Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Citigo automat


vendelinek

Recommended Posts

Abych se přiznal, při projížďce a při šmejděni i se synem ,bych řekl že jsme nezávisle byli i někde víckrát a dokonce jsem se ptal prodávajícího v bazaru jak je to s rezervou odpověděl že u téhle aut se používá sada,že není rezerva tak o ní taky nevěděl 😀 ,při tom prohlížení jsem se i ptal na ty podběhy vzadu tak koukal jako puk že tam nejsou 😀

V kufru ta podlažka držela jako přišpendlena ,budiš, už jsme ji neodendali a brali jsme to tak že by se rezerva fakt nevešla ,asi takhle to bylo,a díky tomu světlu že prdla žárovka jsem tu podlážku brutálně vytáhnul nebo spíš vytrhnul ,byla docela pěkně zapasovaná,jsem  objevil rezervu a jsem za ní docela rád že ji mám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr 3008 obávám se, že i kdyby všechny se papírové parametry shodovaly, tak budou mít jiný střed.

Kdysi jsem koupil 14" kola se 108 roztečí a akorát se na ně práší, bo mají střed 57mm (206 má 65). Později jsem zjistil, že jsou asi na starou audi 80/100. Ale to už tady @vendelinekovi trochu plevelím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Jinak teda dneska bych měl dotaz na maniaky co si furt  leštěji ty svoje prcky 😂

Ten pruh černej co mám na střeše je rozpraskanej hodně a přestává se mi to teda fakt libit,zkoušel jsem nehtem kousek odloupnout ani náhodou,jsem objednanej včera v servisu u lakyrniků že mi to sundaji a až to bude prič,chtěl bych na auto dát nějakou dobrou keramiku leštěnku,nebudu to dělat ručně,syn má kotouče na leštění,jakou leštěnku ale leštěnku jako takovou zase nechci,spíš bych chtěl kvalitní vosk ,a s čím máte dobrý zkušenosti

našel jsem třebas tohle 

https://www.vlesku.cz/voskovani-auta

 

Upraveno uživatelem Péťa
Upraven odkaz, aby v něm nebyly reklamy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jakožto lešťěnkovej maniak musím říct, že to není tak uplně jednoduchý :D vlesku.cz je rozhodně super firma, beru od nich věci furt :) můžeš tam i zavolat a oni ti přímo poradí co a jak. Každopádně po tom pruhu tam nejspíš zůstane trochu rozdíl v barvě laku, bylo by fajn to přeleštit (jestli jsem pochopil tak syn má nějakou leštičku?). Kolega z práce zrovna nedávno ty pruhy ze Citiga taky sundaval a bylo to pak docela vidět - jen on má teda žlutou :) 

No a ty vosky :D záleží jak moc práce s tím chceš mít a jak normálně auto myješ :P jestli jezdíš na kartáče do myčky, tak to skoro ani nemá cenu, to tak maximálně nějaký "rychlovosk" ve spreji, výsledek nemají špatný ale není to dlouhodobá ochrana, cca tak měsíc dva :) pokud myješ jednou za čas ručně nebo wapky, pak teda buď keramiku nebo něco přírodního (karnauba). Tak jako tak, aby vosk vydržel co nejdéle, je potřeba lak pořádně vyčistit (důkladně umýt, zbavit polétavé rzi a hlavně odmastit). Většina vosků stejně vyžaduje ruční aplikaci - ať už keramika či karnauba. Jen co vím tak hybridní keramika od Meguiars se dá v klidu nanášet strojně (pomocí leštičky). Teď o víkendu budu testovat novinku v podobě grafénového vosku, údajně by měl vydržet 6-8 měsíců tak jsem na to zvědav. 

Jestli máš chvilku času a hlavně chuť se o tom něco dozvědět, doporučuju mrknou na jejich Youtube kanál a pustit si pár videí, ten Alex to tam krásně popisuje a vysvětluje :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za reakci,jezdím jen do ruční a všechny čtyři chody ,počítám s tím ,že bude asi něco vidět po tom odlepení a věřím,že se to trochu s tím lepším voskem rozlešti ,pročtu si ty odkazy a uvidím,prozatím na to nechvátám ale připravenej bejt mužů, dík 😉

