Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická klimatizace


brixtr

Recommended Posts

Pokazde kdyz naatartuju mam zapnutou klimatizaci(A/C) naposledy pred chvili kdy venku bylo 11 stupňů a na pp mam nastavení 21stupnu ( furt :D ) 

pred vypnutim motoru ji mam vždy vypnutou.

da se to nejak vypnout aby se mi sama nezapinala?

406 coupe 2.2 hdi, r.v 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím,že ne. Od toho je automatická nebo ne?:myslim:D

já mám teda nastavených 22 - 23 v režimu "auto" a akorát si někdy přidám větrák, jinak to neřeším a nechávám tomu volný průběh:roker Jinak, když mi nešla klima a přepínal jsem to do "eco", tak jsem si právě taky hlídal, protože se stejně přepínala do "auto". Spíš mi vadí, že když mám ručně přidané na větráku a přepnu ofuk na okno, tak se to přepne do "auto"...(větrák se většinou zase ztlumí)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc vím, že se aspoň protočí kompresor a nezatuhne jak u manuální klimy. A navíc za jízdy zaplou klimu ani nepociťuju na výkonu:)

Nedávno se mě ptal kolega (vyučený mechanik), který dal letos za opravu klimy (kompresor a chladič) asi 11 tis, jestli jí musí pouštět i přes zimu:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brixtr To bude specifická záležitost 406, protože ani u jednoho z Peugeotů, kde máme autoklimu, se sama po nastartování nezapne. Nemáš náhodou zapnuté "auto" a jen vypneš AC?
To by pak dělat mohlo. Vyzkoušej, co to udělá na manuál :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mám klimu na AUTO a vypnu AC tak po nastartování klima zůstane vypnutá,

Když mám manuál nastavení a vypnu AC tak po nastartování klima zůstane vypnutá,

Dokud ji nezapnu zůstane pořád vypnutá....

Jak u minulé 406 (2003) tak u aktuální 406(2002) je to stejné obě MUX.

Ale oba BENZÍN,tak nevím jestli se to zapíná jen u dieselu a proč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřeknu to 100% ale přijde mi že ne vždy ji mám po nastartování zapnutou. Zapnutá je v létě, v zimě nebo když je sychravo, ale když je třeba 15st a svítí slunko tak bych řekl že je vypnutá. Mám to takhle zažité. A chápu to tak že jí to zapne když je veliký rozdíl teplot venku / v autě nebo když je sychravo / mráz tak kvůli odmlžení. HDI - neMUX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ve své 406 old modelu mám  AUTO klimatizaci, kterou mám nastavenou na 22 st. Celsia. Pokud větší teplotní rozdíl, tak se mi při nastartování sama zapne (přesný teplotní rozdíl jsem nezjišťoval). Hlavně v létě, ale i ted v zimě. Parkuji v nevytápěné garáži. Klimatizaci používám i v zimě. Nejenže zahřeje, ale i ,,vysuší" vzduch ve vozidle a tím zamezuje zamlžení oken. Samozřejmě, že ji nepoužívám v zimě po celou dobu jízdy. Zaleží na okolnostech (vlhkosti vzduchu). I v manuálu se píše, že by se měla klimatizace používat alespoň jednou za 14 dní, a to z důvodu, aby proběhla cirkulace náplně v systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim si ze se zapne sama pokud je vetsi "rozdil" teplot pri vypnuti a zapnuti - prave proto je "automaticka" a je proto zapnuta aby pripadne jak uz nekdo psal odmlzila treba okna ....
Staci tlacitkem vypnout a ostatni nechat v "AUTO" modu .... udrzuje teplotu a nemusum se o nic starat ....?

Skoda ze P406 uz nedokaze "michat vzduch" tam kde je potreba jako konkurence u "VW" ....
A samozrejme totalni nedodelek vydech jen dolu k noham ..... to je prakticky nefunkcni zalezitost - pokud se nezacne "carovat" s vydechy na palubce ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...