Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Televize a možnost zapojení externího zvuku


Šalda

Recommended Posts

Ahoj, koupil jsem novou TV Philips. Teď ale řeším co se zvukem, u předchozí jsem měl napojený do televize 2.1 Logitech přes Jack 3.5, a hlasitost se ovládala přes ovladač televize. Nyní má televize tuhle možnost taky, ale hlasitost jde do "sluchátek" zvlášť, takže při každé změně hlasitosti musím do menu a do nastavení sluchátek, což je kravina. Televize má jen hdmi acr a nebo Digital audio out, což myslím je něco jako toslink nebo tak něco, co jsem našel na netu. Buď teď můžu koupit nějakej soundbar, kterej bude mít hdmi acr, což se mě teď moc nechce, vánoce se blíží, a nebo můžu koupit nějaký konvertor, který převede zvuk z toslink, neboli Digital audio out na analog chinch, kde už to přes redukci napojím na Jack 3.5. Vím že to není ideální řešení, ale aspoň na pár měsíců by to mohlo být fajn, ten zvuk z televize je otřesnej. Když koupím nějaký ten konvertor, tak hlasitost půjde ovládat normálně přes ovladač hlasitosti na TV? 

Já se s tímto ještě nesetkal, zatím jsem vše valil přes SCART, chinch a jack. 

Díky za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vystupu na sluchátka by to mělo jit ovladat normalně nahned. Mam taky připojene PC bedny k TV a hlasitost ovladam normalně. Jinak pokud koupiš ten převodník tak hlasitost TV ovladačem ovladat nejde, je to vystup se stálou hlasitostí pro zesilovač, takže buď z toslinku do PC reprobeden, nebo nějakýho domaciho audia. Ja použivam pro připojení k zesilovači toto a jsem spokojenej

 

https://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydrž to a po vánocích bych šel do soundbaru od stejné značky jako je tv.  Sleduju hudbu na youtube a už si to jinak nedokážu představit :D 

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tam pokud nemá jinej vystup než optiku musi to řešit převodnikem DAC, nejlevnější je ten Fiio Taishan a zvuk ma celkem dobrej, jinak bych doporučil nějaký Cambridge audio DAC Magic 100 napřiklad, ale to se bavime o cca 4000,- kč

 

Ono ten soundbar přes Hdmi bude asi taky o dost lepší jak repro v TV

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně že ne.

Ja to mam třeba tak že malý PC bedničky jsou pichnutý do sluchatkovýho vystupu a na ty TV hraje standardně, pokud si chci pustit nějaký koncert tak to z optiky přes to Fiio pošlu do Yamaha receiveru a zněj do B&W reprobeden a vychutnám si to jak se patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I minulé TV, byla to Samsung, to šlo ovládat ovladačem od TV, nyní u Philips to nejde, sluchátka mají ovládání hlasitosti zvlášť, možná pro někoho je to dobrý, pro mě bohužel ne. A tím že bedny jsou dělaný spíše k pc, tak nemají dálkový ovladač, ale jen ovladač i beden. A nemůžu pořád běhat k pc to ovládat. Pokud to tedy přes převodník nepůjde ovládat hlasitost přes ovladač televize, tak to taky pro mě nemá smysl. Kvalitní bedny za 20 tisíc zatím kupovat nebudu, dokud tady bydlí i tchyně, byl jsem donucen je odnést do dílny, i se zesilovačem, kde si to můžu pustit jak chcu hlasitě, doma to nejde, třepou se jí potom skleničky ve vytríně 😀

Navíc co jsem se díval na pár testů, tak když je to přes hdmi acr, tak by to mělo být pohodlnější než přes Digital audio out, což je teda optika? 

Takže se budu dívat jen na sounbary s hdmi, nejlépe taky Philips, něco jsem našel nějak za 3500, to by asi stačilo co se týče "kvality" hudby. 

Jiná možnost asi nebude. Ku.va teda, teď se to nehodí, budu kupovat Ps4, a další kraviny na vánoce, tak sem to chtěl aspoň zatím nějak vyřešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, vagi napsal:

Povidej, přeháněj. B&W + Yamaha = slušný zvouček. Co máš za komponenty?

Tak starý, slabý. Yamaha RX 497 + B&W 685, ale zvouček je to slušnej no, hlavně když do toho pustim nějakej FLAC 24/192 mam k tomu Yamahu WXAD 10, na ni jsem přešel pravě z toho CA DACmagic 100

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče zvuku, tak nesnáším 5.1, k TV a pc mě stačí 2.1, ale když chci kvalitu tak mám zesilovač Sony a 2 sloupy, subwoofer nikdy nebude hrát takový basy jako pořádnej sloup. A jinak teda kamarád si koupil Jbl party box 1000, a čuměl sem jak puk, hlasitý jak prase, basy že málem spadnul barák, ale zvuk celkově nevyvážený, 3 pásma budou hrát vždycky líp. Ale jinak na normální bordel to Jbl stačí, však taky za to dal 20 tisíc, tak to musí trochu hrát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi No to každopádně

 

Měl jsem JBL JBL ES90, ale když jsem se stěhoval k @Radka S. (mimochodem dukaz že club je jedna velká seznamka :D ) tak jsem zjistil že do toho obyváčku je to moc velký, tak jsem koupil ty B&W po kterých jsem pokukoval už dýl.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám na mysli jako celkově, nejde jen o basy, jde o čistej zvuk, a ten za mě podají jen 3 pásmový sloupy. Ten Jbl 1000 má basy jako prase, ale co z toho když ostatní pokulhává. Ale je jasný že je toho hodně co podá dobrej zvuk, o tom žádná. Ale nebudeme se tady bavit o hudbě za 100 tisíc a víc, to už je jiná liga. To co mám v dílně mě stálo asi 30 a mám to asi 18 let, a nedám na to dopustit, bedny jsem si tehdy skládal sám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bedny se mě nevejdou k TV, jsou moc vysoký, musel bych dát TV tak o 30 výš, a to už nejde. Jinak bych je tam dal zpátky, i proto jsem je odnesl do dílny. Stejně tam trávím víc času než doma 😀

Sakra teda, ještě jsem našel převodník h hdmi na analog chinch, premiumcord. To by možná šlo taky, ale právě nevím zda to půjde ovládat ovladačem od TV. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Šalda napsal:

Ty bedny se mě nevejdou k TV, jsou moc vysoký, musel bych dát TV tak o 30 výš, a to už nejde. Jinak bych je tam dal zpátky, i proto jsem je odnesl do dílny. Stejně tam trávím víc času než doma 😀

Sakra teda, ještě jsem našel převodník h hdmi na analog chinch, premiumcord. To by možná šlo taky, ale právě nevím zda to půjde ovládat ovladačem od TV. 

Ti nevim jestli zrovna Premiumcord, to není moc prověřená značka, měl jsem před tim Fiio Taishan nějakej DYNAVOX mini DAC II a to se nedalo srovnat, ten Taishan hraje o dost líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...