Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

startování


somira

Recommended Posts

Poslední měsíc jsem měl problém se startováním, Při startu při plně nabité baterce hodně pokleslo napětí a startér pomalu otočil motorem a tem naběhl. Bylo jasné, že je problém v uhlících startéru. Mám jeden náhradní a tak jsem vyměnil. Vyndaný startér byl klasicky od oleje, tak jsem ho vyčistil a nechal dát nové uhlíky. Náhradní nasazený startér točil jako divej a vypadalo to, že bude klid. Poslední týden ale problém stejného charakteru. Jen jsem změřil baterku a ta padala strašně rychle. Dosloužila po 9.letech. Po nasazení nové baterky opět klid a pohoda až do včerejška, kdy při startu slyším cvaknutí ale startér se neroztočí. Ani napadá stav baterky jako když byla závada na uhlících. Pocukal jsem autem na rychlost a startér se roztočil a nastartoval. No ale další start to samé. Říkal jsem si, že nevysouvá startér pastorek, tak jsem dnes provedl opět výměnu startéru. Stav je stejný, pouze slyším cvaknutí ze startéru ale ten nezasune a neroztočí. Baterka je dobrá. Na deset pokusů se dvakrát roztočil a pak už nechtěl.

Kde bude problém???

Spínací skříňka - ale to by asi startér necvakl?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě mě napadla jedna věc. ... možná je startér blbě nasazenej a pastorek moc dře o věnec a cívka ho pořádně navystaví... 

Nemám tam takovej ten středící kroužek z pozice 70.

On tam asi nebude jen pro parádu...

startér upevnění.jpg

Upraveno uživatelem somira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kroužek (jak si správně poznamenal středící) je tam opravdu hodně důležitej , kdyžje starter vyosenej , tak můžou marážet zuby pastorku na věnec a tím pádem nedojde k sepnutí silový části cívky startéru . Dost často se stane , že při montáži ten kroužek zaleze celej do díry v převodovce , protože nemá osazení jako díra ve starteru , tak se mrkni , jestli tam náhodou není , vyšťourej ho ven a naklepni do starteru a pak teprve nasaď starter na převodovku .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nasadil středící kroužek a stále stejné. Vyndal jsem startér ven a cívka nevyhazovala ani tam.

Dal jsem starej startér a ten se chytl a točí.

Asi jsem tu cívku špatnou montáží bez středícího kroužku nového startéru nějak poškodil 

Dám do servisu zkontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych se podíval na kostru. Když vyndáš filtrbox, tak pod ním je na převodovce kostřící šroub. Zkus ho povolit, očistit, namazat a utáhnout.
Už jsem to u jedné C8 takto udělal a bylo to v pořádku potom. Je to šroub do závitu na převodovce, tak to neutrhni.
Občas se to při startování tvářilo jako vybitá baterka, občas cvakalo jako vadná cívka......

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vyndal futrál na filtr a hledal připojení kostry na převodovku... no nenašel jsem nic.

Tak jsem našel jeden šroub v rámu a jednu závitovou díru na převodovce a propojil plochým měděným spletencem.

Startuje to dobře, tak snad už  to bude dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ukostřením to nebylo, po doplnění kostřícího kabelu se chová startér podobně. Je to loterie. 

Mám pocit, že by mohl být problém ve spínací skříňce. Když startuji jen s lehkým otočením, tak ve velká pravděpodobnost, že to jen cvakne bez roztočení. Když otočím rázně, tak se to většinou roztočí dobře.

Je to možné, že budou nějaké blbé kontakty ve spínací skříňce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...