Jump to content
Sign in to follow this  
Béďa

Skupina PSA přispěla v roce 2019...

Recommended Posts

Skupina PSA přispěla v roce 2019 k francouzské obchodní bilanci částkou +4,4 miliard EUR

 

  • Již více než pět let pozitivní příspěvek
  • 1/3 vývozu francouzského automobilového průmyslu zajišťuje skupina PSA
  • Francie je největším výrobcem vozů skupiny PSA na světě
  • Ve Francii se vyrábí 15 vozů včetně modelů s vysokou přidanou hodnotou

 

„Skupina PSA je ve Francii zakořeněná a jsme hrdí, že můžeme opět pozitivně přispět k francouzské obchodní bilanci, za posledních 5 let činí náš příspěvek celkem 25 miliard EUR. Jde o výsledek práce týmů, které denně vytrvale pracují na vytváření atraktivních vozů a na tom, aby francouzské výrobní závody byly v náročném ekonomickém prostředí konkurenceschopné a zároveň přispívaly k přechodu na nové zdroje energií,“ uvedl Carlos Tavares, předseda představenstva skupiny PSA.

Skupina PSA vyrobila v roce 2019 ve Francii 36 % své celosvětové produkce, tj. 1 226 000 automobilů. Výsledkem je přebytek[1] obchodu 379 000 vyvezených vozů, tedy o 5 % více než v předchozím roce, což představuje pozitivní příspěvek skupiny PSA k francouzské obchodní bilanci ve výši 4,4[2] miliardy EUR. Příspěvek automobilového odvětví je naopak od roku 2008 negativní a v roce 2019 navíc klesl na –15,3 miliardy EUR.

V pěti továrnách ve Francii se vyrábělo 15 modelů skupiny[3] – od segmentu B po užitková vozidla – určených pro francouzský trh (33 %), nebo na export do jiných evropských zemí či do dalších zemí (67 %)[4]. Skupina PSA vyrábí ve francouzských továrnách vozy s vysokou přidanou hodnotou: DS 3 Crossback a DS 7 Crossback v Poissy a Mulhouse, Peugeot 3008 a 5008 v Sochaux a Citroën C5 Aircross a Peugeot 5008 v Rennes.

Skupina PSA krom toho investuje do svých strojírenských závodů ve Francii, aby podpořila přechod na nové zdroje energií, například do výroby elektrických motorů v Trémery, reduktorů pro elektrický pohon ve Valenciennes či do budoucí výroby elektrifikovaných převodovek v Metách. Skupina PSA také se svým partnerem Total/Saft realizuje projekt výroby baterií ve Francii.

Skupina PSA je pevně zakotvena na francouzském území (regiony Auvergne Rhône-Alpes, Bretagne, Ile de France, Hauts-de-France, Grand Est, Bourgogne Franche-Comté), kde zaměstnává celkem 51 000 pracovníků (automobilová divize, mimo společnost Faurecie), tj. 44 % své celosvětové pracovní síly.

 

[1] Rozdíl mezi počtem vyvezených a dovezených automobilů

[2] Nové vozy, jednotlivé části a náhradní díly

[3] Peugeot 5008 a Citroen C5 Aircross se vyrábí v Rennes (departement Ille-et-Vilaine); DS 3 Crossback v Poissy (Yvelines); Peugeot 508, 2008 et DS 7 Crossback v Mulhouse (Haut-Rhin); Peugeot 308, Peugeot 3008, 5008 a Grandland X v Sochaux (Doubs); Peugeot Expert a Traveller, Citroën Jumpy a SpaceTourer, Vivaro v Hordainu (Nord)

[4] Tři největší trhy jsou Velká Británie, Itálie a Španělsko

Media_PR_Trade_Balance_France.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...