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

zatím jsem žádnej vosk ještě nekoupil, probíhá rekonstrukce střechy jelikož se ten černej pruh hodně zhoršil a teď je hezky a mám trochu času,třebas to zítra dorazím,jestli vyjde ředidlo 😀,dneska jsem udělal kousek,asi tak něco přes půlku,zítra jedu za synem a když bude dost ředidla,už pruh nebude,pak začnu přemýšlet o vosku 

samozřejmě že ten zbytek lepidla co je ještě vidět přijde prič 

Abych vás dal do obrazu,v servisu v lakované jsem byl objednanej,tj,ale druhej den mi volal ať se přijdu podívat,že udělali teprve kousek od zadu kšilt zadních dveří zhruba 30x30 cm a dělali to 3hodiny a chtěl za to 2litry,a že když bych jim to nechal celý,budou to dělat minimálně den a stalo by to 10 litrů .To by mě teda zajímalo co u toho dělali,chlastali žrali chrapali,když jsem dneska já a sám udělal půlku střechy 😒to sem říkal že si asi posral paty,tak sem si to vzal domu a že to budu po kouskách když budu mít čas ,sundávat sám,tak teď jsem se do toho  pustil a měl jsem tu půlku něco málo přes hodinu a čtvrt

až to budu mít kompletní a pěkný určitě dám vědět fotem

 

 

IMG20220611134059.jpg

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalepeny je to asi z výroby na objednávku,jezdí jich s takomadke pruhama dost

Horkovzdušná pistole ,tak s tou to zrovna moc dobře nešlo,kousek se nahřál a pomocí kreditky se sundal tak asi cm a zbytek se scvrknul avubec to nešlo, používám aceton C6000 a vůbec se toho nebojím,kdysi v lakovně jsem s ním už dělal a vím co můžu a co ne,hodně namočit a roztírat a roztírat a ono to vyžmolkuje jako "jojo" a pak se to pozbírá a po kouskách to jde relativně dobře ale pomalu a fleky to nedala po ředidle žádný, samozřejmě hadr namočenéj nesmí zůstat na místě dlouho

 

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rikic339 Mám na tebe otázku na ten poslední vosk jestli jsi ho použil a jaký byl vysledek

grafénového vosku,chtěl bych vidět pokud teda máš vyfoceno,jak to vypadá ,jestli je ten lak fakt do hloubky jakoby zrcadlo,to by se mi asi líbilo,teda ne že bych měl auto do vytriny 😀ale že by to fakt dobře vypadalo a vydrželo 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

No a mě by docela zajímalo jak to vypadá zblízka,celý auto třebas z boku nebo předobok na detailech,jakej to má odraz například,ještě furt nejsem rozhodnutéj ale silně o tom přemýšlím,potřeboval bych to vidět v detailech no, blíží se hezky počasí a už máme tři auta který by to potřebovaly jako prase drbání

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, no hele nakonec je všechno jinak. V servise mi v dobrý víře prohnali auto myčkou (auto evidentně čekalo delší dobu někde pod stromama a podle toho vypadalo, protože jsem z toho pak sám sundával ještě dost smůly) :grr Auto po umytí vypadá dobře, lak byl krásně "hluboký" a lesklý, ale ztratil voduodpudivost. Grafén jsem půjčil kamarádovi a ten se ještě nedokopal to zkusit, takže jsem se vrátil k hybridní keramice od Meguiar´s, kterou jsem si pěkně naaplikoval ručně na chatě přes to. Ta má voduodpudivost výrazně lepší, jinak lesk umí stejný. Je ideálnější na udržovaní jen wapkou, vlastně by se dalo říct, že se stačí projet v dešti a je umyto :D Teď má navíc Alza akci, tekutý vosk (nanášení ručně nebo strojně) + vosk ve spreji (při mytí se stříká na mokrou kastli, chvilku nechá a pak spláchne wapkou - prodlužuje to trvání tekutého vosku) + detailer (takové mytí bez vody, nastříká se na auto/utěrku a myje jen tím - od prachu, much a podobně, ne na vyloženě hrubé nečistoty).

Fotky ti ještě nějaké udělám, ideálně až bude auto mokré, aby byl vidět ten efekt :) Zatím jen takhle fotka jak se kapota leskla po umytí a nanesení hybridní keramiky. Fotku celého auta mám u sebe ve vlákně.

IMG_20220703_195202.thumb.jpg.954bcff9c8f7398f2edc924837b2eae0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...