Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

transmitter APT


Sepp

Recommended Posts

Ujel jsem s ním mnoho tisíc km, kvalita hudby OK. Měl jsem i několik typů, kvalita hudby je podobná, jako vysílání FM. Ty starší měly dvě nevýhody:

- po nastartování ho musíš odstartovat, jinak zní šum bez stanice (nosné frekvence)

- po nastartování by měl pokračovat tam, kde přestal, jinak budeš poslouchat začátek pořadu znovu

Bohužel, tyto nevýhody se z inzerátu nedozvíš.

Nicméně, ta cena 139 Kč je dobrá sázka.

PS: zkus zvolit typ s Bluetooth - měl by zároveň umět i handsfree telefonování, pokud budeš přehrávat hudbu přes Bluetooth z mobilu.

Nevím, proč by to mělo degradovat zvuk - digitalizace (MP3) se používá běžně, a signál se moduluje na nosnou - v době, kdy prakticky každý zvuk prošel tímto řetězcem, v tom nevidím nic vyjímečné.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, FM vysílače (VKV) se taky nedá vůbec poslouchat.

A pak je tady druhá skupina HiFistů, ti zase nemohou poslouchat digitální (zubatý) přenos (MP3, .wav). Jedině klasické LP desky.

Takže jedině lesní ticho.

Doporučuji tazateli Sepp, aby vyzkoušel a pak se rozhodl.

Radek Hurvajz: uvědomuješ si vlastně svoje argumenty a jejich platnost v autě? Já např. mám v autě spoustu šumu (tech. výraz pro hluky v pozadí) od motoru, kol, vzduchu atd. Kdyby se měl měřit klasický odstup šum/signál za jízdy, kolik by se naměřilo...

Podobně je to s dynamikou. Při poslechu v sále, kde je absolutní ticho, tak se ocení velká dynamika (tiché housle vůči fortisimmo). V autě je spíše užitečný opačný jev, malá dynamika, jinak by ty tiché housle nebyly slyšet.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda 

Taky si říkám, že "ruchů" je při jízdě víc než dost. Nepočítám s nějakou koncertní úrovní, ale spíše mě zajímalo, jak je to s rozsahem FM ... jestli se v tom rozsahu najde nějaká "prázdná" na kterou se dá naladit.

Pro mě to je rychle/levné řešení jak bez zásahu do originálního rádia dostat USB/SD/jack ...

A ano, je pravdou, že cena není závratná na to, abych to nezkusil - ten "modrej zub" zkusím pohledat, ale počítám, že to už nebude za tuhle cenu ;)

 

Upraveno uživatelem Sepp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám, že povolené je 50 nW (nanowattů), ale ty starší šly trikem (podrž hlavní tlačítko 10 sekund) přepnout na 100 x silnější režim. Kontrolka pak svítila červeně, namísto zeleně.

Teď jsem zkoušel novější, na 87,5 MHz nevysílá nic, signál mi pokryje celý dům. Tento: http://zlepsovak.cz/cs/transmittery/164-mp3-prehravac-s-radiovym-prenosem-cte-sd-usb-do-necte-id3.html?search_query=transmitter&results=1

Škoda, že nebydlíš blíž, půjčil bych ti ho na vyzkoušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...