Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

trhanie motora za studena 1.2 puretech 96kw


P333Pooo

Recommended Posts

Zdravím, viem že to tu už bolo rozoberané dávnejšie no nedočítal som sa presnej odpovede resp overeného riešenia...

Motor keď je studený občas trhá, vynecháva... problém zmizne pri pár km (1-3). Čím je vonku chladnejšie problém je výraznejší. Nie je to niečo s čím by sa nedalo žiť ale obávam sa toho aby to nepoškodilo niečo viac. Robí to okolo 1800-2000 ot. na aute je najazdené cca 33 000km mám ho od nova je to 2018 možno 2017 vyrobené. Je ešte v záruke, no diagnostika nič nevypísala a nemám pocit že by v autorizovanom servise boli nejakí preborníci. Tankoval som 95 prešiel som na 100ku už druhá nádrž stále bez zmeny. Bolo servisované naposledy v 30 000 kde som žiadal o výmenu sviečok... po výmene bez zmeny... mal som pocit aj zvýšenej spotreby no pri prejdení na 100okt sa asi vrátila do normálu no auto stále pri prvých rozjazdoch trhá. Mám v pláne to tam zaviesť ešte raz no chcel by som im skúsiť navrhnúť nejaké riešenia. Dočítal som sa kadečo od vadnej váhy vzduchu, sviečok, paliva, cez nový soft do ECU, snímače klepania, polohy vačky, polohy kľuky, čidla teploty motora, zakarbonovaných ventilov až po zanesenú škrtiacu klapku... servisujem normálne autá sám aj známym, mám na to priestory no nechcem do toho kafrať kým je to v záruke ešte... len ma to dosť irituje... pochybujem totiž že keď im toto všetko vymenujem tak budú ochotní to v rámci záruky pozerať...

Vďaka za postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný motor i nájezd a taky mi to za studena škubalo po ujetí cca 50ti metrů při konstantní rychlosti 30km/h(výjezd ze sídliště), ale jakmile jsem přidal plyn tak auto táhlo normálně i do kopce. Palubní počítač žádnou chybu nevypsal, takže jsem s tím ani na diagnostiku nebyl po zkušenostech s první generací 308my s 1.6VTI u které měnili čidla, přehrávali soft a vždy to pomohlo jen na chvíli. Poslední dobou motor když je zahřátý nechám víc vytočit a mám pocit že to cukání není až tak strašné jako dřív plus tankuji Vervu100 i když je doporučená N95. Přiznám se že kvůli tomuto problému jsem prodal i první 308čku a pořídil si 407 s 2.0HDI, kterou jsem vyměnil za novou 308 II s 1.2 96kw, ale po této zkušenosti bych to už nejspíše neudělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ako je to so zárukou a aditívami, musím sa na to opýtať pri najbližšom servise, keď im skúsim navrhnúť nejaké riešenia, či budú ochotný sa na to lepšie kuknúť nie len pichnúť na diagnostiku... a podľa toho uvidím čo dalej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...