Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 207 1.4 KO hodnota lambda


Danci233

Recommended Posts

Ahojte, pred skoro rokom som bol na STK kde pri merani  emisii som mal vysokú hodnotu lambda. Našťastie sa to ešte dalo merať na druhýkrát.Kolega v práci mi poradil že bude netesnosť na výfukovom potrubí. Výfuk som vymenil od spoja ku katalizatoru (aj nove tesnenie)a  nový tlmič. Servisak co to menil vravel že tam nenašiel žiaden prefuk.

Momentálne mam najazdené 202 000km a z výfuku  je počuť bublavý zvuk. Mámaj pocit akoby motor  nešiel rovnomerne.Na STK mi aj ukazoval graf ktorý vraj nemal správny priebeh.Auto bolo na diagnostike a lambda sondy su OK. Neviem kde mam hladať koreň problému. Či vymeniť sviečky,štartovacie  cievky, netesnosť na vstrekovačoch,škrtiaca klapka, snimač tlaku alebo premerať tlak v piestoch.

Auto štartuje bez problémov. 

 

Ďakujem za radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Skús origo. peugeot diagnostiku malo by to ukázať pokial máš zlu lambda sondu alebo chybu!Prvá landa reguluje a druhá len kontoluje.Na emisnej technik nenašiel chybu?Podla toho čo píšeš je zlá lambda sonda.Nie je jedno aká diagnostika.Aj ja som mal problém s emisnou.Treba si pozrieť vlákno.EK KO! Teraz riešim spotrebu oleju, má to docela vplyv na hodnoty na EK!  🙂

Upraveno uživatelem PepoLv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...