Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 na co si dát pozor při koupi ojetiny


Fruktis

Recommended Posts

před 58 minutami, agresssor napsal:

2 fruktis: Ja vim ze dvoulitru je malo, ale furt do mpv cka bych sel do silnejsiho obsahu nez je 1.6. ale budiz tva vec :)

dle tvého nicku je zřejmé, že bys šel do 2.0 HDi a více, což plně respektuju a zřejmě to ví i továrna, která nabízí tento motor :super

ale pro zbytek lidí, kterých je nepoměrně více nabízí továrna i motor 1.6 HDi... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 ozzy: Tak otazka 2.0 hdi vs 1.6 hdi uz je i treba ojledne spolehlivosti. A 1.6 hdi tou spolehlivosti neni zrovna vyhlasena. 

ANO vim ze vsichni kdo mate 1.6 hdi jezdite bez problemu uz pul milionu km, a ze pokud ji nemam tak bych nemel mluvit. Ale tak to proste je 1.6 hdi je nejmene spolehlivy motor.... horsi uz je snad jen thp a vti.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele podle mě záleží na tom kdo za volantem sedí. A je jedno jestli má dvoulitr nebo šestnáctistovku. Jasně že tak nějak z podstaty velikosti auta si mnohý řekne že míň než dvoulitr do takovýho auta postrádá smysl.  Ale myslím si že i ta šestnáctistovka se dokáže roztočit aby měla dost výkonu. Samozřejmě že jí může dojít dech rychleji než dvoulitru ale zas tak rychle to nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chi... 😁 přesně @pavelu96... si neutrhnu čerpadlo.... zavodit s Peugeotem není nic pro mě (ale neříkám že ty x5ky, i30, mondea, golfy a ovce, který občas (furt) nechávám za sebou mi nezvětšujou pindíka.... 😂😂😂

Jinak rozvody sem platila 7.300,- ve 160.000 a dle mechanika neaut. škoda a klidně až ve 180.000. 

Než koupíš, určitě otevři oboje zadní dveře.... - nevim jestli to mám jen já, ale sundala sem 2 prasata (protože pindík 😂) a od tý doby tam mám toto:

20200219_211225.jpg

Jestli to maj všechny bouraný kusy ... ? Těžko říct...., ale ta v Letňanech co sem jela kdysi obhlidnout Radimovi to měla taky a bouraná byla.... :)

Nevím jestli ti to pomůže, ale asi na řadící páce poznáš nejvíc... 60 - 100.000 nová hlavice = uteč... reálná bude mít lehce odřeno u číselníku... cca 2-3mm proužek... 185.000 vypadá takto 5-7mm:

20200219_213058.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, agresssor napsal:

Protoze bagr ma velkou zlutou radlici. Normalne sem se optal proc hleda 1.6 a ne 2.0.  A to zduvodu velikosti auta a pripadnemu nakladu....... I treba kvuli bezpecnymu predjizdeni apod...

A já jsem se zeptal hulvátsky? Zeptal jsem se protože jsem předpovídal kam tvá otázka směřuje. Pokud jsi v 5008 1.6 hdi nejel, tak si kup bagr ze žlutou velkou radlicí. Jen bych chtěl podotknout, že bagr nemá radlici, ale lopatu (lžíci). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, pavelu96 napsal:

Tak ve sprintu na motokárách v Plzni by mi asi @Weri 605 s její 2.0 natrhla kaďák - ale proč by jsme to dělali???😂

Kolikrát jezdíš plně naložen a kolikrát potřebuješ ukázat pindíka, že natřeš cápka s jedničkovou Ovcí???  (Je to jen řečnická otázka :P). Myslím, že bezpečné předjíždění 1,6 zvládá úplně v pohodě...

Neni to o tom natirani capku s octavama ale o tom mit vykon pod zadkem a pouzit kdyz potrebuju. Ale to je jedno nechci rozvadet diskuze proc jo ci ne. Za me ne :). Byl to jen dotaz :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty místa na zadních podbězích mám taky lehce bez barvy. Bouraný by to být nemělo, když nepočítám lakovaný řidičovi dveře. Otevři dveře a koukni na ten plastový roh těsnění dveří. Není to guma, ale něco tvrdého a to jak se auto kroutí tak prodře pod sebou lak. Stejný problém má Traveller u zadních šoupaček. Pokud to ještě není pod barvu, tak přelepit fólií. 

