Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

IP kamera - jakou vybrat


Francouz_407

Recommended Posts

Mám doma tuto kameru

https://www.kabelmanie.cz/ip-kamera-power-energy-mobile-nc541w-wifi-rotacni

Jsem s ní spokojen, ale už se nevyrábí. Potřebuji něco podobného, s přisvětlením a otočnou. Nechci nic co je spojeno s cloudem. Máte někdo nějaký tip, zkušenost? Potřebuji to do sklepa, kde je zhasnuto, takže kvalitní přísvit je důležitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

OK, saunu chápu, ale i tak bych to neřešil. Myslíš, že si někdo najde čas aby to prohlížel.

Nejde o to to někam posílat, ale je díky tomu vše jednodušší a tak to neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak nakonec se rozhoduji mezi těmito:

https://ip-kamery.heureka.cz/xiaomi-mi-home-security-camera-360-1080p/#

https://ip-kamery.heureka.cz/tp-link-tapo-c200/#

Pro Xiaomi je plus, že lze umístit obráceně, to bych využil na strop

Pro Tp-link, že nemá cloud a záruka 3 roky.

Nemáte někdo jednu z těchto kamer?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já má tohle:

https://securia.cz/samostatne-kamery/wifi/securia-pro-smart-wifi-camera-1080p-2mp-detail

Apka tedy jen na mobil, prý se to dá nějak udělat, že můžeš koukat i přes prohlížeč, ale zatím jsem neměl potřebu to studovat. 

apka tato: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xm.csee.debug

Cloud je volitelná služba, je placený, není v Číně ale v Holandsku Kamera je FullHD, má noční vidění (přísvit infra celkem slušný, do 4-5m). K dispozici je notifikace zachyceného pohybu (s tím jsem trochu válčil, Android 10 mi spolehlivě zabíjel i procesy, který neměl, spořil energii). Kamera umožňuje kartu, tam si můžeš ukládat co chceš a kdykoliv si to přehrát. Do Google Home nebo Alexy se to integrovat nedá. Kamera má noční vidění, obraz otočí jak potřebuješ (vzhůru nohama a zrcadlo), taky ji mám přidělanou na stropě. Nastavení má hlasovým asistentem (anglicky), aktualizace firmware přes apku.

Plánuji ještě dvě venkovní stacionární od stejného producenta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď otázka, co si představujete pod takovým názvem CLOUD? 

Každá kamera co umožňuje přístup z místa mimo lokální sítě bez veřejné IP používá cloud pro přístup například z mobilu. Jinak to nemůže fungovat. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma pevnou IP adresu, každá kamera má lokální adresu a na hlavním routeru mám mám přesměrování portu, každý port na jednu kameru. Používám aplikaci tinyCam Pro z Google play a pres ní vidím odkudkoliv obraz z kamery. Já se přihlásím na tu kameru ale obraz se ukládá pouze na sd kartu nebo nikam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle neberu za úplně šťastné, pak musíš mít buď vlastní firmware/software v kameře nebo stejně nevíš, kdo se dívá, případně zařízení ovládá. Vystavovat si takto dneska do netu zařízení z Číny bych nerad dělal. A jakýkoliv otevřený port se stává terčem útoků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj kluci, navážu na téma

Potřebuji kameru do místnosti (jedná se o posilovnu). Ideálně něco, co mají třeba v alze nebo nějakém velkém shopu a za rozumný peníze. Vůbec se v tom neorientuju, tak se rád nechám případně poučit u požadavků. Tady jsou (a píšu to tak, abych tomu sám rozumněl (takže pro blbečky :D)    ↓

  • čidlo pohybu = když někdo vejde, kamera začne natáčet, když tam nikdo není, tak nenatáčí
  • to samý i v noci, takže nějaký přísvit, který zhasne, jakmile dotyčný rozsvítí. Točit ale bude dál
  • nahrávání na SD kartu, nikam jinam. Pouze na tu SD (tzn ne na cloud)
  • nepotřebuje být v síti, přístup k videím stačí přes SD kartu. 
  • Nahrávání ve smyčkách, kdy na rozumný rozlišení (poznám ksichty) je schopna zaznamenat víkend (ono to nebude nepřetržitě, ale aby se třeba po 1 hodině záznamu už nepřemazávala)
  • 230V napájení, instalace buď na zeď nebo ji postavím na skříňku třeba (on kdyby ji někdo ukrad, tak to tam zamknu celý a šmytec a klíč proti podpisu. Takže proto)
  • místnost má cca 7x7 metrů, tak aby pokryla tenhle prostor bez natáčení
  • jako nemusím se k ní připojovat přes mobil, představuju si, že prostě jak ráno přijdu a půjdu místnost zkontrolovat, tak když bude všechno ok, tak maximálně kouknu jestli běží a když bude něco rozbitý nebo ukradený, tak prostě kouknu na záznam a uvidim toho parchanta (a pak ho půjdu osobně sundat...)

děkuju za návrhy

PS: já koukal na alzu a vůbec se v tom nevyznám, samý nějaký IP a cloudy a appky atd...to neumim

 

 

 

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš koukat z mobilu na záznam, tak musíš být v síti (kamera), rozhodně doporučuji přimontovat někam do rohu hodně vysoko. Napevno přidělat. I to co je zaznamenáno na SD vidíš v mobilu.

otázka zda pevná nebo otočná

podívej se třeba na iGet kamery, nebo TP-link

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...