Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co mi má fungovat a nefunguje?


Kpetr

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Ještě bych toto vlákno rád rozšířil o další zkušenost - při připojení vozíku.

- po připojení vozíku se při couvání neaktivuje kamera (což nechápu)

- zároveň se deaktivuje systém jízdy v pruzích - svítí trvale na palubovce (což chápu ale zdá se mi to jako přehnané)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Dobrý den, 

já mám taky pár věcí, které tady ještě nikdo nepsal a o kterých vedu boj s dealerem. Už jsme tak daleko, že zřejmě budu auto vracet v důsledku výrobních vad. Mám tedy Riftera GTline 1.2, 130k, S&S, automat. Výroba 12/2019. Koupě 5/2020

1. auto se mi již 5x v přes noc samo vybilo.  Jezdím vcelku normální vzdálenosti. Nicméně auto se přes noc vybilo samo i po předchozí 150km cestě. (3x z toho mě neměl kdo nastartovat přes kabely, čili asistence - čekání - odtah). Vyřešili novou baterií, ale sami mi řekli, že to tím nebude a že jejich pocit je, že se tam děje "něco víc.

2. vyhřívání sedaček funguje jak se mu chce. Byl jsem také poučen o tom, že když je baterie nabita na méně jak 80%, výhřev se nezapne a že když jsem na servis přijel, měl jsem 79% baterie (nové - nevím proč). Čili mi přehráli celou řídící jednotku a dodali, že auto podle diagnostiky je nyní nabito na 95%. Takže jsem si logicky chtěl při odjezdu zapnout topení do sedaček. Mělo by fungovat, že? Ale nefungovalo ani za 10km. Jel jsem hned zpět a bylo mi řečeno že je to "divné"

3. přisvětlování mlhovkami vůbec nejde a prý ani nepůjde zapnout. 

4. auto se mi během půl roku asi 6x přepnulo samo do francoužštiny. Dozvěděl jsem se v mailu od prodejce, že zákazníci mají občas "neposedné ruce" a omylem si to na panelu přepnou sami. To bych asi musel býtt čaroděj, nebo v transu, abych to v menu omylem našel a vždy změnil stejně do francoužštiny. 

5. po vypnutí vozidla při probíhajícím telefonu přes bluetooth se hovor nepřepne do telefonu. Dokonce ani po zamčení auta. Hovor pořád pokračuje ve voze. 

6. rafičky budíku mají při startu udělat kolečko a vrátit se na nulu. To se povede tak v jednom případě z deseti. Jinak provozují "epileptický záchvat" na nule.

7.  automat na 5 a 7. stupni kolem 2tis otáček hučí. (To je zábavné - vyřešeno informací, že se jedná o klasický projev automatické převodovky EAT8. Výrobce ale o problému ví, ale neví zatím jak to bude řešit. -> Takže je to klasický projev - následně problém... Samozřejmě se mi to nelíbí, ale byl jsem ubezpečen, že mám 8 let záruku, kdyby se něco stalo. Super, hned jsem v klidu). 

8. z motorového prostoru se ozývá podivné pravidelné cvakání. Cca po deseti vteřinách tři cvaknutí stále dokola. )

9. několikrát už se mi při odemykáni auta neodemkl kufr. Boční dveře ano, ale kufr ne. Až po několikátém pokusu se odemkne i kufr. (závada se v servisu neprojevila -přestože u toho byl servisní technik se mnou, zrovna když se to stalo)

10. ikony u naladěných rádií ukazují jakási irská internetová rádia "RTE Gaelachte". Prý s tím nic nedokáží, protože takto jim chodí rozhlasový signál do auta. 

Pozn.: Vrchol je, když Vám servisní technik v Budějovickém HS Auto řekne, že jediná rada je nekupovat Peugeoty. A ne jednou, minule mi začal doporučovat z ničeho nic Voyagera. To přesně chcete u auta za 650t. 

Jo a mimochodem. Dnes 21.11. venku námraza a předali mi nyní na týden náhradní vůz, také Riftera. Dostal jsem ho na letních pneu. To už je trochu výsměch. 

Upraveno uživatelem artotomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Koupíš nové auto, máš z něj radost.. a pak takovej bordel.  Je to šílený.  Mrskaj tam neodzkoušený a nedotažený věci a pak to takhle vypadá. Každá rada drahá.

Jednou budem rádi vzpomínat na naše stará a ještě poctivá auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, ta auta jsou jakoby nevyzkoušená, závady konstrukce se přesouvají na spotřebitele, chlap v autorizáku mlží, protože výrobce neřekne jak dál postupovat... ☹️

ale férově musím napsat, že za posledních pár let jsem měl 3 nové pežoty a ani na jednoho si nemůžu vůbec stěžovat, zdá se  mi , že poslední rok dali ve velkém do výroby imigranty ?? 

