Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pokec k obecným informacím


Recommended Posts

Hele nemalujte čerta na zeď... je před  námi minimálně měsíc... a český kořínky sou odolný... na odpískání je zatím ještě času dost... :) poďte doufat ... 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, většinou bývám optimista, ale v tomhle případě (vývoje epidemie vzhledem k příliš veliké menšině nerozumných jedinců a jejich "nerozvážnému" chování) mi to fakt moc nejde... 😕

No, jsem si nicméně jistý, že otázka kolize školy v přírodě s termínem srazu, je tím vyřešena a tedy bychom na 99% mohli. Pokud ovšem všichni budeme moct... 🤔

A to vůbec neuvažuju, že můžou nechat v platnosti početní omezení na shromažďování osob (třeba i těch 30), když školy chtěj otevřít až jako poslední...

Zasr*** virus! Chjo...

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No @Weri 605 Bloknuto / objednávku mám.  Ale platbu posílat nebudu, jsem od života pesimista a nevěřím , že se to do té doby vyřeší / povolí.  😷

Nicméně chci abys věděla , že jsem připraven ti / PC poslat nějaké drobné  (200/300,-) alespoň jako bolestné za organizaci. To že asi nepojedem není tvoje / PC vina a nevím proč bys na to měla doplácet !

Něco jsme si spolu řekli na Pražském micro srazu , ale to nemění nic na věci, že jsi (a asi nejen ty) do oragnizace něco investovala . . .   :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim jen čas... 😁 a ten mi vůbec nevadí... nic neplať.... Peníze od ostatních jsou všechny stále na našem účtu... pokud sraz nebude, všem všechno samozřejmě pošlu zpět.... :)

uvidíme..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš co mluvit o pošucích, na Tvém prvním srazu (zmiňovaném Radimem) jsem byl z Tebe hotovej :D v dobrém slova smyslu :super

Myslím si, že bez takových jako jsi Ty, @Medvěd, @Pe.Tr, @Schreek, @Radek Hurvajz @Radka S., @Weri 605, @radim.1008, promiňte mi mou sklerózu,ale kdybych si měl na všechny vzpomenout.. a v úplně poslední řadě moje skromnost.. by nebyl Peugeot klub takový skvělý, jaký je a pro mě jste druhá rodina. :papa :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, vláda blbne non plus ultra, ale květen není moc reálný. Aktuálně končí 11.4.2020 Nouzový stav vyhlášený vládou. Zpřísněná opatření o zákazu shromažďování a spousty uzavřených věcí platí taky nově ode dneška do 11.4.2020. Dne 7.4.2020 se schází parlament a první na jednání je vládní návrh prodloužení Nouzového stavu o dalších 30 dní do 10.5.2020. Sraz máme jen o 14 dní později.

Po dnešním ranním vyhlášení Kurzarbeitu - tedy výsměchu - MPSV formou nezávazného informativního dokumentu asi spousta firem procitne a rozdá výpovědi. Protože spoustě z nich to papírování za 20% podporu stát nebude a těch 80% nemají už dnes. Takže pracáky přestanou stíhat a lidi začnou řešit prachy. Pokud je manželka s děckama od 12.3.2020 na ošetřovném 60% z už tak mrzké mzdy, k tomu manžel nově poslaný domů na 60-80% mrzké mzdy podle důvodu ukončení výroby, tak v květnu budou mít za sebou druhou nízkou výplatu a výpovědi v kapce. Než jim firma - a jestli vůbec - vyplatí odstupné (z těch nízkých průměrů) a uplyne výpovědní doba, nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti. Takže koncem května bude asi většina lidí řešit jiné věci.

Ti co peníze mají a mají firmy, tak už budou díky nucenému zákazu a zavření nebo ošetřovného většiny zaměstnanců nebo karanténě nebo nedostatku lidí či součástek taky na huntě. Jako zažil jsem si za 30 let podnikání (to jsme po Skype právě oslavili, páč oslavu v Imperial Clarion Hotel Ostrava**** jsme museli zrušit) povodně, krizi 2008 a nikdo se zjevně z ničeho nepoučil.  Nemáme ve státě ani flexibilní zákoník, ani zásoby strategických krizových věcí, ani záchrannou síť, ani metodiku pro tyhle případy. Děs. Firmu a rodinu jsem díky zkušenostem převedl na krizový režim do 2 dní a normálně vzdáleně fungujeme, výuka i práce, tedy do ní jezdí jen manželka. Já zalít kytky do kanclu a vybrat poštu 1x týdně.

Jinak Peugeot importér už odpískal Roadshow na květen i červen (dnes jsem s nimi mluvil) a co se týče elektro 208, tak tu by stejně neměli, pokud by jim ji nepůjčila Francie. A tu by jen vozili sebou, žádné zapůjčení není možné. Svoji  by měli nejdříve v červenci. S virem se všechno posouvá a budou rádi, když v červenci vše rozjedou. A bude mít Klub Lávka otevřeno? Nekrachne mezitím? Bude dovoleno shromažďování lidí v desítkách či stovkách? Je toho hodně, co nevíme.

