Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otevírání předních dveří klíčem


64draki

Recommended Posts

Zdravím. Po zkušenostech se zalehlými zámky dveří u aut které jsem vlastnil v minulosti otevírám P 2008 čas od času i klasicky klíčem. Vycházím přitom z předpokladu, že zámky u dveří spíše zalehnou při letitém nepoužívání a odemykání vozu čistě dálkovým ovládáním. Celkem nedávno jsem však byl upozorněn, že to není nejlepší nápad, protože dnes se údajně již s řidiči otevírajícími svůj vůz klasicky klíčem nepočítá a dnešní zámky ve dveřích prý častější používání jednoduše nevydrží. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky se mi nechce věřit, že by dnešní zámky nevydržely otevírání klasickým klíčem. Ale upozornili mě na to kupodivu v servise Peugeot, tak to nejspíš nebude samo sebou, asi se tam už s nějakými potížemi klasicky odemykaných zámků setkali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děláš to dobře já taky čas od času to odemknu klasicky klíčem a i tam stříknu WD40, zvlášť před zimou a i během solení vozovek, i když je součást zámku klapka zabraňující přímému vstupu nečistot, sůl tam užírá stavítka  nebo zareznou k sobě.  Pak chápu mechanika, že se setká s případem na pětiletém autě, které je prvně odemknuto klíčem a je problém, proto stále doporučuje používat dálkové ovládání. Mam čtvrtého peugeota a nikdy problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi zalehlými zámky dveří jsem se setkal u P 206 SW z roku 2004. Bylo to dceřino první přibližovadlo které jinak vcelku dobře splnilo svou roli cvičného vozu pro začátečníky. Jeho předchozí rakouskou majitelku nejspíš nikdy nenapadlo otevřít auto klíčem. Výsledkem bylo, že oba dveřní zámky byly zalehlé tak, že bylo nutno vyměnit jejich vložky. Nepomohlo už ani WD, ani opakované pokusy o pootočení klíčem pořád dokola, zkrátka nic. Jedině snad by to musel někdo kdo tomu rozumí rozdělat, vyčistit, promazat a tak podobně. Jednodušším a rychlejším řešením bylo koupit nové vložky i s klíčem z druhovýroby které se dnes dají sehnat za pár korun. Měla pak ovšem klíče 2...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...