Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Závady, poruchy Peugeot Rifter


Lukypa

Recommended Posts

V 17. 7. 2020 at 8:29, rOMANrOMAN007 napsal:

Ahoj,

nema nekdo problem jako ja, ze auto se trese (ibruje) patrne je to nejvice pri rozjezdu  na 1, 2 (pri nejvetsim kroutaku) ? Ze bych mel pech a hned spatna poloosa  ? 🙄

Long, 1,5, manual

Mě to dělá taky. Řekl bych, že jenom na dvojce. Nejvíce pokud jsou kola mírně vpravo, mírnější zatáčka do prava. Taky pocitově v max krouťáku. Pozoruju to tak od 5t km. Teď mám 8,5t km. A k tomu mám další bonus ... krátce po nastartování je v řízení u stojícího auta cítit velký pulzní odpor. Jako když je přetažené ložisko - vymačkané důlky.  Pomalým točením volantu to vždy skočí tak o 2 stupně a znovu to ztvrdne. A znovu a znovu. Jako by bylo nějaké pomatená regulace posilovač řízení. Vzdy to zabere a hned pustí a znovu a stále až do plného rejdu. Po nějaké ujetého vzdálenosti to zmizí. Ale ne zcela. Máte někdo podobnou zkušenost? Jo a mám Long 1,5 manuál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o tento jev, také jsem si něčeho podobného všimnul... Nicméně vyskytlo se to tak zřídka, že jsem nebyl schopen přesně určit kdy se to stává, když se to snažím vyvolat tak se to nepovede.. Napadlo mě, že jsem paranoidní a že prostě ztrácím trakci při plném plynu a momentu a jak se kola vždy trochu pootočí naprázdno tak to pak poskakuje..

Dneska jsem byl v servisu kvůli té hlášce předčasného servisu a ptal jsem se na to, tam mi bylo řečeno že auto má tak citlivé své senzory, že pokud by byl nějaký takový problém, hlásilo by mi poruchu... Mimochodem když přijedete do servisu, protože to auto požaduje předčasně, u mně v 6000km, dostanete nový olej a filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj. Tak jsem před pár dny přišel k autu a baterie uplne off......takže voláni na asistenci po té přijel pán s náhradním zdrojem, ale auto nešlo nastartovat-stále málo proudu ! Druhy pokus s autem na odtahovku a do servisu....po 3 dnech mě bylo řečeno že nic nenašli a jen nabili baterii a udělali zatěžový test a že vše ok. Tak nejak nevím co to má znamenat ?? 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Vcera sa mi pocas jazdy stalo, ze mi nefungovali tlacidla okolo displaya (napr. Hlasitost), takisto ovladanie na volante, fungovala iba dotykova obrazovka. Po naslednych dvoch startoch auta sa to samo opravilo. Bol som ale nas*aty, ze nemozem vypnut Start/Stop, lebo sa nedalo prepnut ma nastavenia. Aspon ze auto islo, tak asi musim byt spokojny 😷

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Asi by mohlo být i v sekci Ad Blue. Po peripetiích s Partnerem viz mé příspěvky jsme jej prodali a koupili Riftera Long. Náš místní prodejce nezklamal 5 příplatkových výbav nedokázal již bývalý pan na prodeji zadat do systému a nový zaměstnanci proč by to kontrolovali. Ale to by bylo na dlouhé povídání. 

K Rifteru, je to Long. Před týdnem černý výfuk na konci, to mi přišlo divné, za dva dny neuvěřitelné oblaka dýmu za námi, štiplavý kouř. Žádná kontrolka, auto jelo stejně +- 😉 tak včera servis odpoledne info, odešel vstřikovač AdBlue místo vstřiku to tam teklo jak z hadičky už po nastartování tak že sepsali soupis požadovaných dilů, zašlou koncesionáři ten buď schválí nebo okleštit a pak objednání. Řekl jsem že chci vše nové od svodu za jat, filtry jelikož ad Blue se vypaluje až od 400 st výše tak že je vše zablite tou sragorou adblue. Nemůžeme mít nic bez problemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ptačí trus je vlastně mírná kyselina, takže když to zjistím na karoserii, hned to utřu a spláchnu vodou atd., ale to co je na fotkách je odloupnutý lak, jestli dobře vidím, takže s vysvětlením servisu bych se nespokojil--trus barvu vytáhne (vybledne), ale ne aby se loupala :bojim, možná by to chtělo soudního znalce :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...