Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz k palubnimu pc


Sliva69

Recommended Posts

Zdravim. Jsem tu novy a mam mensi dotaz :) Ted sem nove poridil po pozustalym pribuznym Peu 508sw 2.0Hdi 120kw r.v.2012 a najeto 79000km..Auto stalo x mesicu v garazi kde odesla baterka.. Dala se nova atd a vse ok.. S autem se szivam a koukam co a jak.. Kdyz jedu nekam na vylet.. Vynuluji si ukazatel prumerne spotreby no a jedu a a ruzne ukazuje spotrebu.. Dojedu na misto.. Jdu nekam treba na obed atd.. Pak se po x te dobe vratim a jedu x km dom a kouknu kolik mam momentalne prumernou spotrebu a prd.. Mam to zasekle na te, nez sem chcipnul motor. To same mam zasekle u te dlouhodobe. Kazdou jizdu kwm jedu tak musim vse nulovat. Je to tak spravne bo je neco spatne? Dekuji za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a dekuji.. Km se stale pricitaj.. To je v pohode.. Ale mam porad zaseklou prumernou aktualni a dloihodobou spotrebu vis.. Kdybych jel na kopr na dalnici hodku v kuse a pak treba volnou jizdou po okrskach tam mam porad zaseklou prumernou spotrebu treba 5.2 l.. Vis.. A to mi vrta hlavou. Kazdou novou jizdu muaim nulovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, sorry je pozdě 🙃

Takže nekolísá průměrná spotřeba a aktuální. To je určitě špatně, hýbat by se to mělo aspoň viditelně aktuální, když to přišlápneš...

Snad napíchnout na diagnostiku a aktualizovat software :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si vzpomínám, tak je v palubním počítači okamžitá spotřeba a dvě průměrné, které když se vynulují ve stejnou chvíli, tak ukazují stejnou průměrnou spotřebu. Pokud jezdíš stejným stylem tak se průměrná spotřeba třeba vůbec nezmění. Je to dlouhodobá záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualni se hybe.. Ale prumerna spotreba.. Prijdu k autu.. Nastartuju. Vynuluju prumernou a dlouhodobou spotrebu.. Jsem na nule.. Vyrazim treba nekam sto km.. V puli cesty juknu na prumernou spotrebu.. Jel sem jako prase a mam tam 6.8l..no a blizim se do cile tak jedu volnou a u cile juknu a jel swm treba za 5.0l..ok..chcipnu..jdu nekam na obed. Po o pojedu zas 100km zpet.. Nic nenuluji a v puli cesty zase juknu na prumernou spotrebu. Jelikoz jsem jwl zase jako prasw a ejhle.. Mam tam zaseknuto 5.0l celych tech 100km co jedu zpet.. A jesu ostre.. Volnou a prumerna spotreba se nehne.. Hne se a pohybuje v pripade vynulovani.. Ale kdyz vypnu motor.. Tak si to pamatuje tu posledni prumernou spotrebu a na tom to stoji.. Jako treba v oct2 nemusim nic mazat.. Tak se stale ukazuje prumerna spotreba a nic nulovat nemusim.. Tak se prave ptam :) pride mi to divne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejhur teda Peugeot tady v cb.. Nebo Kalny v Cimicich.. Odsud bylo kdysi to auto.. Ale kdyz vidim ty mechaniky tady v cb.. Nevim noo :) zkusim par lidi pak v praci obvolat a poptat se.. Par lidi rwklo ze maj dia.. Ale ne nejakou echt profi ze stejne asi navstivit peu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že mu to funguje dobře , čím víc km najede tím se na posledních pár km prasecké jízdy spotřeba nezmění . Kor u 2.0 kterej moc nežere . Zkusil bych to sledovat po menší porci kilometrů a né po stovkách.

edit : nejsi zvyklej na nějakou jinou nenažranější káru ??

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jak si to lépe popsal, mi přijde to samé, co psal @Davidak79

Když najdeš třeba 2000 km tak průměrná spotřeba nevyskočí v řádu litrů při jízdě 100 km jako prase... 

Normálně jezdi a jen po očku to sleduj :mrk

Já to provozuju takto ( mám sice 5008, ale to je jedno):

Primárně koukám na okamžitou spotřebu a ujeté km.

Průměrnou 1 používám po natankování ( abych věděl kolík ujedu na nádrž)

Průměrnou 2 po výměně oleje v motoru jako dlouhodobou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...