Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 na co si dát pozor při koupi ojetiny


Fruktis

Recommended Posts

@pavelu96 pěkný..ale hledáme mladší ročník... :) 

dneska se jdu podívat asi na tuhle 5008 ...dle stránek to ale vypadá na nějakou odnož aaa.... :-P 

takže teď ty rady...na co si dát u toho robota pozor.... @P607Olda a @pavelu96 máte nebo měli jste robota....jak to má řadit...předpokládám hladce, bez nějakýho cukání...co třeba stojí výměna oleje v převodovce? rozvody? neduhy vašich 5008 :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fruktis-- ROBOTICKA převodovka je normální manuální převodovka se spojkou, ale nemá manuální řazení rychl. stupňů, ale rychlosti řadí a spojku ovládá elektrohydraulický mechanismus s vlastní řídící jednotkou...,  výměna oleje je stejná jako u manuální převodovky--2 litry převodového oleje Total Transmission, takže za olej cca 300kč a výměnu uděláš sám za hodinu i s cigárkem a kávou...

výměna rozvodové sady motoru je stejná a stojí stejně, ať je to robot, automat, manuál :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 popsal a @radim.1008 doplnil, nemám co dodat. 

Snad jen k řazení. Chce to trochu cviku, jak pracovat s plynem při popojíždění v koloně, aby to neskákalo jak koza, ale po par kilometrech se do toho dostaneš. 

Robot řadí intuitivně, jako bych řádil já a když se mu třeba do téhlého kopce nechce hodit dříve 5 a 6, tak se dá do zařazení kecat pádly pod volantem. Ale to opravdu jen výjimečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to brutall: nevím no ale hledat takhle důležitý komponent na Heuréka mi přijde trochu mimo. Myslím si že pokud mechanik má provést výměnu takhle důležitého komponentu a má na tu výměnu držet záruku tak nic jiného než materiál od svého dodavatele nebude montovat. Jo už tady vidím jak se zvedne vlna komentů jak mechanici na cenách dílů natahují apod. Já jsem koukal do katalogu u svého dodavatele a tam mi to vychází dejme tomu od 3000 - 5000 Kč rozvodová sada + vodní pumpa nevím kolik se počítá kde práce, já rozvodové sady nedělám ale podle mě reálná cena práce je tak 1800 - 2200 Kč Takže když napíšu že výměna rozvodové sady s prací max. 7500 Kč tak to není přehnaná cenovka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ve sprintu na motokárách v Plzni by mi asi @Weri 605 s její 2.0 natrhla kaďák - ale proč by jsme to dělali???😂

Kolikrát jezdíš plně naložen a kolikrát potřebuješ ukázat pindíka, že natřeš cápka s jedničkovou Ovcí???  (Je to jen řečnická otázka :P). Myslím, že bezpečné předjíždění 1,6 zvládá úplně v pohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...