Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

členský příspěvek - zdražení


SV 24

Recommended Posts

Také nejsem z žádného velkoměsta a přesto občas něco využiji v AK.

ALE především, Peugeot jako takový mám rád, tady na klubu se vždy najde dobrá rada a, i když se to tu občas pohádá, tak jak říkávala babička "co se škádlívá, to se rádo mívá". A na jaké stránky bych se po večerech u notebooku díval. 🙂 

Byla by obrovská škoda o takovou komunitu přijít jen pro pár stovek navíc za rok.

Mimochodem, stovka jsou dnes + -  tři piva v hospodě při pokecu s přáteli. Takže berme to tak, že jsme tu v hospodě a dáme si za rok o tři pivka víc. 

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca v roce 2010 mne oslovil "clen" fora ,z Olomouce , s tim ze je na klubu uz 7let a chtel by moc podekovat za to ze tady mohl byt , mohl tady cerpat informace a rady a diky tomu svoji 307 o to vic miluje. Uz nevim jak k tomu dosel ale napsal mi ze 7let x (ted uz nevim jestli 300,- nebo 400,- jako clenske ) a ze posila klubu zpetne tuto castku (2100 nebo 2800,-) a ze moc dekuje. Podotykam ze slevy u ak tehdy jeste tak nebyly v kurzu ,dokonce benefitu nebylo uplne tolik a taky tento clovek nebyl nikdy ma srazu, ikdyz jsme meli jednou tu cest se osobne v praze potkat kdy jsem mu neco predaval(snad nd uz si to nepamatuji) pan kolem 45-50let....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co za to... :)

cituji z hlavní strany...:

"Základním posláním Peugeot Club Amis de Lion je sdružovat zájemce o dění (informace a novinky) z oblasti automobilismu a příznivce vozů automobilky Automobiles Peugeot a poskytovat služby těmto členům. Club vznikl na podzim roku 2001 a za své hlavní cíle si klade:
 

  • Zprostředkovávat a poskytovat všestranné informace o automobilech Peugeot
  • Provozování webových stránek s adresou www.peugeot-club.com www.peugeot-club.cz www.peugeot-club.sk a www.peugeot-club.eu
  • Pořádání společných akcí a srazů pro členy clubu i pro zájemce z řad nečlenů.
  • Umožnit členům clubu využívat různých výhod, které pro sdružení nabízejí firmy, zabývající se prodejem a servisem nebo jinou činností spojenou s automobilismem.
  • Zabezpečit zprostředkování výměny informací mezi jednotlivými členy ve formě veřejných diskuzí.
  • Obhajovat zájmy svých členů.
  • Zajišťovat prodej a propagaci předmětů s logy či názvy sdružení („Peugeot Club Amis de Lion“, „Peugeot-Club“)

 

Hlavním důvodem proč se stát řádným členem klubu by měla být chuť podpořit tento projekt, nebo "poděkovat" za pomoc, která se Vám zde donesla."

Srdcaři prostě..... ❤

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však já už to psal i jinde - nejdůležitější je ta komunita. Schopnost a ochota pomáhat a radit si. Spoustu členů považuji za kamarády a jsem rád, že tu mohu být... A na to se cenovka dát nedá :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na co konkrétně ty peníze půjdou? Já proti zvýšení příspěvků celkem nic nemám, ale nějak jsem nepostřehl, jak nám to pomůže k světlým zítřkům. 

Jinde zmiňované srazy zdarma/se slevou jsou podle mého stejně neuskutečnitelné vzhledem k prostředkům na něco tak drahého v porovnání, co se vybere navíc a stejně ten problém v nízké návštěvnosti není primárně otázkou ceny srazu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Almanil napsal:

A na co konkrétně ty peníze půjdou? Já proti zvýšení příspěvků celkem nic nemám, ale nějak jsem nepostřehl, jak nám to pomůže k světlým zítřkům. 

 

nejde jen o srazy....

