Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Citigo automat


vendelinek

Recommended Posts

Tak přátelé,po delší době jdu za váma na radu,stejně.uz jsem tady dlouho nebyl 😃

Za nedlouho bych chtěl domu pořídit přibližovadlo a chtěl bych se zeptat,jestli už někdo má doma a popřípadě zkušenosti,chtěl bych pořídit škodu citigo ,úplně nový určitě ne,plánuju tak +- 3-4 letý,v benzínu a automatu,to by byla priorita,5ti dveřový,v cenové relaci +- 200 tisíc  ,hlavně s tím budu jezdit město nákupy, takový ty couračky a převážně by jezdila moje polovička ,já samozřejmě taky,zajímaji mě zkušenosti,teda pokud někdo máte 

Děkuji předem za názory 

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zeptám, proč zrovna Citigo? :myslim

U nás jezdí Peugeot 108 v takové žlutozelený barvě a je to moc pěkný prcek. Něco takového si umím představit na ježdění po městě. Kamarád má teď doma VW UP! sice třídvéř a v manuálu, ale zůstal jsem koukat, jak je to velké auto s pidikufrem. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prvni důvod že tady u nás je servis na něj a druhej důvod, relativně levnej mladej a určitě bude vnitrkem ovládáním podobnej smartovi( smartik už není zrovna mladík,i když je si myslím dobře udrzovanej,chyby se začínají vyskytovat,což teda vážně nepotřebujeme)

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega z práce má už druhý Citigo. První měl třídvířko a to říkal že jako auto pro jednoho dobrý ale pro dva nepoužitelný zvlášť na nákupy. Teď má pětidvířko a s tím je spokojený s tím že kufr téměř nepoužívá protože ten je stejně ničemnej jako u toho třídvířka ale že všechno cpe na zadní sedadla těm zadníma dveřma.  Ale jak je to motorově nevím jinak je to simplyclever prostě škodovka. Nevím no podle mě to nemá duši taková motokára ale asi tím že to je Škodovka tak to neurazí . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O řazení budeš bezpečně vědět... ty přechody sou cejtit.... je to takovej čertík v krabičce... řadí to na můj vkus dlouho, takže když tomu šlápneš na podlahu, tak nic nic nic a pak to vyletí jak raketa.., ale to asi manželka dělat nebude... 😅 Je to lehký, takže to poslechne na sebemenší pohyb volantem.... Bez absolutní námahy se točí volantem... Skáče to trochu jako koza..., je to tvrdý, podvozek i sedačky... ale v porovnání se Smartem to bude lepší... :) v zatáčkách to sedí ale moc pěkně...! Ovladače sou jednoduchý... a celkem všechno při ruce... :)

My jí máme jako náhradní. Co se koupila Fabie III dsg (což je teda mega rozdíl v komfortu řazení) tak sem v tom Go nejela... Teď má asi 40.000 a tím, že je v režimu autoškoly, tak se kupovala jen baterka, ty máme sotva na 3 roky.... a ten olej..., hodně oleje... Píšeme koukám i dolejvání asi né všechno, ale kromě dvou výměn, je tam 17l... ale frekvence se prodlužuje.... tak je to asi na dobrý cestě... 😃

Průměrnou spotřebu celkovou máme 4,6 ale na to moc nekoukej.. hodně to cukáme po Praze a byť je to atm, tak s tim plynem to prostě lidi neumí... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Weri 605

Zadní sedačky u nás obsazujou nákupní tašky😃

kufr používám při větším nákupu u renolda ,to jezdím s manzelkou na větší nákupy,jinak smart(teď,nebo po novotě by byl už CitiGo)používá manželka na přesun k rodičům které denně obstarává 

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak bych řekla, že oproti smartu, matizu, picantu, fiatu 600 a pandě je to určitě lepší volba... :) předpokládám, že manželka není žádná závodnice a neřeší ani prožitek ani požitek z jízdy, prostě se chce dostat z bodu A do bodu B..., snadno zaparkovat a neřešit moc údržbu... Pokud tomu tak není, tak se hluboce omlouvám a doporučila bych jiný vůz... 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako údržbu řešit určitě nebude,to bych si vzal na starost já jako u každýho auta a taky když to bude " zánovni" stejně budu jezdit do servisu 

závodnice to určitě není ale na pedál umí přišlápnout 😃

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já rád řídím, mám rád splynutí auta s řidičem. Proto mi automat příliš nevyhovuje (obecně). 

Citigo má automat, kde cítíš, kdy to řadí a trvá to (ručně zařadíš rychleji). Není tam P, ale parkujes na N a rucku.  

Když se chceš rozjet, čekáš, čekáš, šlapeš na plyn ... a pak to letí kupředu. Prostě ta prodleva je dlouhá. 

Když lidí neměli nikdy automat, kolikrát jim to nevadí. Jiní, co znají DSG, mají chuť reklamovat převodovku... 

Pro tebe platí: musíš vyzkoušet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, MilanF1 napsal:

Když se chceš rozjet, čekáš, čekáš, šlapeš na plyn ... a pak to letí kupředu. Prostě ta prodleva je dlouhá. 

Hi, hi. Přesně to pociťuji u nové DSG :( Na automat si asi v životě nezvyknu (nedělá mi problém, že nemám spojkový pedál, problém mi dělá ta nereakce převodovky - snad jedině sportovní režim je OK :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanF1

OK ,děkuju za odpověď,najdu si čas a projedu tady prodejny(autobazary) v brzké době a projedu se,až pak teprve navštívim Škoda auto Racek a budu se ptát po "skoro novym Citigo" přímo u nich(teď budu do konce týdne  pracovně vytiženej) ,pak dám vědět 

U smarta je to trošku jiný no,tam dám nohu na pedál a už frčím 

Děkuji za odpovědi 

Pokud si ještě někdo na něco vzpomene,rád si tady ještě počtu ☺

Děkuju za reakce 👍

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...