Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dvouhmota 1.6 hdi


glanc

Recommended Posts

LUK není dobrej na francouzký auta (je jedno jestli benzin nebo nafta). Sám jsem spojku LUK (LukRepSet) vyhodil z auta po roce, protože od začátku vibrovala-sekala při rozjezdu. Jinde zase začalo hroutit ložisko po výměně a tak... Už bych tam asi nic jinýho, než Valeo nedával (Sachs nevim, to ať přispěje do diskuze někdo jiný, kdo má zkušenost). Valeo je doposud bezproblému, s odstupem času na několika autech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já dal zrovna na 1,6hdi Sachs (originál by taky Saschs) ale příště bych dal příležitost Valeu. Asi by vás zajímalo proč, to se ale těko popisuje. V tom autě ta spojka ani originál z mého pohledu nezabírala nikdy perfektně. Myslel jsem, že když po 200.000km dám novou spojku se setrvákem, že bude rozjezd jako v bavlnce (na Xsare 1,9D jsem ve stejnou dobu dával Valeo - jen spojku, ale tady to bylo perfektní), kdežto tady se to ztišilo, spojka šla lehčeji, celkově to bylo tiché, ale ten záběr - prostě to není ono. V té Xsaře se šlo hladce rozjet na dvojku, ale na té 1,6hdi to prostě hladce nešlo ani před výměnou, ani po ní. 

Proto bych příště zkusil koupit sadu spojky a setrvačníku Valeo.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne...ani predtim nesel rozjezd na 307 bez vibrovani v zaberu...

Zajimave je ze kdyz necham bezet trvale klimu na Auto tak je rozjezd skoro na 100% bez vibraci.....uz jsem si toho vsimnul i u stare spojky...

Ale jinak na to prdim...je to 14let stare auto ....dojezdim to...mouchy jsou jen rozjezdy..jinak jede paradne...

Kdyz to porovnam se sluzebnim uplne novym Ducatem a jak řadí to ,tak ta 307 je jeste nadhera...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou v poho....tohle dělá jasně jen spojka...když se rozjíždím na dvojku tak se nic neděje...trocha víc plynu a krasně přenese krouťák......ale na jedničku jsou cítit vibrace a víc plynu nedáš....protože to bych vylítnul jak raketa jak je spojka ostrá a zabírá nová už u podlahy....nechám jí bejt a uvidím až se trochu ojede....není to nic strašného s čím se nedá normálně jezdit.....jen mě zarazilo že to dělá i nová sada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdysi mi tohle dělala spojka na Š 120 (1986) --v ofiko servisu prý všechno OK, mám se naučit pracovat s pedálem spojky 🙂, i když v autě mi technik řekl, že se s tím nedá rozjet 😯, nakonec jsem si lamelu vyměnil sám a za svoje při stavu 14 000 km, pak jsem se dozvěděl, že lamely byly z NDR..., po výměně lamely spojka super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...