Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lyzovacka v zahranici


Recommended Posts

Zdravim, uz nekolik let jezdim do Zell am Ziller do Zillertal areny. Nicmene permice tam neni vubec za prijemnou cenu byt tam je lyzovani super..... Hledam nejaky obdobny stredisko, samozrejme muze byt i mensi, ale kde se da na lyzich trochu cestovat a clovek nehobluje jeden svah porad dokola. Videl bych to na druhou pulku brezna a treba ct-ne. Dojezd z Prahy do 700 km. Budu rad, kdyz mi sem napisete nejaky tipy kde se vam treba libilo. Je toho strasne moc a nemam cas se tim uplne prehrabovat, tak bych radsi dal na overene tipy. No a lokalita Rakousko, Italie, Slovinsko (to me docela laka). Diky moc. 

PS: doufam, ze to zase klapne @StibTo a @Klemoň a doma jsem si prosadil ty 4 dny....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Hodně se mi líbilo v Sölden. Natáčela se tam Bondovka, různě po skalách jsou vystavený ty auta a různý jiný artefakty z toho filmu, nahoře je i muzeum.
https://007elements.soelden.com/home.html 
Je to ledovec, sjezdovek mraky. Slabší povahy ve 3260 metrerch měli kyslíkovej deficit.
Permice na den asi 48€, nebo tak nějak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám super středisko, ale to až pojedete s holkama. Na dospělé je to moc malé.

Val Sarentito.

Ta cena přes NevDama je ale naprosto super. Týden (mají i 4 denní) ubytování včetně 6 dní skipas pod pět tisíc na osobu.

Ale jak říkám jedna kabina, jedna sedačka, vleky vůbec neberu v potaz, na tom nejezdíme. Tři hospody, ale výhoda je, že tam je prázdno a pusto i na sjezdovce i na sedačce a počasí jížní strana Sud Tyrrol, co chtít víc. Jen je to daleko.

 

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme loni byli (a za 2 týdny jedeme zase) do Bad Gastein (jezdí se tam i závody světového poháru - zvrovna v tom termínu by tam měla být na závodech i Esterminátorka). Loni tam byla jednodenní permice za 52 nebo 54 EUR? Teď už si přesně nepamatuju. Mrkni sem: https://www.skigastein.com/en/prices-times/winter/day-tickets

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ski Amade arena .... treba z Kirchbodenu (ale i dalsich mist) je dostupna super sit sjezdovek, dalsi strediska na ten samy skipas v dojezdu.

V Italii se mi libilo propjene Passo Tonale/Ponte di Legno. Ponte je sice na jednom kopci, ale diky propojeni je to fajn. Ale je to asi 850km uz...

Ja letos jedu do Italie, do Apricy, ale tam je to na "jednom kopci", takze zadne cestovani na lyzich 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto diky za tip, ale je to jak pises, spis pro deti, takova rovinka :)

@Veverka diky, Bad Gastein znam, mam ho prolezlej i v lete :)

@sitler diky, mrknu na ten Kirchboden, v Aprice jsem ucil lyzovat manzelku, je to takove male rodinne strediskatko. Ale bylo tam prima :) 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch: my jsme v Aprice byli uz loni, letos jsme ji vzali jeste jednou. Ac bych asi pro sebe ocenil neco vetsiho, mame sestiletou dceru a pro ni m to tam prijde na uceni super.

Kirchboden/Wagrain je jen jedno z moznych mist, obecne Ski Amade je super oblast. Me se u nej libi ze je celkem v centru oblasti. Treba Flachau je spis u kraje a dostat se nekam dal uz je na delsi dobu, ale jako celodenni trip napric arenou je taky super vec. Nebo se upichnout nekde u mensi casti, a pak se kazdy den prejet nekam kouknout. 2+ denni skipasy plati pro celou oblast a to znamena pristup k nejakym 700+ km sjezdovek dohromady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wagrain znam taky, tam je super ta velka lanovka :D 

holky 6+4 roky zatim asi ucit nebudu, zacnu asi pristi rok. Mozna letos na ceskych horach ale sam nevim, jestli je davat do skolicky, nebo se pokusit o nauceni sam.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe doporucuju skolicku... zkusil jsem to sam a nebylo to ono. Na uplne prvni jezdeni jsem dceri domluvil privatku (na cerne hore na Formanku), pak obcas jezdila s nama, loni celou dovolenu v Aprice projezdila s ceskou instruktorkou ve skolicce a vyjezdila se tak, ze cervenou sjezdovku bez problemu sjede, umi smykany oblouky, umi dobre zastavit, umi sama na Pomu (pokud ji nekdo pomuze nastoupit)... Zacala ve 4 letech vlastne, letos jede podruhe do Alp, loni jela po nasi dovolene jeste s prarodici do Rakouska... omylem tam vzali nejakou cernou sjezdovku, zvladla ji sjet v obloucich taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rovinka to rozhodně není. To co je na videu je modrá, ale pak tam jsou dvě dlouhé červené z 2680 mnm do 1200 a jedna pořádná černá. Na té jedné červené se jezdí evropský pohár.

Takže dát ji v celku na jeden zátah je pěkná dřina. Ale není to o ski safari.

Jak říkám, výhoda veliká je cena kdy pro čtyři lyžaře ubytování včetně skipasu za 20 tisíc nepořídíš nikde jinde a také a to nám vyhovuje nejvíce je že tam jsme skoro sami. Je to vidět na tom jinak nezajímavém videu, nikdo tam není. A to je ta nejživější část. Paráda pro děti. Ale i pro nás věkem pokročilým. Už nehodlám lítat po svahu, ale užívám si to. Neboj Jirko to příjde s věkem.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ svatá pravda !!! Také už to na mne přišlo a radši si vykroužím pár obloučků na modré než se lámat na červené levá/pravá/levá/pravá/levá/pravá/  a rovně skoro nikde.  A černá už ani není o tom , že bych si ji užíval . . . .    :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ctvrty neni klubak, ale paty se asi vejde, ale pak to neni asi o Mondeu, ale vlezem se vsichni do X5? Dojezd jsem dal zamerny, 700 km,  protoze ridim brzy rano a dorazime na sjezdovku, pak lyzujueme pak jdem s klukama na pivko vecer, a pak lehnu jak mrtvola. A rano vstavat, a hura na pazit kdyz to neni rozryty, a nakonec si v nedeli dopo do max 14 zalyzovat a cca v 22 byt doma. Ridic tezky udel ma.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Scratch napsal:

no ctvrty neni klubak, ale paty se asi vejde, ale pak to neni asi o Mondeu, ale vlezem se vsichni do X5? Dojezd jsem dal zamerny, 700 km,  protoze ridim brzy rano a dorazime na sjezdovku, pak lyzujueme pak jdem s klukama na pivko vecer, a pak lehnu jak mrtvola. A rano vstavat, a hura na pazit kdyz to neni rozryty, a nakonec si v nedeli dopo do max 14 zalyzovat a cca v 22 byt doma. Ridic tezky udel ma.....

V pěti se pohodlně nevejdeme nikam, pokud to nebude velikostně Transportér. Tak nic. Já myslel že jedete ve třech. V pohodě, to byl jen nápad jak se dostat z domu. Prosím tě, co to je za výraz když to není rozrytý? To v Alpách neznám. Jinak vám doporučuji buď Kronnplatz a nebo Sella Rondu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...