...jen provoz tohoto webu a clubu prijde na cca 100000 rocne.

v te nej dobe klubu, jsme otocili rocne i pulmilionu 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k tomu by se mohl obšírněji vyjádřit  předseda @SV 24 protože ten je nejpovolanější z vedení. A měl by mít o účetních věcech minimálně povědomí.

Protože předsedo při vší úctě kterou k práci vedení chovám se mi dost nezamlouvá ten způsob jakým jsi nutnost zvýšení členského příspěvku prezentoval. Podle mého názoru to chtělo minimálně pár řádků s čísly  kde by bylo vyjeveno kolik cca se platí za poštovné ke kartičkám, kolik stojí provoz webu jako takového, a to třeba vztaženo k letošnímu roku a to samé třeba abys to nemusel složitě dohledávat kolik to vyjmenované stálo v roce kdy jsi funkci přebíral nebo rok před tím protože určitě jsi dostal k dispozici nějaké takové údaje od minulého vedení.  Opravdu se nezlob ale to že takhle důležitou věc sdělíš na pěti řádcích z toho na dva připadají oslovení a poděkování takže v podstatě ve třech řádcích z nichž v jednom je zdůvodněno že prostě se zdražuje všechno. To mi nepřijde jako nejlepší forma pro sdělení takhle závažného tématu. Další věc podle mě se takové téma mělo otevřít v jiném načasování a hlavně nezlob se na mě ale Ty osobně jsi si to měl načasovat tak aby jsi minimálně první dva dny měl čas na to si zde diskuzi " moderovat " sám odpověďmi na z diskuze vyplívající otázky v řádu dejme tomu hodiny dvou protože to téma si to myslím zaslouží. 

Tímto vůbec NEROZPORUJU nutnost zvýšení členského příspěvku a děkuji dosud se zde vyjadřujícím že diskuze mám na rozdíl od jiných velmi dobrou úroveň a že i přes mnou kritizovaný způsob prezentace této změny se k tématu vyjadřují věcně a vesměs kladně. 

Zároveň si myslím že se patří poděkovat i lidem z minulých vedení že se snaží věcnými (čísly) argumenty tuto diskuzi podporovat. 

Možná že tento příspěvek není stylisticky a pravopisně úplně na výši ale vyjadřuje můj názor za kterým si stojím takže prosím případné jazykozpytce aby se zdrželi komentářů k stylu a komentovali toliko obsahovou stránku sdělení. Děkuji za pozornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná napíšu kravinu, ale co udělat třeba měsíční poplatné? Já jsem na klubu asi 10 let, první roky jsem tady býval hodně, a platil jsem, za posledních pár let už tady nejsem tak často, rodina, práce, barák atd, a třeba napíšu to za sebe, že 500 dát se mě nechce, už to poznám na účtě, ale vůbec by mě nevadilo si na účtě udělat trvalý příkaz na 100 měsíčně, a hotovo, ano, vím že bych takhle dál 1200 za rok, ale to mě vůbec nevadí. A klub by takhle mohl klidně i mít víc peněz. Je to stejný jako u nás v práci, máme odbory, posílám jim 100 měsíčně a vůbec mě to netrápí, ale kdybych jim měl dát jednou za rok třeba 500, tak bych do odborů nešel. 

Byl by to takový problém? 

Ano vím, že 500 dnes nejsou žádný peníze, ale pro mě třeba už to jsou peníze za který můžu cokoli koupit dom, a nebo vzít kluky na výlet do zoo. Myslím že by bylo fajn to udělat i jako možnost měsíčního předplatného, ať už 50 nebo třeba 100.

Pokud by to šlo, tak za mě není problém 100 měsíčně dávat. Rád podpořím klub. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Šalda   Nezlob se, ale fakt je jednorázová platba 500,-Kč (pět set) takový problém? To jedeš "od výplaty k výplatě"? A pak napíšeš že 100,- měsíčně by nebyl takový problém byť bys zaplatil ve výsledku ročně 1.200, sorry jako 😅  Tak si dej na jaře stranou 125,- do prasátka, v létě na podzim a v zimě to samé a je to, ne?

