Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 SW replacement - Mondeo Mk4 TDCi


thorr001

Recommended Posts

Pěkné jde vidět že se staráš :D, já teď taky nahradil 307čku mondeem mkIV ;) . A na ten utěsňovač nevím no já si ho dal do auta a nepomohl a ještě jsem pak měl celý systém zasraný a musel jsem ho vymývat , nepomohl ani na tekoucí chladič a výměník ani na těsnění pod hlavou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád že tu nejsem sám :)

Mk4 je parádní auto, jen škoda že je to Ford :D:D

S tím utěsňovačem mi bylo řečeno že není co pokazit, asi poslední záchrana než by šla dolu hlava motoru...

 

Zatím (musím zaklepat) auto topí i hřeje jak má, s tím úníkem uvidíme, od aplikace mám najeto jen pár set km...

Spíš si teď začínám pohrávat s myšlenkou repase vstřikovačů, auto kouří víc než by mělo, ale pořád míň než stará dobrá 307ka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Taky mam nakoupeny odhlucnovaci desky a budu lepit, az se pustim do predelavky 2 el.okna na komplet 4 v ele. Ja objednaval na Ali, mensi format 30x50cm, tloustka 5mm.

Co jsem cetl na ford foru, tak hodne pry udela vytlumeni komplet podlahy a boku vzadu, vcetne prohlubne pro rezervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to líp vycházelo vzít z toho Gumexu, mám 2m2 od každý tý desky a celková cena byla kolem 1600 :)

Do podlahy asi zatím nepůjdu, začnu dveřma a palubní deskou.

Váhám jestli to tlumení dát i přímo na dveře za stahovačku nebo jen na ni a pak na tapec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

teď o víkendu nebylo kolem baráku co, tak jsem se pustil do toho odhlučnění, měním tapecíry za kožený a rovnou dávám LED pásky pro ambientní osvětlení.
Došlo i na opravu parkovací kamery a pár dalších detailů, jak dojde zbytek materiálu dodělám i ostatní dveře...

Ještě se chystám měnit zrcátko u spolujezdce za verzi Titanium, z které mám komplet řidičovy dveře - tím dodělám el. sklápění a osvětlení prostoru pod zrcátkama, tzv. puddle light

Kromě toho začíná slabě svítit pásek v levý mlhovce, tak je nahradím 10W variantou (ta současná má 6W), rovnou asi i vyměním relé spínání, to současný by 2x10W nezvládlo...

a objednány nový trysky ostřikovačů čelního skla s rozprašovačem jako měla 307 :)

https://www.aliexpress.com/item/32890628320.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2d1e4c4d6ae30a

139798708_3825585837494754_819059962964142858_o.jpg

139915772_3825585780828093_8656992843613199221_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

tak dej pak schvalne vedet, jak ty rozprasovaci ostriky fungujou. Taky jsem premyslel dat je na focuse, ale recenze byly vetsinou rozporuplne, takze nakonec jsem je nebral. Premyslel jsem i nad vyhrivanymi, ty rozprasovaci prej muzou namrzat, tim jak jsou tak blbe na kapote a ne schovany pod ni.

Spotreba pekna. A fakt ti to sedi i podle vydeleni natankovane litry/ujete kilometry? Me to keca o cca 0,5-0,8l, takze sice na budikach mam treba krasnych 3,8l/100, ale real je 4,6 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z moji zkusenosti byl nejpresnejsi starej Seat Toledo, tam PP ukazoval i vyssi spotrebu nez byla podle PP, rozdil byl do 0,2l/100km...

 

Snazil jsem se dat dohromady to ambientni osvetleni:


Doslo i na zprovozneni puddle light, zatim je na strane u ridice, u spolujezdce potrebuju vymenit kabelaz z modulu dveri do konektoru zrcatek...

El. sklapeni nefunguje, vypada to ze budu muset vymenit i dverni moduly u zadnich dveri :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ty zadni moduly menit kvuli tomu osvetleni? Jako ze nemaji v konektoru pripravenej vystup? Mondeo schemata bohuzel nemam a Focus moduly budou urcite jiny, tak to neporadim.

Ja budu do zrcatek taky svetylka davat, pri te chystane predelavce vsech oken v ele. V kabelazi uz pripravu mam, akorat zrcatka budu muset kuchnout a natahnout dratky. Dneska jsem dodelal vyhrev ostriku. V tech mrazech i s kapalinou -40 po prvnim ostriknuti za jizdy po chvili uz ani kapka, zamrzly dirky a konec, tak doufam, ze to pomuze. Jeste mam pripraveny cidlo hladiny do nadrzky a pridavnou nadobku. Oproti 406 s 9l nadrzi, kde jsem dolival jednou za fakt dlouho je ta na Focusu jak prd, do ty se vejde tak 3-4l, s tou pridavnou to bude snad aspon o litr vic a bude to hlasit na budikach :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty zadní moduly jsem někde četl že je potřeba zkalibrovat s předníma právě aby fungovalo to sklápění, ale první krok bude aktualizace FW v těch předních, dál se uvidí.

To osvětlení vypadá kvůli kabeláži - zkusím sehnat náhradní kabelovej svazek k modulu u spolujezdce z verze Titanium a uvidíme...

Ještě jsem nepohnul s těma automatickejma stěračema a světlama, to zkusím teď co nejdřív :)

Bohužel s jarem bude spíš víc práce kolem baráku, tak uvidíme jak bude zbývat čas a za 3 týdny budu muset na STK...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Update, je to přesně rok co auto mám, najeto něco přes 30tkm, zatím spokojenost, trochu se pořád ztrácí voda, tak 0.2l/1000km, vypadá to na chladič EGR, zatím neřeším...

Bude potřeba doplnit klimu a rovnou udělám i rozvody

 

Zatím aspoň došlo na 10W LED panel pro denní svícení, porovnání s 6W je dole :)

Výstřižek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

čau, rozhodl jsem se nechat zrepasovat vstřikovače, jsou to Siemens/VDO Euro4.

Máte někdo doporučení kde je nechat zrepasovat?

Nejlíp Brno a okolí...

Díky :)

 

jinak auto jezdí jak má, mám ho něco přes rok a najeto 35tkm,  jen mě štve hlučnější motor což připisuju právě stavu vstřikovačů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...