píšu to proto, že moji první novou škodovku vyrobili v pátek na Josefa 😯 vietnamci, řekl mi pán v prodejně, TAK CO BYSTE CHTĚL ??  🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím že tohle asi nikdo nechce slyšet( číst)  ale tohle všechno je podle mě důsledek toho jak evropský zelený tlačí na zavádění nových emisních požadavků do provozu a protože díky tomu všemu se omezuje možnost konfigurace vozidla tak zkrátka fabrika do auťáků cpe systémy který jsou vyzkoušený jen v laborce a ne provozem s tím že holt když zákazník chce takový fičury tak se musí smířit s tím že tam můžou vyskakovat nějaké chyby.   To přepínání do franštiny zkuste se zeptat jestli to nemůže souviset z E colem  ( nouzovým tlačítkem) jestli se tam pravidelně neděje nějaká automatická aktualizace nebo tak něco a je možné že po té aktualizaci se auto samo nastaví do franštiny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2020 at 11:12, artotomas napsal:

 

moje poznatky a myslenky :):

ad 1. dela to nejake cidlo baterky  - jen u automatu - uz hodne lidi hlasilo a vyresilo se tim - evidente na Riftra jeste neni zadny list FAQ list vyrobnich chyb co by koloval mezi servisama

ad2 hodne lidi hlasi ze vyhrivani zije svim zivotem - nastesti nemam a nechci

ad3  mam diagnostiku Diagbox V7.83 a  moznost zapnuti tam je jen je treba mit zakoupeny online kredit.

ad5 to je snad dobre ne? kdyz chcipnu auto a muzu dal volat. Myslim vypnuti radia (dlouhy stisk) se vypne a odpoji

ad 7 me zase na manualu vibruje 2ka v zatahu (celym autem ne do volantu)  a v servisu to technik neciti .. budu jeste resit

ad10 - taky mam nejakou zelenou ikonku, jeste jsem nezkousel resit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2020 at 11:12, artotomas napsal:

Dobrý den, 

já mám taky pár věcí, které tady ještě nikdo nepsal a o kterých vedu boj s dealerem. Už jsme tak daleko, že zřejmě budu auto vracet v důsledku výrobních vad. Mám tedy Riftera GTline 1.2, 130k, S&S, automat. Výroba 12/2019. Koupě 5/2020

1. auto se mi již 5x v přes noc samo vybilo.  Jezdím vcelku normální vzdálenosti. Nicméně auto se přes noc vybilo samo i po předchozí 150km cestě. (3x z toho mě neměl kdo nastartovat přes kabely, čili asistence - čekání - odtah). Vyřešili novou baterií, ale sami mi řekli, že to tím nebude a že jejich pocit je, že se tam děje "něco víc.

2. vyhřívání sedaček funguje jak se mu chce. Byl jsem také poučen o tom, že když je baterie nabita na méně jak 80%, výhřev se nezapne a že když jsem na servis přijel, měl jsem 79% baterie (nové - nevím proč). Čili mi přehráli celou řídící jednotku a dodali, že auto podle diagnostiky je nyní nabito na 95%. Takže jsem si logicky chtěl při odjezdu zapnout topení do sedaček. Mělo by fungovat, že? Ale nefungovalo ani za 10km. Jel jsem hned zpět a bylo mi řečeno že je to "divné"

3. přisvětlování mlhovkami vůbec nejde a prý ani nepůjde zapnout. 

4. auto se mi během půl roku asi 6x přepnulo samo do francoužštiny. Dozvěděl jsem se v mailu od prodejce, že zákazníci mají občas "neposedné ruce" a omylem si to na panelu přepnou sami. To bych asi musel býtt čaroděj, nebo v transu, abych to v menu omylem našel a vždy změnil stejně do francoužštiny. 

5. po vypnutí vozidla při probíhajícím telefonu přes bluetooth se hovor nepřepne do telefonu. Dokonce ani po zamčení auta. Hovor pořád pokračuje ve voze. 

6. rafičky budíku mají při startu udělat kolečko a vrátit se na nulu. To se povede tak v jednom případě z deseti. Jinak provozují "epileptický záchvat" na nule.

7.  automat na 5 a 7. stupni kolem 2tis otáček hučí. (To je zábavné - vyřešeno informací, že se jedná o klasický projev automatické převodovky EAT8. Výrobce ale o problému ví, ale neví zatím jak to bude řešit. -> Takže je to klasický projev - následně problém... Samozřejmě se mi to nelíbí, ale byl jsem ubezpečen, že mám 8 let záruku, kdyby se něco stalo. Super, hned jsem v klidu). 

8. z motorového prostoru se ozývá podivné pravidelné cvakání. Cca po deseti vteřinách tři cvaknutí stále dokola. )

9. několikrát už se mi při odemykáni auta neodemkl kufr. Boční dveře ano, ale kufr ne. Až po několikátém pokusu se odemkne i kufr. (závada se v servisu neprojevila -přestože u toho byl servisní technik se mnou, zrovna když se to stalo)

10. ikony u naladěných rádií ukazují jakási irská internetová rádia "RTE Gaelachte". Prý s tím nic nedokáží, protože takto jim chodí rozhlasový signál do auta. 

Pozn.: Vrchol je, když Vám servisní technik v Budějovickém HS Auto řekne, že jediná rada je nekupovat Peugeoty. A ne jednou, minule mi začal doporučovat z ničeho nic Voyagera. To přesně chcete u auta za 650t. 

Jo a mimochodem. Dnes 21.11. venku námraza a předali mi nyní na týden náhradní vůz, také Riftera. Dostal jsem ho na letních pneu. To už je trochu výsměch. 

Ad6 rovnaký problém, po roku už snáď vymenia budíky ,nové im nešli oživiť 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...