Ale máme se fajn, jsme spolu doma a na zahradě, děláme tam i tam věci, co se stále odkládaly, užíváme pěkného počasí a posilujeme imunitu. Optimismus, šťopička zkapalněného ovoce 3x denně, lehká jídla se spoustou zeleniny a ovoce, pít čistou vodu, vydatný spánek, pohoda. A hlavně nečumět na komiky na tiskovkách v TV a všechny ty katastrofiky, páč se fakticky nic moc neděje. Statistika z roku 2017:
Zemřelo přes 111 tisíc lidí, což je nejvyšší číslo za posledních 20 let . Statistici připomněli, že v lednu a v únoru se rozšířila epidemie chřipky, a počet zemřelých v těchto měsících tak překonal hranici 10, respektive 12.000 osob. Aktuální koronavir v ČR po necelém 1 měsíci 60.990 testů, 3.604 pozitivních, 61 uzdravených, 40 mrtvých.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně já mám sraz ošéfovaný do posledního detailu už teď, takže pokud se nevyplní tvoje škarohlídský 😡scénáře... bude jediný co mě zatím brzdí pivovarská prohlídka..., ale tak při nejhorším dáme ráno v kempu ňákou soutěž (alespoň vystřízlivíme 😂) a do popek uděláme spanilku na oběd a pak si hodíte orienťáček... :)

Na zrušení srazu je eště dost brzo...!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radovanek jako svým způsobem chápu to co jsi napsal a v některých věcech s tebou i souhlasím ale kulantně řečeno tvůj příspěvek v tomto tónu na tomto místě je víc než nevhodný. Když odhlédnu od toho že ty jsi jeden z mála který ač se to nenosí tak sem pravidelně zatahuješ politiku tak pro mě ta nevhodnost spočívá hlavně v tom že spousta lidí si tuto akci stanovila jako svůj maják v nedaleké budoucnosti s tím že je to dost blízko aby se na to dalo těšit a ještě dost daleko aby to mohlo klapnout se sejít. A někteří i za cenu toho že by jeli třeba jen na tu sobotu na kukačku. Takže buď tak hodný a svoje pesimistický výhledy který pramení z nedostatku jiné zábavy si prosím vykresluj jinde. Nejlépe mimo Peugeot club celkově. A přeju ti aby se tvému okolí ku.vavir vyhnul protože z toho tvojeho " páč se fakticky nic moc neděje " se mě otevírá kudla v kapse. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych to taky neviděl tak katastroficky, jsou státy (hodně velké a bohaté), co nám závidějí, jak to zvládáme :myslim, i když nějakou zbraň bych si taky koupil..., jasně, dalo se to asi udělat i lépe, ale co bysme po těch převlečených chtěli 😂, já mám hruškovicu, takže žízní netrpím, mráz konečně ustupuje, slunko svítí--tuž co bych eště chtěl??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo se mi říci, že Vám závidím, že můžete sedět doma a dohánět resty - také jich mám dost.   Ale vlastně jsem rád, že já do práce mohu chodit , protože jsme potřební a my práce máme dost !!! 

A já se mám vlastně na tom nejlépe , tedy pokud dostanu stejnou výplatu . . .  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nam nastesti vse taky jede kolem 80% planu, jasne jsou nejake seniorhomy, jsou b.brauni a další, kam se teď de facto nesmí, ale nás legilativa podporuje, tak doufáme, že to v klidu přežijeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás podniky fungují a nepropouští. Je pravda, že jsem zvažoval přijet v sobotu na sraz, ale uvidíme, jak dlouho bude trvat nouzový stav. Zdraví máme přece jen jedno. Jedninou výhodu koronar vir má a kterou bohužel @Radovanek neuvedl, je pokles pohonných hmot:super.
  Přeji všem, aby se jim koronavir vyhnul a nejen ten, ale i chřipky a další nemoce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čistě věcné informativní upřesnění:

Mezi "nouzový stav" a zákaz volného pohybu resp. zákaz shromažďování resp. uzavření některých provozoven (restaurace, penziony, kempy) nestavte rovnítko. Vláda to staví na dvojím právním základu a ta omezení mohou v nějaké podobě platit i po skončení "nouzového stavu".

Ale naděje umírá poslední! 😉

...snad nebude potřebovat ránu z milosti, aby se, chuděra, zbytečně netrápila... 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... ať je to jak chce, já se nevzdám, takže když to neklapne letos, příští rok je jasnej...! 😃 Taky se někdo nechal slyšet, že tak jak zakazovali, tak budou zase povolovat... Takže doufejme všichni...

O tohle se prostě nechcete nechat připravit...!!!!! 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...