Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný zvuk při brždění motorem


lmfao1232

Recommended Posts

Dobrý večer mám 206 rok 2001 2.0Hdi  najeto 295 455   a když jedu na 4 3 2 a uberu plyn tak to začne tak divně houkat  jak se dotknu plynu prestane nevíte  prosím někdo co by to bylo ? olej v převodovce byl vyměnován před 30K km  dokládám video snad to bude slyšet děkuji vám za pomoc :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

jestli chcete měnit JEN diferák, tak většinou jsou v tahu obě ložiska--proto to hučí, a v tahu jsou proto, že to jezdilo s malým množstvím oleje (třeba i někdo před vámi a pak to na prodej dolil...), takže vyměnit ložiska a bude to OK, samozřejmě se to musí posoudit po rozebrání...

dát diferák z jiné převodovky na tu vaši silně nedoporučuju, protože to bude hučet ještě více, i kdyby byl ten diferák fungl nový--důvod je ten, že ozubená kola diff. se musejí zajíždět spolu, když dáte kola jiná, bude to hučet

takže nejlepší je vyměnit CELOU převodovku (z vraku atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zvuk mi přijde hodně podobný tomu mému, ale u mě to dělá jen 5 a 4, ostatní ne. Ale ne při brzdění motorem, ale když to je v tahu. Tak nevím, vyndavat po roce zase převodovku a doufat, že pomůže výměna ložisek...

Každopádně, kdyby jsi se do toho dal, dej určitě vědět výsledek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 převodovka z tvého odkazu bude pasovat, jinak ložiska budou k sehnání jen v pežotu, ale připravse, že zadarmo to nebude, navíc je taky někdo musí vyměnit..., já bych vyměnil celou převodovku--je to levnější než oprava převodovky v odborné firmě, navíc se posoudí i stav spojky

ale jak píšu nahoře, nic neslyším a i kdybych slyšel, těžko od stolu napíšu, že je to nabeton zvuk z diferáku, takže to dej nejprve do servisu KE ZJIŠTĚNI závady, abys neměnil tu převodovku zbytečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím, tak jsou tři. Jeden drží přímo motor u rozvodů, druhý převodovku a třetí je zespodu, "akcelerační" ten odchází jako první. Taky jsem ho měl nakaši. Dá se koupit jen ta "guma" a šikovný opravář to přelisuje, jinak se musí kupovat celý držák - pouze origo, asi za 2 tisíce. Řešil jsem to nedávno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...