Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba asi nejspíše v elektornice


Leoxis

Recommended Posts

Zdravím,

mám peugeot 407 1.6HDI r.v. 2008... Můj problém se táhne snad 2 roky už.. Začlo to tím, že mi auto vyhodilo plno chyb chcíplo mi při jízdě 2x asi za 30 minut, ale pak hned naběhlo a jelo asi rok bez problému.. Závada prý údajně byla taková, že se dostala někde do elektorniky voda a nejspíše to vyhodilo tolik chyb... Letos začíná peklo, které se už zhoršuje.. Auto jelo do léta bez problému... Před odjezdem na konci léta do Německa, mi přestalo svítit zadní pravé světlo... Vyhořela tam zem, tak se jednoduše natáhl kabel skrz koncovku na šroub, aby to svítilo a bylo po problému. Auto zvládlo cestku do Německa a zpět a jelo úplně bez problému, ale s nástupem listopadu mi milé autíčko začalo vyhazovat náhodné chyby. ABS a ESP faulty... Airbags faulty.. Ale vždy chytlo a jelo bez chyby, většinou to bylo chvíli po startu... Po té mi začlo psát dokonce, že mám vodu v naftě.. Okey to by nebyl takový problém, pokud by to nepsalo i s novou plnou nádrží... Opět také jen při startu... Nějak jsem se tedy dobelhal s autem do prosince... Nastal začátek prosince a milé auto si nachystalo nové překvapení... Ráno jsem chodil několikrát do auta tam a zpět... Zamykal jsem a odemykal.. A najednou bum auto nešlo odemknout... Pro mé velké štěstí, nevím jak záhadným způsobem zůstaly otevřené pravé zadní dveře a do auta jsem se dostal... Problém byl v klíči, baterii jsem vyměnil a klíče opět fungovaly (nejde mi to odemknout z nějakého důvody manuálně, ani po promazání, ještě se na to budu dívat až se k tomu dostanu)... Ale k mému podivu se restartoval u auta čas a datum... což mi bylo divné... Vyměnil jsem tudíž i autobaterii, protože se blíží zima a je lepší mít novou, než se znova do auta nějak dobývat... Po téhle situaci jsem se dostal konečně s autem na diagnostiku.... Tam mi zjistili, že mám jen drobné chyby, jako je autorádio, klimatizace, egr (byla to zastaralá chyba kvůli výměně).. Ale nic vážného až na to, že ABS a ESP se hádají o napětí a na baterce při vypnutém autě je jen 10,5V, místo 12V, po nastartování je na baterce těch 12 a normálně se dobíjí... Vše se chystám ještě proměřit (předvánoční čas + práce zabere fakt hodně času, takže na to jaksik moc není místo) . Tudíž otázkou první je, kde jsou ztracené 2V, co to žere když je auto vyplé... Po výměně autobaterie, jezdilo auto chvilku dobře, říkal jsem si tedy asi by to šlo, jen že se to musí poměřit... Pravé peklo přišlo dneska... Ráno jsem odjel do práce a z práce bez problému cesta asi 30 minut tam a 30 minut zpět... Odpoledne jsem potřeboval vyzvednout balík... Dal jsem si tedy jen rychlé kafe doma a vyrazil... Sednu do auta ujel jsem asi 150 metrů a vyběhly opět milé chyby, ale krásně úplně všechny pohromadě.. ABS, ESP, Airbagy, voda v naftě a ještě tuším nějaká a po asi 5 sekundovém pípání, kdy už jsem zastavoval tma... Auto vyplo. Nešlo nahodit nic se ani nerozsvítilo... Koukl jsem se pod kapotu a jediné co mě napadlo udělat připojit a odpojit baterku.. Auto šlo nastartovat vyhodilo to ještě pár chyb, které zmizly a už to zase nic neukazuje... Netuším po čem jít, protože chyby jsou všude... Možná v tom textu je zmatek, i já v tom sám mám zmatek, ale prosil bych aspoň o menší radu... Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Leoxis napsal:

po nastartování je na baterce těch 12 a normálně se dobíjí

Začal bych tady , protože 12V na baterce při nastartovaným motoru fakt není normální (obyčejně se hodnota dobíjení pohybuje kolem 14V) a vybitá baterie udělá velkej bordel v elektrice ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, jarokare napsal:

Vykašli se na dia a změř napětí na baterce normálně voltmetrem a dál zkontroluj svorky a kabely na baterce , kostru na motor a utažení všech spojů ...

Okey zítra to zkusím poměřit a zkontroluju.. 

 

před 9 minutami, Havlicek.Lukas napsal:

Voda v nafte je ale na palivovem filtru plna nádrž s tim nema nic spolecneho

 

S tou plnou nádrží jsem to myslel tak, že třeba mohla být horší nafta a proto to vyhodilo chybu, všimnul jsem si u auta, že když dám do něj nějakou levnější naftu, tak se mu to nelíbí... Přičemž poslední rok tankuji na jedné a té samé benzince...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je ve filtru voda (čidlo kontrolky je ve filtru), nepomůže natankovat super naftu, nejlépe odkalit filtr, nebo vyčistit filtrbox a vyměnit vložku, v nejhorším aspoň nalít do nádrže nějaký přípravek proti ,,zamrzání'' nafty --to bys měl v mrazech dělat preventivně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano, ale v tom si myslim, ze by problém nebyl, já bych tam viděl spíše problém v elektronice někde, kdo ví kde, odpoledne to budu měřit, každopádně mrknen na to taky :)

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, jarokare napsal:

Začal bych tady , protože 12V na baterce při nastartovaným motoru fakt není normální (obyčejně se hodnota dobíjení pohybuje kolem 14V) a vybitá baterie udělá velkej bordel v elektrice ...

Tak jsem to dneska měřil, při vypnutém tam je 12,7V a při nastartovaném něco nad 14V, tudíž baterie a vše kolem by mělo být v pohodě.. Kostra atd. taky, vše by mělo být v pořádku... Opravdu si teď nejsem jistý co dál kontrolovat, jedinně snad kabel po kabelu, jestli není někde zkrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle hodnoty jsou v pořádku  , bylo mi divný těch 10,5 a 12V , co jsi psal v prvním příspěvku . Vypadá to na špatnej kontakt nebo přechoďák někde v napájení , protože se to chová , jako by byla slabá baterka , ale to už je o měření a hledání ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vyhodila to dia... Lepší proměřit i ručně.. Teď už to bude ta největší sranda to najít.. Určitě dám vědět, jak nějak postoupím, snad se na něco brzy přijde

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...