Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servisní intervaly


Mosquito

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

CCA při 180tis - 200tis/km

 Oprava většího rozsahu

  - rozvody +  vodní pumpa + ozubený klínový řemen ( napínací kladky - motorový olej / filtr - chladící kapalina) je lepší dát i palivový)motorový olej -

vyčistěte vanu jsou tam usazeny které Vám pomalinku ničí motor ( dal jsem novou vanu s rovným výpustným otvorem)

  -  spojka a spojkové ložisko  - dle VIN - převodový olej - zahřejte jízdou a pak vypusťte - dejte kvalitní plnou syntetiku cca 1,8l (to co vyteklo - jestli vůbec něco vyteče. u mně to mělo hnědo modro tekutou barvu s něčím řídkým na konec hnus - raději jsem obětoval litr oleje na výplach. 

   -  výměna provozních kapalin - brzdová kapalina a servo v posilovači.. mrkni na brzdy a čepy.. aditivum 150tis - 180tis/km řekne si to samo kdy (po natankování při startu na displeji se napíše červeně " stop nízká hladina aditiva") pak máte ještě cca 600km čas na doplnění. Doplňuje se to na levo za zadním kolem je tam malá nádržka (jestliže nemáte diagnostiku) tak se do toho nepouštějte a rovnou se objednejte někde kde vám to vymění i se zápisem v diagnostice.  

Když tohle projedete tak máte 150tis/km klid...

                                                                                                 -  

Upraveno uživatelem Zoro1060
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsem to objednával u jiného dodavatele ale cena je skoro stejná a tip taky...

Ohledně kompatibility - podle VIN to taky nešlo ale díl jsem mohl do 14 dní vrátit nepoužitý --- tak jsem to zkusil a OK !!

Ještě jsem u nich koupil zimní clonu na chladič  dává se do spodní části žebrování (Výborná věc když mrzlo - jezdím krátké trasy 7-10km) motor se rychle zahřeje a drží krásně teplotu.

 

OBSAH OBJEDNÁVKY
PRODUKT   KS   CENA CELKEM
Olejová vana KLOKKERHOLM 5507476   1   972,- vč DPH
dopravné na výdejní místo Uloženka   1   89,- vč DPH
dobírka Uloženka   1   30,- vč DPH
Způsob odběru: Výdejní místo Uloženka    
Způsob platby: Dobírkou    
Celková cena objednávky: 1 091,- Kč vč DPH
VÁŠ VZKAZ PRO NÁS
Zde uvedený díl chci na Peugeot 308 sw, rv 2008. 1,6 HDI 80Kw. typ motoru 9HZ.pasuje to prosím.
Upraveno uživatelem Zoro1060
doplnení
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi rozvody nespěchejte máte min do 180tis/km čas. Jestli je máte koupený tak si je schovejte na potom.

Při nejbližší výměně oleje vyměňte ol. vanu s novým těsněním (dejte kvalitní olej a filtr !!) případně jestli něco investujete na výplach a dekarbonizaci motoru 200-300kč pak je dobré dát nějaké kvalitní aditivu do oleje aby dotěsnilo ty nečistoty které se teď rozpustily a vytvořil se kluzný film cena bývá 300-500kč je to na 50tis/km při dalších výměnách tam již nedáváte (3x) ... ty levnější 100-200kč jsou na jednu náplň a dáváte je pokaždé výměně ( prodloužíte si  životnost FAPu !!)  teď jsem to zažil u 3008 stálo mně to 35tis. a není to ono..

Upraveno uživatelem Zoro1060
úprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S aditivy do oleje (nemyslím ty na proplach) je to podobné, jako s těmi do FAPu, ale komu není rady... Jo a WIN je zkratka pro operační systém Windows. Identifikační číslo vozidla je VIN. A u rozvodů hraje roli i čas, takže pokud je auto rv 2010, letos by se měly udělat bez ohledu na nájezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody koupené mám a dávat je budu právě protože je interval 10let či 240tis km - auto má 10let. Budu teď dělat rozvody, olej, filtry olejový, palivový, kabinový a vzduchový a tu novou vanu. Pak doufám, že zase nějakou dobu se na auto sahat nebude muset...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Zoro1060 napsal:

S těmi rozvody nespěchejte máte min do 180tis/km čas. Jestli je máte koupený tak si je schovejte na potom.

Při nejbližší výměně oleje vyměňte ol. vanu s novým těsněním (dejte kvalitní olej a filtr !!) případně jestli něco investujete na výplach a dekarbonizaci motoru 200-300kč pak je dobré dát nějaké kvalitní aditivu do oleje aby dotěsnilo ty nečistoty které se teď rozpustily a vytvořil se kluzný film cena bývá 300-500kč je to na 50tis/km při dalších výměnách tam již nedáváte (3x) ... ty levnější 100-200kč jsou na jednu náplň a dáváte je pokaždé výměně ( prodloužíte si  životnost FAPu !!)  teď jsem to zažil u 3008 stálo mně to 35tis. a není to ono..

 

Zdravím, měl bych dotaz k té vaně. Ten typ KLOKKERHOLM 5507476 půjde použít i na 308SW rok 2012 (po faceliftu)? Taky ji chci nechat vyměnit, takže je možné ji koupit?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji dával na 82kw motor co máme v 308. resp. jsem dával od jiného výrobce, ale ta vana je pro 1,6hdi 80kw a 82kw stejná.

Dával jsem tuhle, řekl bych, že je úplně stejná.

https://www.citroeny.eu/motorove-dily-a-tesneni-21/inovovana-olejova-vana-pro-motory-citroen-1-4hdi-a-1-6hdi-peugeot-0301n1-9813973280-54807ac.html

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že zrovna OL. vana bude stejná pro tuhle řadu. Samozřejmě se to dá udělat i tak, že ten otvor prolisují obráceně cena bude určitě menší, ale pracnější a na čas delší..

Já jsem to koupil zde...

https://www.autodily-pema.cz/olejova-vana-klokkerholm-5507476?utm_source=eshop_order_email&utm_medium=email&utm_campaign=eshop_order_email&utm_content=order_item

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

INA je značka německého výrobce Schaeffler, patří jim značky INA, FAG, Ruville. Na své auta jsem dával jenom sady INA a i to co jsem z aut sundaval z výroby neslo tutéž značku. Naposledy jsem dělal naši 308 a tam bylo vše made in Germany mimo řemen alternátoru, tam bylo made in Poland. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...