.  Určitě si nemyslím že dnes je iPhone něco in. To bývalo před pěti lety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platí takové jednoduché pravidlo:

Uživatel iOS (iPhone) se přizpůsobí přístroji oproti kdy se přístroj s Android přizpůsobí uživateli.

Tím vůbec neopomíjím kvalitu a odladěnost HW/SW od jablíčka. Ono se to ladí jeden HW a jeden SW.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasné, to nerozporuju. Měl jsem víc než 40 telefonů s androidem nebo windows v různých cenových hladinách. A vždycky byly nějaké softwarové problémy, špatná kvalita hovoru, nemluvě o malém počtu aktualizací. Pak jsem si na zkoušku koupil iPhone 6s a chytlo mě to. Teď mám Xs, MacBook, Apple Watch, AirPods a k androidu se vracet nebudu. Já netvrdím, že Apple nemá problémy, jsou tam, ale narozdíl od androidu je Apple většinou aktualizaci odstraní. Mám zajištěnou podporu na pár let. Mně ten Applí systém vyhovuje, a to jsem si s androidama vždycky vyhrál, upravoval a přizpůsoboval kde co. Nějak to teď nepotřebuju. Ve spoustě věcí je android přátelštější než IOS, např. vlastní vyzvánění, nahrávaní muziky a filmů do telefonu, ale když si na to člověk zvykne a „přizpůsobí” se tomu systému, tak má kvalitní a dobře fungující telefon na dlouhou dobu. Vždycky jsem telefony měnil po půl roce, teď už tu potřebu nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s tím vyzváněním, muzikou, filmama... Je to dáno tím že Apple dbá na zabezpečení. 
iTunes funguje dobře. Pro mně je zásadní ta kvalitní komunikace mezi Apple produktama.
Dovolím si jeden příklad, kde jsem Apple velebil do nebe...... Koupil jsem nový Xko a jen jsem položil starou 8 vedle toho novýho, nastavil přenos dat a do 5 minut jsem měl nový telefon se stejným obsahem a tím samým nastavením jako ten starý. i ikony byly srovnaný tak jak na starým. Přes wifi se potom dotáhli fotky a videa z iCloudu. To chvíli trvalo, ale to je dáno rychlostí připojení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kirkiz napsal:

Koupil jsem nový Xko a jen jsem položil starou 8 vedle toho novýho, nastavil přenos dat a do 5 minut jsem měl nový telefon se stejným obsahem a tím samým nastavením jako ten starý. i ikony byly srovnaný tak jak na starým

Tuhle fičuru umí třeba Samsung taky, včetně nastavení obrázku pozadí, seřazení tlačítek v liště.... Docela jsem koukal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja jsem iphonista a jablickar😉

Sam mam sice "jen" Xs ale krome 6s vzdy kupuju repasovane. Vychazi to slusne a nikdy jsem s tim nemel problem. U nas v Plzni treba Quickset.

Nebo v Mp.cz ale tam jsou pouzite a obcas v dost strasnem stavu.

Pripadne a to doporucuju taky iwant. maji tam sekci Selection+ coz jsou lehce pouzite nebo repasovane jablka...

K Vanocum jsem synovi koupil iP7 a rekl bych ze to vykonove bohate stale na vsechno staci.

Snad se nikoho nedotknu ale on to fakt neni Android. Rozdil ve vykonu mezi 7 a Xs ja nejsem schopen vypozorovat.

Naopak kdyz jsem prechazel mezi Samsung Galaxy S10 a Honor 8X tak tam jsem ten rozdil poznal i kdyz 8X opravdu nebyl spatny mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych už radši šel do 8čky(případně počkal na SE2), která bude mít delší SW podporu(a nejde jen o rychlost), navíc umí bezdrátové a rychlonabíjení. Při koupi použitého je potřeba počítat s výměnou baterky za novou(záleží na její kondici, která se dá zjisti v nastavení telefonu) což je další nemalá částka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja za takovou cenu synovi poridil iP7 128Gb a navíc v červené barvě 🙂

A ony ty ceny za výměnu třeba té baterie klesají se "stářím" modelu.

Ta baterka v autorizaku (iStyle,iWant) vyjde lehce přes litr.

Nicméně pokud je to repas tak ta baterie je taky po repasu aspoň já to takhle vždy měl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...