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele náhodou , mně se ten Šaldův nápad líbí ....kolik z vás raději platí pojistné čtvrtletně a kolik jednou ročně? Když si vybavím ad dnešní doba kdy se Vám z účtu automaticky strhávají měsíčně "desetikoruny" za různé aplikace a softy.........

 

@Šalda :super 

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pe.Tr   Ano, POV+HAV platím čtvrtletně a rád protože to je i čtvrtletně několik tisíc a ročně by to bylo (ať nepíšu přesnou částku s ohledem na Kajveta) mezi 15 a 20. To bych fakt nesrovnával s pětikilem za které toho v dnešní době člověk už opravdu mnoho nepořídí (účet za mobil na 1 měsíc?). Ale jinak chápu ten pokus - mohl by to být atraktivnější princip.

Dodatek - máš pravdu, v závislosti na tom, jak to kdo má nastavené třeba měsíční poplatek 100,-CZK za vedení bankovního účtu (v mém případě u AirBank a pak už neplatím za žádné transakce ani výběry). To je taky 1.200,- ročně a jasně - korunka ke korunce...

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čísla jsou celkem jednoduchá. Roční provoz klubu bez nějakých podpor srazů a dárků spolkne cca 60 - 70 tis. a v posledních pár letech zůstává konstantní. Další náklady spojené s klubem jsou různé podpory srazů, vánoční dárky apod. Co je velký problém jsou dlouhodobé investice jako je tiskárna kartiček, server nebo softwarové úpravy fóra, na které je potřeba nasetrit, protože jednou prostě přijdou a z něčeho se budou muset zaplatit. 

Klub má aktuálně dva problémy. Jedním je dlouhodobý odliv platících členů, který se je těžko ovlivňuje, zvláště pokud členům za ty peníze nabízíme stále méně a dneska chce každý něco za něco, kecat si můžeme všude a zadarmo. Argumenty se slevou v Kelly nejsou úplně na místě, ano sleva je příjemná, ale v době internetových obchodů ji vyrovná kde kdo i bez slevové kartičky. 

Druhým a podle mě horším problémem je odliv partnerů (sponzorů) klubu. Protože částka vybraná od partnerů byla často totožná nebo i vyšší než příspěvky od členů. Vím že v dnešní době je problém sehnat od někoho finance, ale i tak si myslím, že právě tady je cesta ke zlepšení. Tohle fórum kde se sdružuje tisíce lidí denně se zájmem o jednu konkrétní oblast má slušný potenciál z hlediska cílené reklamy a nabídky služeb. 

Obecně mi zvýšení členského poplatku nevadí, ale dlouhodobě to nic neřeší. Fórum resp. klub se bez silného partnera neobejde, lidé budou čím dál tím méně chtít platit jen za příslušnost k nějaké skupině. Srdcaři už dochází a cílem fóra by mělo být tu zbylou hrstku nějak dal shromažďovat pokud možno nekomplikovaně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pro Vás 500 (případně 400,-) za roční členství moc?
Chcete si členství vyzkoušet?
Staňte se členem klubu na 1 měsíc! * 
Za pouhých 100Kč budete mít možnost nakouknout do témat pro řádné členy, nechat si ověřit VIN, podat inzerát, a pokud se trefíte i do termínu srazu, můžete ho navštívit se slevou... 

* Kartička řádného člena se posílá pouze členům, kteří si platí roční členství.

Jako vážně? :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvýšení poplatku za řádné členství mi nevadí, rád klub podpořím. :roker

A co třeba zrušit kartičky a místo nich zaslat identifikační číslo kterým se prokážeme u prodejce. Ušetří se za jejich tisk a distribuci. :myslim

Na kartičku jsem nakupoval asi třikrát a nikdy ji po mě fyzicky nechtěli, jen jsem řekl, že jsem z Peugeot klubu. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...