Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém se stahováním okna u spolujezdce


Džarik

Recommended Posts

Zdravím všechny. 

Mám problém se stahováním okna u spolujezdce, měl jsem rozdelany dveře koukal se aji na kabeláž v ohybu mezi panty a všechny kabely ok,prostě motorek cuka když je okno zavřené , skousel jsem otočit polaritu na motorek a okno šlo dolu, ale prostě když jsem to měřil Multimetrem (kabel k motorku) tak když dám ovladač na sesun Multimetr ukazuje (6v) , když dám ovladač na zvedání ukazuje (12v) a právě když jsem otočil tu polaritu, tak na zdvih vlastně šlo dolů, a pak jsem to připojil normálně a okno jelo normálně zase nahoru 🤦‍♂️

Byl bych rád za každou radu. 

Mám 406 2.0 hdi 80 kW RHZ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z hlavneho soferoveho ovladaca idu tri  kabely na ten spolujazdcov  ovladac, ak na soferov ovladac nebudes sahat(mackat) mal by si na tych dvoch kabloch namerat kostru a na tom tretom namerat 12 volt ,ten bde v poriadku inak by ti okno neslo ani hore ani dole 

ostavaju ti tie dva na ktorych je kostra a jeden z nich moze byt spatny ,(prechodovy odpor )

ak aj toto bude ok  tak je chyba priamo v spolujazdcovom ovladaci 

 

zober si ziarovku (napr zo zadnej lampy)

jeden pol pripoj na plus  pol baterky alebo hocikam na plus  kde je poistka aspon 10amper (cervena)

a druhym  koncom sa dotkni  postupne na jeden kostriaci kabel potom na druhy kostriaci kabel ovladaca (spolujazdca )

ten ktory ziarovk nerozsvieti alebo bde svietit slabo tak ten kabel je spatny 

ak ho identifikjes  tak ho musis prejst po celej trase cize od soveroveho ovladaca popod pristrojovku (cez konektory az do drhych dveri do spoljazdcoveho ovladaca 

tu mas cisla tych dvoch kostriacich kablov  6062  a  6072   aby si ich nasiel na ovladaci spoljazdca 

plsovy treti kabel  6173 ale ten bude ok ale mozes si ho zmerat kludne 

 

alebo postup cislo 2   ,odpojis konektory ovladacov sofera a spoljazdca ,najdes si v oboch najprv kabel  6062 a merakom (pipakom)prezvonis 

a to iste s druhym kabelom 6072  

ale ten prvy sposob je lepsi  istejsi 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na sksku to spravit mozes ale pozor nesmies zmacknt soferov ovladac inak skrat a vyhodis poistk v BSI jednotke

takze takto to prevadzkovat docasne nemozes

ak to chces docastne spravit tak musis premostit ten kabel  svojim vlastnym kabelom

od soferovho ovladaca na spolujazdcov aj za cenu ze sa ti ten kabel bde valat po podlahe  alebo na pristrojovke 

ja som ta totiz umyselne zaviedol  aby sa ti to zbytocne nemotalo

ten kabel neni kostra ale prehadzje sa na nom polarita raz je na nom kostra a po zmacknti soferovho ovladaca zase 12volt 

 

 

ale predtym nez to urobis este jednu vec znova ziarovku na plus pol   

a ten druhy vyvod zapojis na 6062, ale na ovladaci u sofera (ovladac musi byt zapojeny)  ak ziarovka zasvieti tak  mozes premostit ten drat 6062

ak nezasvieti tak problem bde v soferovom ovladaci a nie v tom kablu 6062

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to raci dělat nebudu zatím😁, v létě to rozdělam úplně, a myslím že bude problém v BSI pac kolikrát když jsem bouch dveřmi u řidiče tak ti šlo pár sekund normal a pak zase nic 🤦‍♂️naky špatný kontakt bych řekl v BSI, a ještě můžu BSI odpojit když odpojí baterku vyjmout nebo je tam imobilizér? Jde mi o to jestli pak nastartuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S BSI nerob nic ta tam len spina napajanie pre spoljazdcove okno 

ak by to nebolo tak okno nejde ani hore ani dole 

urob ten

posledny test co som pisal ak zasvieti je spatny ten kabel 6062 a je pravdepodobne prelomeny v soferovej priechodke dveri

alebo v konektore pod palubkou je zaoxidovany

na margo trieskania tych soferovych dveri

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dveře u řidiče jsem měl taky rozdelane strašný přístup na vodiče v pantech jsem myslel že to rozjebu 🤣, dávám foto bylo to hafo zaoxidovane, prostrikal jsem konaktolem a vyčistil, taky nepomohlo kabely byly zlamané taky jsem spravil, dávám foto tak si myslím že když Teda odejde ovladač u řidiče, tak nepůjde ovládat i u spolujezdce jestli to dobře chápu 

IMG_20200116_154158.jpg

IMG_20200116_154533.jpg

IMG_20200116_162951.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...