Jump to content
Lobista

Sportovní pružiny AP Sportfahrwerke - recenze

Recommended Posts

Na P 406 klasiku chci sportovní pružiny. Laboruju už měsíce a na trhu toho moc není, ale už jsem tak nějak dospěl k cíli.

Rozhodl jsem se že bych koupil tyhle od AP Sportfahrwerke: https://vwshop.cz/4878-sportovni-pruziny ještě bych ale rád

slyšel názor někoho kdo na tom jezdí.. Na značku reference mám, ale neznám nikoho kdo by to měl na P 406 přímo a řekl

by mi jak se to chová.

Mam na 406 ruzne pruziny Weitec, ST suspension, H&R i tebou zminene AP. Moc velky rozdily u nich nejsou. 

Zalezi co od toho podvozku ocekavas. Auto se snizi, lehce pritvrdi a je vic stabilnejsi. 

Ahoj Lobista,

športové pružiny + sériové tlmiče je fakt zlý nápad. Bude to uskákané, čo je aj nebezpečné. Tlmiče nebudú schopné tú pružinu "ubrzdiť" . 

Ak už, tak celý podvozok. Ja mám už druhý týždeň celý podvozok od AP na P306 1.8 16V a v zákrutách som ako pribitý(ale na zimných pneu to zase nepreháňam). Eliminoval prehnané náklony v serpentínach, na diaľnici mám lepšie pohodlie a istotu. Blbé je len to, že teraz by to chcelo silnejší motor :D, ale to zase človek narazí na brzdy... začarovaný kruh. 

Mechanik mi sám povedal, že s AP podvozkom budem spokojný. Že zatiaľ si u neho nikto naň nesťažoval. 

Výslovne ma varoval nech nekupujem len pružiny. Že sám spravil takú chybu u svojho auta. Takisto ma varoval pred TA-technix podvozkom(tiež uskákaný). V-maxx taktiež neodporúčal. 

Takže za mňa tak... 

Edited by Yonny