Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ovládání hlasem


Mayki

Recommended Posts

Ahoj, přivezl jsem si domů novou 5008 SUV a zjišťuji, že mi nefunguje ovládání hlasem v češtině. V menu systému mám navolenou češtinu, ale auto se mnou komunikuje anglicky. Přitom v návodu píšou že to jde 17-ti jazyky a i v češtině. Jak to máte vy? Funguje to někomu česky? Zkusím ještě aktualizovat software displeje a nainstalovat nové mapy.

 

 

001.png

Upraveno uživatelem Mayki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem aktualizoval mapy a software displeje, ale samozřejmě žádná změna v hlasovém ovládání.

Prosím, kdo máte 5008 SUV, napište jestli vám funguje ovládání hlasem česky, dohledal jsem na netu, že u některých peugeotů to funguje, Rifter, nová 208, ale nevím, jestli i u nějaké 5008. Potřeboval bych argumenty na prodejce.

 

IMG_20200208_175942.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem trochu pátral na netu, manuály k vozidlům jsou rozděleny na tři různé vydání, podle data výroby vozidla takto:

První dva modely mají v hlasovém ovládání uvedeno pouze 12 jazyků a čeština mezi nimi není. Poslední manuál, který by se měl týkat i mého auta už uvádí 17 jazyků včetně češtiny. Bohužel tomu tak ale není. Zjistil jsem, že některé jiné Peugeoty, např. Traveller a nová 208 česky umí. Musí být ovšem v autě instalován nový hardware wave3. Já a doposud zjištěná auta co neumí česky mají starší hardware wave2. Možná by to šlo opravit pouze aktualizací firmware (když teď to umí polsky tak nic nebrání tomu, aby umělo česky ne?). Napsal jsem přímo importérovi Peugeotu, zatím jsem ale nedostal žádnou odpověď. Dle mého názoru už mají češtinu připravenou, dostane se ale do aut pouze až začnou montovat jednotky wave3. Mé auto bylo bohužel vybaveno starší jednotkou wave2. Tak pozor při objednávání auta, kdo by chtěl mluvit s autem česky, ať si zkusí tuto informaci ověřit. I když nevím jak, když prodejce není ani schopen zjistit, jestli bude mít auto vypínatelné sklápění zrcátek při zamykání. Tato funkce je velice užitečná při zadávání adres do navigace, nebo při hledání a následnému volání kontaktu z mobilního telefonu. Anglicky se s ním nejsem schopen domluvit, nenajde česká jména a ulice. Taky by uměl číst SMS zprávy česky... 🙄

Možná si myslíte že to moc řeším, ale u auta za skoro 1000000 Kč a v roce 2020 si myslím, že by to měl být standart.

Upraveno uživatelem Mayki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no to je zajímavé. Když zmáčkneš na volantu tlačítko hlasového ovládání tak na tebe promluví česky? Mohl bys prosím odfotit obrazovku se systémovými informacemi jak mám já nahoře, ať vidíme verzi systému?

Co se týče povelů, tak nevím přesně jak to je česky, ale mělo by to umět zavolat na kontakt z telefonu, když máš navigaci tak zadat hlasem adresu pro navigování, přečíst česky přijatou sms atd. Každopádně dneska jsem byl u prodejce Peugeotu kde jsem auto kupoval, a technik mi sdělil že žádná 5008 SUV česky neumí. Prý byli na nějakém školení. Proč to ale mají v manuálu uvedeno mi neuměl vysvětlit. Ještě čekám na vyjádření importéra, zatím nic nepřišlo.

Upraveno uživatelem Mayki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj vyfotím a pošlu večer.  Auto mi čte příchozí zprávy SMS, WhatsApp, FB Massenger - čte v češtině (právě minulých 14 dní četlo čestinu anglicky). Když vyslovím adresu tak ji najde nebo stačí vyslovit zájmový bod na dané adrese např. Globus - Praha a vyhledá na mapě k navigování. Když řeknu např. teplota Brno tak mi řekne v češtině jaké je teplota v Brně. Vytočit číslo ze seznamu v telefonu podle hlasového ovládání se mi zatím nepodařilo... nevím co dělám špatně. Jinak komunikuje v češtině, ale na většinu otázek odpovídá "Nevím jak Vám mohu na základě slova XXX pomoci". 

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že si už dost vymýšlím, ale nemohl bys natočit video jak to vyhledává hlasem česky třeba v navigaci? Ideálně ať je z toho poznat, že se jedná o 5008. Ať mám v ruce hmatatelný důkaz, aby mi přestali tvrdit, že to nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš smůlu ;) budeš mít NAC verze wawe2 a tam hlasové povely v CZ prostě nedostaneš... pak se do aut začali dávat wawe3 kde už jsou povely česky 

Tak teď koukám podle VINu co máš v profilu, tak WAWE 2 máš a máš taky nejnovější soft... nic novějšího tam nahrát nejde. Takže máš bohužel smůlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak tomu rozumím. Konečně jasná a fundovaná odpověď, děkuji. Tak by si hoši ale měli opravit manuál, protože tam na straně 260 uvádějí lživé informace...

Upraveno uživatelem Mayki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Návštěvník

NAC WAVE 3 má mimochodem i 508 a mám takový pocit, že nová 2008 má snad už WAVE 4 kde by měl být snad Qualcomm CPU. Na francouzském fóru jsem četl, že od listopadu snad má WAVE 4 i 508. To mi povídejte, že 5008 má pořád WAVE 2 a neumí hlasové ovládání. To by mě štvalo teda dost, to mi je líto. 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jasně, tomu rozumím. Jen co je fakt škoda, že se to člověk nemá šanci dozvědět co vlastně bude mít 🙂 Třeba ve vedlejším vlákně se někdo strachuje, že mu přijde 5008 s WAVE 2 a dle toho co píšeš, tak se tak i stane. Třeba u VW je super, že se o těch generacích píše víc. Ale co už no... Každý má něco. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...