Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna výfuku na 106


Niklak

Recommended Posts

já jsem filtr povolil vždycky sikovkama, zbytek jak píše ozzy.

Rozvody objednej, až budeš mít v servise domluvené, že přineseš svoje.

Vím o mechanicích, kterým nevadí, když si dovezeš v podstatě cokoliv vlastního na výměnu, ale právě kromě rozvodů. Jeden mi říkal: " bez toho ti to auto nepojede, když to objednám já, tak za to plně ručím, když to koupíš ty, tak se tu pak budeme akorát hádat, na čí straně se vyskytla chyba"  tolik má osobní zkušenost:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemuzu najit nikde ty okrouzky pod valec :/, zbytek jsem nasel...

https://www.autokseft.cz/AJUSA-Tesneni-hlava-valce-FIBERMAX-AJS-10040500-10040500-nd526510

https://www.autokseft.cz/AJUSA-Sada-sroubu-pro-hlavy-valcu-AJS-81006700-81006700-nd1149632

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, to jsou ony. Nemůžu se teď přihlásit do databáze, abych to ověřil přes VIN, ale takhle to vypadá. Jak se sundá hlava, tak se většinou jeden-dva válce odlepí od bloku a ty kroužky nejde znovu použít. Teda je lepší s tím hned počítat a mít je. Vyměněný je to za chvili. Sundá se vana a povolí se oka ojnic. Pak vyndáš celek ojinici s pístem a vložkou válce vrchem (pozor, ať nevyjede píst z vložky válce). Jo a hlavně si je očíslovat a nakreslit šipku na píst i na výlec (třeba šipka směřující k výfuku). Ideálně, když to dělaj dva lidi, jeden dole montuje a otáčí klikou a druhej nahoře kontroluje vložky s pístama.  TU1 má vložený litinový vložky ve hliníkovým bloku, proto tahle celá procedura s okroužkama pod válcema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, inoxing napsal:

Jak se sundá hlava, tak se většinou jeden-dva válce odlepí od bloku

No nevím, těchto motorů jsem dělal opravdu mraky a toto se mi opravdu nikdy nestalo....  Myslím tím samotný úkon odejmutí hlavy od bloku.... Samozřejmě jak se pohne s klikou tak je ouvej.... Pokud jsem věděl, že budu muset točit klikou při sundané hlavě, tak jsem samozřejmě provedl opatření.... Stačí dva šrouby se stejným závitem, jako má šroub hlavy válců, akorát kratší a s příslušně velkou podložkou, která podrží dvě vložky najednou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...