Řadící páka ve 140tis.km se začíná na hraně taky otírat. Ještě bych doporučoval kouknout kolem zadního okna na spodní hranu na lak, mě se na pátých dveřích začal nadzvedávat ve spáře pod oknem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak Jsem řekl...neperte se...agresssor se zeptal..já mu odpověděl...2.0 je v tom co hledám málo, a když tak je o půlku dražší..  neříkám, že pokud narazím na nějaký,že bych do něj nešel...Ale 1,6 by mi stačila. Mám ji v 307 a na ty moje posuny stačí...i když se taky zadycha plně naložena na dálnici do kopce...

Jinak díky za postřehy.. pěkně se to rozproudilo:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Vena garážmistr napsal:

to brutall: nevím no ale hledat takhle důležitý komponent na Heuréka mi přijde trochu mimo. Myslím si že pokud mechanik má provést výměnu takhle důležitého komponentu a má na tu výměnu držet záruku tak nic jiného než materiál od svého dodavatele nebude montovat. 

To jsou zase dogmata. Zřejmě jsi nepochopil podstatu Heuréky. Ta pouze srovnává ceny, nic nevnucuje! Klidně se tem může objevit i Tvůj dodavatel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No můj dodavatel se tam objevit nemůže z podstaty jejich cenové politiky kde se k jejich eshopu můžou připojit pouze registrovaní zákazníci. A registrovat se nemůže nikdo kdo v oboru nepodniká.  A podstatu Heuréky chápu a také vím že spousta subjektů e-comerce s ní nechce nic mít. A srovnávají tam ceny všemožných dodavatelů i těch kteří nemají zboží skladem a ani ho nikdy skladem neměli nebo mají dostupnost zboží neznámou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až se svezete v nové 1,5 HDi, tak zjistíte, kam se dostal vývoj. Jede jak z praku, kam se hrabou starší 2,0 Hdi. Mám jich dost ve firmě, projíždím je střídavě všechny. 1,6 HDi taky jede dobře- a taky záleží, ze kterého roku.

Dlouho jsem váhal, ale napíšu sem pro všechny ty, kdo kritizují auta, která nemají, případně kterými pravidelně nejezdí:

Je to jako říct "Tvoje stará špatně šuká. Víš, nezkusil jsem to, ale myslím si to".

Krom toho, současní "rychlojezdci" v silných autech jsou spíše pro smích - obvykle předjedou a pak brzdí provoz, při odbočování, na kruháči, v jiné "technické" situaci, která vyžaduje přehled a rychlou reakci.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to je jasné, že vývoj jde dopředu...i když ne vždy jde tím správným směrem...

za mě mám 1,6 80 kw a jede to s 307 dobře...co jsem koukal, tak v 5008 jsou 80kw, 82kw a 84kw, ty jsou u těch novějších a dle recenzí je to celkem spolehlivý motor...

pokukuju i po německých autech....a ceny srovnatelné ale vyšší výbava....ale německy umím akorát...Ja...Nein...Ein bier und schnitzel  :P a individuální dovoz cca 23 tis se vším.....je to drahé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží na tom co si představit pod tím " se vším" .   Podle mě by se vším bylo odhlášení vozu v tramtárii vyzvednutí vozu tamtéž přeprava do CZ tady nějaká prvotní kontrola + dovozová STK a " postavení " vozu na čísla. To by byl kompletní servis. A pak by podle mě 23 nebylo tak moc. Ale myslím si že nejhorší je na tom to papírování. Jinak by asi nebyl problém si v říši vybrat auto přes e-meil to domluvit(překladač) pak proto dojet ale vyznat se a domluvit se při tom papírování i když pokud by tam byl seriozní bazarník tak by to mohl vyřídit za Tebe nebo s Tebou no a pak to papírování tady ale výhoda že by jsi jim aspoň mohl rozumět co po Tobě chtějí. Takže by to nestálo 23 ale třeba polovinu co si budem i ty dovozci musí být z něčeho živi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...