Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 SW replacement - Mondeo Mk4 TDCi


thorr001

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Na kouli to má 1800 bržděných a 750 klasika nebržděných.

2.2TDCi mají tuším 2200kg :D

Vlek mám Agados NP-26, tuším největší co se dělá nebžděnej, má délku ložný plochy 2650mm

https://www.agados.cz/prives-np-26-n1-rampa-+-poc750-kg/

Sháněl jsem něco kam by se vešly dvě motorky vedle sebe a tenhle byl v akci tak jsem ho vzal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převoz 800kg drti pod terasu bez problémů :-)

Auto jde dneska na výměnu vstřikovačů za repasovaný, řešit se bude i regulace turba a snad dojde i na vyčištění EGR 

Jsem docela zvědavej jestli ty vstriky udělají něco s hlučností motoru, teď je po nastartování v kabině cca 64db, při startu motoru z teploty cca 20 stupňů... Tak uvidíme :-)

IMG_20210525_144019.jpg

IMG_20210525_145132.jpg

IMG_20210525_145518.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, nové vstřiky jsou od pátku namontovány, zatím ujeto cca 150km a jsem trošku rozladěn, auto podle PP žere místo 5.5l na 100 cca 7.5l :D 

Co se týče chodu motoru, hlučnosti, reakce na plyn nepozoruju žádnou větší změnu...

Už to řeším s dílnou kde ty vstřiky repasovali, prý to chce vyjet aspoň nádrž aby si to všechno sedlo, takže to zkusím a uvidíme, pokud se spotřeba nevrátí na původní hodnotu, vrátím se k původním vstřikům a uvidíme co s těmihle...

Jinak cca za 14 dní mě čeká výměna startéru, podle kamarád u kterýho auto sevisuju se už blíží jeho konec tak bych zároveň i nechal případně nahodit ty původní vstřiky, kámoš bude určitě nadšenej :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ahoj, dovolím si menší update.

Auto má od soboty opět nahozeny původní vstřikovače, rovnou se měnil i startér a uložení motoru.

Starty perfektní, výměna ještě původního uložení po 373tkm taky pomohla, takže spokojenost :)

Za víkend ujeto přes 400km a i spotřeba se vrátila k 5l/100, takže už jen vyřešit reklamaci těch skvěle zrepasovaných vstřikovačů :)

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

čau, musím se pochlubit s novinkou...

obrazek.png.2e34aef5a6ab3956df5c116ff657d28c.png

 

 

Vypadá to že origo DPF je po 375tkm fuč, zvuk jako s děravým výfukem, chyby P246B, P2463, P242F.

Hold bude novej...

Auto v pohodě pojízdný, až na ten zvuk, ani kontrolka motoru aktuálně nesvítí, koncem týdne jde do servisu...

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To šlo někde od toho dpf, zítra to jde k mechanikovi tak uvidíme, filtr samotnej je vzhledově OK, už delší dobu mi tam blblo egr tak je možný že se jen blbě regeneroval. Někde je tam jakoby deravej výfuk, má to takovej dunivej zvuk, dneska jsem pod tím byl vlezlej ale nikde nic není vidět... 

 

Ten dym není nic proti tomu co mi před 5 rokama udělala 307ka :-D :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

čau, tak auto je opět plně pojízdné, v původním filtru se udělala díra při regeneraci a ta trochu poškodila krycí plech na DPF, z toho ten dým...

Vyřešeno nákupem novýho DPF od BM Catalyst (v 307ce dobře slouží už cca 120tkm), cena včetně montáže 6500, do toho se ještě objevila chyba regulace turba P003A, to se mi podařilo vyřešit svépomocí výměnou solenoidu turba, u mk4 je naštěstí krásně přístupnej, takže jedeme dál

Ale i tak už sonduju po novým autě, nejpravděpodobněji se jeví varianta 508 SW s motorem 2.0 HDI, ideálně 120kw, ale klidně i 103kw, rok tak 2012 - 2015, ideálně bez AdBlue

Uvidíme co se kde namane :)

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
před 3 hodinami, Medvěd napsal:

Nějaký bližší info o tom Mondié? Kamarád shání - můžu kdyžtak fotky, cenu a další info do SZ?

 

Jasně, dám to sem klidně veřejně:

čau, prodávám svoje mk4, je to rok 2008, jsem 2. majitel, najeto 377tkm, auto má letos dávaný nový DPF, startér, uložení motoru, olej měněn co 10tkm. Výbava lepší standard - convers budíky, tempomat, FX rádio s handsfree a USB vstupem atd. loni montovaný tažný na 1800kg

Na autě je nějaká kosmetika, ale jinak je v pohodě a denně v provozu.

nová STK

Při slušném jednání přidám komplet zimní sadu plechů a zánovních gum

Cena 55-60

 

O autě zatím jednám s jedním zájemcem co by si měl v pátek přijet, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...