Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

new 2008 2019


pap13

Recommended Posts

před 19 hodinami, pap13 napsal:

allure 130 MAN za 470tis nebo EAT8 za 520tis se mi osobne zda na takto male auto docela drahe... 

Daň za to, že chceš SUV , které je v módě....kdyby jsi koupil 308sw máš velký kombík za cenu malého SUV....je to prostě daň za vyšší auto....řeším podobné dilema SUV vs.kombi,akorát naftu automat bych bral všemi 10,ale je to drahá sranda jak na pořízení tak následný servis, ale neskutečná pohoda....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 1. 2020 at 19:34, MilanF1 napsal:

Zdá se ti drahé, kup jinde. Nikdo tě k nákupu nenutí. 

Jj naprostý souhlas, moje peníze si utratím za co chci já. Asi jsem to špatně napsal.. když si uvědomím, že se jedná o stejný motor jen v jiném výkonu tak ten cenový rozdíl se mi prostě zdá hodně. Doma mám 5008 SUV v Allure + hodně věcí navíc, takže v tomto poměru se mi to zdá hodně víc. Ale fakt je, že je to líbavé auto tak uvidím zítra jestli ke své 5008 SUV pořídím menšího bratříčka.

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
před 6 hodinami, petulkooo napsal:

Ahojte, pozeral som uz po tejto novej 2008icke 2020 a kedze bude pouzivany na 90%v meste a na kratke trasy, takze bude úplne stačiť 74kw motor. Neviete ci je to priamovstrek, alebo nepriamy vstrek? Netrpi nejako nadpriemerne karbonovanim? 

Myslím ,že to je turbo motor,přímý vstřik...takže na krátké jízdy se studeným motorem do města nevhodný.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam teraz nissan qashqai 1.2 turbo priamovstrek. Zohriatie na cca 90stupnov trva v lete cca 7km a v zime ak je fakt zima, tak sa nezohreje ani za 30km. Je to motor od renaultu a je absolutne nevhodny na mestske a prímestske užívanie. Ak to niekto uziva len v meste, tak jazdí stale so studeným motorom. Poznam asi 6ludi ktorým sa motor rozsypal do cca 60.000km. Preto mam obavy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tyhle motory co se dávali do Renaultu a nissanu byl problém od začátku,benzín co u studeného motoru nestačil shořet, ředil olej benzínem a když se včas nevyměnil zadřel se motor....puretech tento motor tento problém nemá...některé už mají nájezdy 200000km,ale jestli jsou čisté po městě to nikdo neví....Renault a nissan má teď nový motor 1.0Tce 74 je to turbo a nepřímé vstřikování (do sání ne do válce) motor stará škola,který při výměně oleje bude nesmrtelný...žádný karbon apod👍👍

Tak buď Captur nebo co nafta 1.5 75Kw ?do města menší průšvih než ten benzín...🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

V Peugeotu se ta 1.2 Puretech s turbem zahřívá bleskurychle = je to filozofie toho motoru a konceptu jeho správné a optimální funkce. Nemá klasické výfukové potrubí, kanály jsou integrovány do hlahy motoru, má dva termostaty, kde se právě nejdříve využívá odpadní teplo z výfukových plynů k ohřevu hladící kapaliny zcela záměrně. 

V současné slabé zimě, kdy jsme tu měli tak -3° až -5° jsem po ujetí od dvou do maximálně třech kilometrů měl rafičku teploměru na 90° a to jsem topil. 

Opačně, kdo zná Děčín, tak od pošty přejedu most a při sjezdu na Kamenickou do kopce směr na Českou Kamenici mám taky už na teploměru optimální provozní teplotu.

Karbonizace bych se nebál, stačí tam dávat, nechat dávat, správný olej, nepřehánět to s výměným intervalem (10 až 15 tKm považuji za optimum i vzhledem k tomu, že je v tom naložen rozvodový řemen), prohnat občas v otáčkách = nepodtáčet, neřadit podle eko šipek řazení, dávat kvalitní benzín = za mě NE tank ONO a podobně.

Zatím jsem neslyšel o hramadných systémových závadách těch motorů, narozdíl od jiných tříválců. Nyní jsou vlastně nově i v Oplech, viz nová Opel Corsa.

No nakonec by se dalo říci, že na krátké trasy po městě se studeným motorem není vhodný žádný motor, leda tak jízdní kolo :) . Na to asi není vhodné ani auto kategorie skoro SUV

Mára

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychle nahrivani motoru Puretech 1.2 muzu jako cerstvy (spolu)majitel jen potvrdit. Nemyslim si ale ze by nebyla 2008ka vhodna do mesta, (nejen) v ramci kategorie je jedno z nejkratsich aut s vysokym posedem/dobrym vyhledem, relativne kratkym cumakem a slusnou manevrovatelnosti...stosestka to samozrejme neni, ale...

Upraveno uživatelem kultus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem už měl zamluvenou předváděčku 3008 ale když minulý týden přivezli novou 2008 tak bylo rozhodnuto jinak,takže je to nakonec výbavy ALLURE, barva červená a motor 130koní. Navíc je tam navigace a tmavá skla . Cena byla podobná(509/520) ale rozhodla větší výbava. Velké auto nepotřebujeme,děti už jsou dospělé. Poloha za volantem chce trošku více nastavování aby člověk viděl jak ven i na budíky a seděl pohodlně ale pak to stojí za to,ani se nechce vystupovat... . Malý volant mi nevadí,ba naopak,řízení na mě lehce přeposilované ale to je u francouzů asi běžné (předchozí auto Mazda,tam je hydraulika). Co se týká velikosti interiéru je to spíše 4 místné ale chlap 180cm/100kg si za sebe sedne v pohodě,i nad hlavou místa dost.Materiály vypadají kvalitně a efektně,3D display je naprosto úžasný. Motor asi nemusím popisovat,ten znáte.... Jen se směji těm "odborníkům" kteří mi tvrdili že přece 1.2 nejede a aby jela tak to musíš točit na 5000 otáček.... . Co se týká podvozku tak podle měl tady našli ideální kompromis mezi pohodlím a jízdními vlastnostmi,za mě . Co se týká prodejce tak kupováno v Hodoníně a naprostá spokojenost,profesionální jednání a osobní přístup k zákazníkovi,koupeno 20.1.2020 a zatím najeto 220 km:-))

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek, odstraněno formátování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...