Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Držák na kola


mickkom

Recommended Posts

Právě že hledám nějakou variantu, jediné co jsme viděl tak na Renault Espace kde to bylo nahože připevněné v těch lištách co jsou střešní nosiče.

Tsak proto scháním nějaké info.

Michal

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci malovat čerta na zeď, ale .... nezapomeň že je to o hubu a kdyby to ulítlo a není to homologovaný na tvý auto, jde všechna škoda za tebou.

Střechu jsem vyzkoušel - to je na žebřík,  a to mám dva metry.

Nakonec vozím na kouli a jsem spokojenej. Nebylo to levný, ale je to pohodlný, rychlý a dostanu se do kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj  to mi je jasné dost jezdím do italie a rakouska a uplně to nechci pokoušet, pokud neseženu něco orig což nevím tak radši taky držák na kouli.  Střecha pro mejch 164cm nereálné, rakev je  v pohodě ale tohle už byc tam nedal.

 

 

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek viz pravidla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, mickkom napsal:

jj  to mi je jasné dost jezdím do italie a rakouska 

Přesně. Tam to ani nemusí ulítnout. Tam si atest ohlídají při běžný kontrole.

Tak až dojdeš k tomu, že nic není a půjdeš do koule, dej vědět, nejakou tu zkušenost co a proč brát a nebrat už mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tři kola a já uplně nebudu řešit kolik peněz to bude stát protože spolupracuji s firmou která prodává tyto příslušenstvý hlavně thule, takže to asi nebude stát nic😀

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy hledal poměr cena/výkon  a nakonec jsem vzal HAKR Trip 2 TOP + rozšíření na třetí kolo.

Důvody: česká firma, sklopný (hodně), všechno zamykací, upnutí pákou,  ozubený pásky na uchycení kol s "ráčnou", možnost vozit jen 2 kola, resp. přidat třetí bez změny délky nosiče - montuje se nad rampu se světlama a SPZ.

Ovšem pokud neřešíš cenu .... asi Thule? Je to vlastně totéž, jen se nic nevysouvá do stran.

Atero ... no nevím nevím .... prý se to dost kroutí a zpracování nic moc. Ale osobní zkušenost nemám.

 

nosic-kol-na-tazne-zarizeni-trip-2-top.jpg

hakr-trip-adapter-kit-1-kolo-pro-nosice-kol-na-tazne-zarizeni-hakr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli můžu taky přihodím. 

Kola vozím hodně, takže mě po pár vejletech přestalo bavit to dávat na střechu. Dokud jsem jezdil s C5 , tak to šlo, spustil jsem ji dolů na hydraulice a naprosto luxusní přístup. Ale dávat to nahoru na ten autobus...

Jezdím na závody, tak jsem koukal kdo jakej nosič používá, zjistišťoval plusy a mínusy, něco i mezi známejma, taky jsem nakoukl do časopisu D-test. A vyšla mě nejlíp Atera. Myslím že v D-testu byla před Thule o kousek ( ale to už si nejsem jistej ). Cenově je Atera a Thule trochu jinde než ostatní značky, ale jak se říká,nejsem tak bohatej abych kupoval levný věci 🙂 Ateru jsem koupil na Sbazaru loni v zimě, párkrát použitou, za výrazně nižší cenu než za novou.

A jsem spokojen. Z počátku jsem jezdil dost opatrně a pořád to kontroloval, ale jak jsem se ujistil že to fakt drží, tak jsem se otrkal a jezdím jak kdybych ten nosič vzadu neměl.

Je to Atera Strada, na tři kola.

Rovnou jsem si nechal udělat na úřadě i třetí RZ, ať to nemusím furt přehazovat.

WP_20190625_13_13_26_Pro.jpg

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem vzít Ateru, ale vadili mě 2 věci:

1)Dostupnost náhradních dílů byla před 3roky tragická, teď už by to neměl být problém, na Thule jde koupit vše bez problémů

2)ramena ,která drží rám kola se nedají sundat jako u Thule, musí se posunovat po rámu=pokud vozím jiná kola pořád přemýšlet jak a kam posunout,Thule sundám a je to...

Naopak Atera je lehčí a má lepší patky klíny pod koly... každý má něco,Thule je těžší a má masivnější hliníkové profily....

Do ničeho jiného bych nešel než Thule a Atera.....

Pokud vozís kola 2xrok vem ten nejlevnější z Autokelly Carface, poslouží dobře...

 

IMG_20170817_083330.jpg

IMG_20190720_143157.jpg

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...
V 21. 2. 2020 at 12:14, mickkom napsal:

Dííík za fotečky přesně takový držák budu pořizovat, je to vlastně jediná varianta když neberu držák na střechu. Tam nedosáhnu.

Nepřevážím kola tak často - tak 2x ročně, tak si se střechou poradím. Dají se nějak použít ty drážky v origo střešních nosičích? Pokud bych šel do nějakého nosiče kol pro T-drážku, není mi jasný, jak to tam dostanu. Máte někdo nějaký tip na střešní držák kola pro origo příčníky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...